Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudnatok a gyereketekre...

Haragudnatok a gyereketekre ha a pár hónapos jogsijaval kárt csinálna az autotokban?

Figyelt kérdés

Persze nem a karambolra gondolok, vagy amikor egy idiota szembe jövő neki megy, a kisodrodasnak ahol örülsz ha tényleg vele nem történt semmi baj, az autó az utolsó. Hanem ahol csak szimpla odafigyeles hiánya volt, és az autó karosodott, nem egy pár százezres autó, és viszonylag új is, nem lesz drága a javitasa, helyben megcsinaljak és kb 50 ezer forintból kijon. Sírva hívott fel, szimplan nem figyelt oda és neki ment egy oszlopnak tolatva, mikor állt ki valahonnan meg tolató kamera is van benne és csípog is pedig, valoszinuleg tul sok gazt nyomott neki, lökhárító serult meg, latszik, de nem veszes, nem kiabáltam vele mert nem voltam otthon de eléggé kiakadtam rá. Teljesen jól vezet, azért is engedem el egyedül egy ideje már, sose volt baleset helyzete se.


Holnap viszem be az autót márka szervizbe, ott megcsinaljak de haragszok ra, mert teljes mértékben az ő hibája volt.



2022. márc. 7. 22:04
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
48%
Én bizony haragudnék és nem adnám oda neki az autót. Mi van akkor ha legközelebb sem figyel és mondjuk tolatás közben elüt valakit?
2022. márc. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
88%
Mintha nem is felnőtt ember írta volna ki.
2022. márc. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
87%
Most volt balesetem. Évek óta balesetmentesen vezetek. A szabályokat is betartom. És mégis....szinte egy üres úton. Nem 50ezer a kar hanem több százezer. Mégsem haragudott rám senki. Esetleg én magamra. Örülj hogy épp bőrrel megúszta. Amit pénzen meglehet venni az nem baj.
2022. márc. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is az jött le, hogy ezt szülő írta ki? Igen, haragudnék, de elkárolnám. Ez van. Régi jogsival is előfordul ilyesmi. Vettem volna neki egy olcsóbb autót, és az teljesen az ő felelőssége lenne.

Az ilyenek miatt nem vezetem férj autóját. Ő már párszor tett benne kárt, de ugye az övé. Új autót meg a gyerekek... Hát mit csodálkozol, ha odaadtad.

2022. márc. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim válasza:
54%

Én nem adnám oda az autómat friss jogsis gyerekemnek.

Először lássam hogy vezet, mellette ülök egy darabig, figyelem, szólok ha hülyeséget csinál.

Ha úgy látom biztosan vezet, akkor engedem egyedül.

Nálunk ez így volt mindkét gyerekemnél.

Ha ezek után összetöri,nem haragudnék, mindenkivel előfordul. De kifizettetném vele.

2022. márc. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
95%

"Amugy nem látszik annyira valóban a kar, de így nem is lehetne közlekedni vele."

Ha nekiment valaminek az vagy festék lehúzás, vagy horpadás, vagy törés (rosszabb esetben sérült a tolatóradar/kamera, vagy a csomagtartó zárszerkezete). Csak az utóbbival nem illik közlekedni, de már az első is többe kerül, mint 50 ezer.

Ha valóban megtörtént, akkor remélhetőleg mindenki tanult az esetből.

2022. márc. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
79%
Persze, a 8 millás autót megengeditek h vezesse, aminek NEM 50 rugó a jav. költsége.
2022. márc. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk te a gyerek vagy, nem a szülő.
2022. márc. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
Az 50e az önrész lehet - ha casco-s az autó -, nem a kár értéke.
2022. márc. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 veterán vas ***** válasza:
81%

"nem egy pár százezres autó, és viszonylag új is" -KONTRA- 50ezer Ft.


Ha egy olyan károkozás miatt akarsz durcit játszani a gyerekkel, amit ekkora összegből orvosolni lehet, akkor ebben a történetben valami nem egyenes. ;)

2022. márc. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!