Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudnatok a gyereketekre...

Haragudnatok a gyereketekre ha a pár hónapos jogsijaval kárt csinálna az autotokban?

Figyelt kérdés

Persze nem a karambolra gondolok, vagy amikor egy idiota szembe jövő neki megy, a kisodrodasnak ahol örülsz ha tényleg vele nem történt semmi baj, az autó az utolsó. Hanem ahol csak szimpla odafigyeles hiánya volt, és az autó karosodott, nem egy pár százezres autó, és viszonylag új is, nem lesz drága a javitasa, helyben megcsinaljak és kb 50 ezer forintból kijon. Sírva hívott fel, szimplan nem figyelt oda és neki ment egy oszlopnak tolatva, mikor állt ki valahonnan meg tolató kamera is van benne és csípog is pedig, valoszinuleg tul sok gazt nyomott neki, lökhárító serult meg, latszik, de nem veszes, nem kiabáltam vele mert nem voltam otthon de eléggé kiakadtam rá. Teljesen jól vezet, azért is engedem el egyedül egy ideje már, sose volt baleset helyzete se.


Holnap viszem be az autót márka szervizbe, ott megcsinaljak de haragszok ra, mert teljes mértékben az ő hibája volt.



2022. márc. 7. 22:04
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
29-esnek valszeg igaza van, a casco-s önrész valóban lehet 50 ezer, maga a kár biztos hogy nem.
2022. márc. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
93%

Amit baromira féltek mert dísznek vettem azt nem adnám oda.

Ha pedig odaadtam, akkor onnantól tudom, hogy bármi történhet a kocsival főleg egy friss jogsis gyereknél, de egy fáradt rutinos sofőrnél is.

Onnantól max magadra haragudhatsz. (kivéve persze a speciális eseteknél pl részegen ült bele)

2022. márc. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 qkker1 ***** válasza:
90%

"ökhárító serult meg, latszik, de nem veszes,"


Műanyag lökhárítómból kitört az egyik radarérzékelő, plusz minimálisan megtört a lökhárító, szerencsére nem én voltam a hibás.

367400 Forintot fizetett a biztosító a márkaszervíznek.

2022. márc. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 qkker1 ***** válasza:
91%

"Toyota chr egyébként, 2021-es"


Legalább annyira számíthatsz, mint nekem volt a javítás.

/2021-es KIA CEED kombim van/

2022. márc. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

Huh köszi nektek, van rajta casco igen.

Az elejen ültünk mellette sokáig, és nem is engedtuk forgalomba 1 hétig, utána 1 hónapig csak velünk vezetett.


Nem kocsival jar iskolaba, de edzéshez, boltba szüksége van rá és nekem is jó hogy nem nekem kell mindenhova elhurcolnom hanem megy az autóval.


Szerintem a legtöbb szülő odaadja az autóját a gyerekének, minek vettunk volna neki megegyet, mikor 2 autó is van a családban, apukája autojat is vezette már bár az is automata, de apja is ült mellette már, ő többet vezet nalam is, azt mondta teljesen jó

2022. márc. 8. 09:24
 36/48 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem kellene rá haragudni, hiszen még csak most tanulja a vezetést élesben. DE ETTŐL FÜGGETLENÜL úgy tartanám igazságosnak, hogy igenis járuljon hozzá (legalább részben, ha nincs most pénze később) a javítási költségekhez. Lehet, hogy ehhez kötném a későbbi használatot is. Ez éreztetné vele, hogy nincs nagy baj, szereti őt a család - DE neki is jobban érdeke a jövőben odafigyelni a közös jószág állapotára.
2022. márc. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
11%

Jajj már.

Én meg egyszer neki tolattam egy 90 centi magas cabriónak, mert magasabb volt sokkal az autóm, sötét volt, zuhogott az eső, nem láttam. Előfordul.

Aztán egyszer nem hátramenetbe raktam az autót, hanem egyesbe, és neki hajtottam a nagykapunknak. Pfff...nagykaland. :D Persze 2004-es autót kaptam, nem volt benne se tolatóradar, se semmi.

De barátnőm frissjogsival a szülei 7 személyesét hajtotta, kb az első pár hónapban már 3-4 oszlopnak, patkának koccant neki. Előfordul!


Elviszitek szerelőhöz és kész. Akárkivel előfordul. Férjem heti 4000 km-eket is levezet, mégis multkor megpatkázta a felnit, hát és? Nem halunk bele.

Bár én azt javasolnám, vegyetek neki egyet 4-500 ezerért, legyen az övé, hajtsa azt, tegyen kárt abban, gyakoroljon azzal. És akkor nektek se fáj a fejetek.

2022. márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim válasza:
28%
lehet nehéz megemészteni,de borítékolható,hogy történik ilyesmi...én több százezret vezettem már,mégis volt apró 'parkolási hiba'.pl:garázsajtót nem támasztottam ki a szél befújta,vagy picit nekitolattam valaminek,ami nem látszott egyik tükörből sem...pedig kis odafigyeléssel elkerülhető lett volna...elgondolkoztam én hogyan reagáltam volna..nem biztos,hogy pozitívan..
2022. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%
37-es: ne vedd bántásnak, de inkább én szólok, mint így írd le még évekig, amíg valaki végre felvilágosít: padka.
2022. márc. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim válasza:
87%

Ha gyakoroltatok vele, akkor nem szóltam. Koccanás bárkivel megtörténhet, még egy rutinos vezetővel is.

Itt csak az a rizikó, hogy egy drága autót használ, ami tulajdonképpen nem az övé. Oké, hogy van rajta casco, de a biztosító jócskán meg fogja emelni a díjat. Ezt érzékeltetném a gyerekkel, legyen felelősségérzete. Az 50 ezer az önrész lesz.

Akkor haragudnék rá, ha úgy érezném nem érdekelné, mert casco van, és lehet törni az autót, nem számít. Ez nem így működik. A sok koccanástól más is sérülhet, motorilag, a biztosító megemeli a díjat, stb.

2022. márc. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!