Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a tapasztalat, a szülők...

Mi a tapasztalat, a szülők hogy fogadják a nagyobb korkülönbséget?

Figyelt kérdés

Ez az első komolyabb kapcsolatom. Annyira komoly, hogy már beszéltünk az összeköltözésről is, vagyis én költöznék ki hozzá.


Viszont idősebb, 49 éves. Én meg 23... (én vagyok a nő)

A szüleim, családom még nem ismeri.



2022. márc. 27. 20:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nem kell hanyatt esni senkinek, de ennyi idő alatt bőven kiderült volna már, hogyha van valami gond vele. Főleg úgy, hogy heti 5-6 napot együtt töltünk.


Igen igen, mert a velem egykorú fiúk pedig a házasságig a csókkal is várnak!

2022. márc. 27. 21:57
 12/23 anonim ***** válasza:
67%

"De nézz már meg mondjuk egy 45-50 éves nőt, meg egy huszonévest."


Haha, te meg nézz meg egy huszonéves pasit :D

Aztán 10 év múlva 60 éves lesz ám a papid. Jó gusztust hozzá :D

2022. márc. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%

Barátnőm jut ilyenkor eszembe. 22 évesek voltunk amikor elmondta, hogy a barátja 28 évvel idősebb , voltaképpen az édesapja is fiatalabb volt kicsivel mint a pasija. Én mondtam neki, hogy a szülei ki fognak borulni, de azt mondta vállalja. Igazam lett. Kiakadtak a szülők, oltári balhé lett, majd a végén a barátnőm becsapva az ajtót a pasashoz költözött. Évek alatt rajtam kívül minden barát elpártolt tőle, szinte senkije sem maradt. Próbált a szüleivel kibékülni, ők mondták: Ha elhagyod tárt karokkal várunk. Makacs volt. Inkább 24 évesen hozzáment feleségül. 30 évesek voltunk ( vagyis a férje 58 éves) Sokat panaszkodott, hogy mekkora buta nő, hogy hozzáment a pasashoz. Már rég nem szereti, csak nem tud hova menni. Sajnos a férje is úgy kezelte mintha a tulajdona lenne. Már nem is rejtette el, hogy utálja a férjét. Nem sokkal utána amikor megverte a férje, akkor hozzám jött, velünk élt amíg le nem zajlott egy nagyon roonda válóper. Még ma is mondogatja, hogy élete legrosszabb döntése volt. Valahogy úgy gondolom, hogy ekkora korkülönbségnél amikor a szülőkkel egyidős vagy idősebb, sosem lesz jó kapcsolat. De kitudja. 1 millióból 1-nek így is sikerül a boldogság-

Kérdés a részedről azt, hogy ha a család ellenzi, esetleg vállalod, hogy egymagad maradsz?

2022. márc. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%

Ez az 1 év nem számít soknak. Hidd el, hogy még kevés is abból a szempontból hogy valóban megismered.


Nem szokták jól fogadni a szülők, pláne ha eleve úgy mondod otthon te már költözöl is hozzá.

2022. márc. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
69%
Ugyan, 1 év ne nevettess. Az én exem annyira szeretett (legalábbis úgy tett), hogy állandóan eljegyzésre célozgatott. Nem megyek bele a részletekbe, de minden szempontból "főnyeremény" voltam a számára. Aztán majdnem 2 év után mégis ocsmány szakítás lett a vége, mert a kisebbségi komplexusos teljesen megveszett. Amúgy meg ok, hogy vén kecskének is a friss káposzta kell, de igenis nem normális az, amikor valaki 30 évvel fiatalabbra hajt. Max a 10 év fér bele, akár ki mit mond. Ha 23 évesen te egy valszeg nem teljesen normális vénemberre akarod magadat pazarolni, akkor grat. A fenti exes storymnak pedig csak annyi a lényege, hogy 1 év kapcsolatot ne vegyél alapul, hogy ha 1 év megvolt lesz több is...
2022. márc. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
32%
Gondolom azért nem talál a korosztályában, mert tapaszalt nőnek már nem tudja beadni, hogy azért kicsi és puha, hogy ne fájjon.
2022. márc. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%
Az ilyen " apád lehetne " szintet azért már nem szokták túl jól fogadni.
2022. márc. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
43%
Pont az apád lehetne, gratulálok!😂
2022. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 neincat ***** válasza:
37%

"De nézz már meg mondjuk egy 45-50 éves nőt, meg egy huszonévest..."


Pontosan ez a "baj" a kapcsolatotokkal. Mert a nők "aranykora" az 20-27 éves koruk között van, utána már kevésbé vonzóak, a férfiaké viszont 30 után kezdődik. Szóval most gondolja bele, hogy 10/10 vagy, de 10 év múlva már csak 10/6 leszel, 20 év múlva pedig 10/4. Addigra ő 69 éves lesz, te pedig 43. Akkor meg már csak megszokásból fog veled maradni.


Mindenféle itélkezés nélkül: Ha nem okoz gondot, akkor én még várnék vele +1-2 évig még, mert egy ekkorra korkülönbséget nem fognak tárt karokkal fogadni a szüleid.

2022. márc. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
25%
Nyolcból a tizenkettőbe ez lendíthet a szüleid elfogadási hajlandóságán.
2022. márc. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!