Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bennem eltört valami. Sajnos...

Bennem eltört valami. Sajnos politika. Ki érzi hasonlóképpen magát (anya-gyerek kapcsolat)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom röviden megfogalmazni mi bánt. Anyukámat tömören-röviden elütötte a propaganda vonat. :( Amióta kitört a háború, jó sokáig ment az oda-vissza adok-kapok szóban és írásban egyaránt. Most nemrég a választások előtt lefixáltam vele, hogy húzzunk meg egy határvonalat, mert ez a rovására mehet a jó kapcsolatunknak.


Nagyon elfogadó vagyok minden téren, azt is elfogadom, ha valakinek más a véleménye, de amikor sokadszorra magyarázom el, jövök több irányból cáfolatokkal, azt akkor nagyon sajnálom.


Persze most mondhatnátok, hogy de hát már idős és biztos szenilis meg minden. Korához képest (70 eleje, én 43) nagyon jól tartja magát fizikailag meg szellemileg is, semmilyen jele sincs annak, hogy valahol nem lenne valami rendben. Sőt, még arról sincs szó, hogy érzelmileg távol állnánk egymástól. Sok mindent köszönhetek neki, minden téren. Héten minimum 1-2x beszélünk (messenger), de szinte minden napos a "bejelentkezés", 'mizujs, pár vicces üzenet, linkek küldése ami esetleg érdekelné őt is stb. Szóval kommunikációnk sem akadozott eddig, sőt. Nagyon sokat köszönhetek neki (szülinapomkor én szoktam neki virágot venni, hogy szimbolizáljam a hálámat pl.) továbbá olyan téren is, hogy ő általa ismertem meg az önfejlesztést, mint olyantatat. (szakításoknál is baromi nagy lelki támaszom volt, eléggé érzelmes típus vagyok, amúgy is) :) (Nem, nem egoból beszélek, ezt már végigzongoráztam magamban). Hárman voltunk (nővérünk sajnos már nem él) tesók, azt tudom, hogy én voltam az életében mindég is a legjobb bizalmasa, húgommal sem volt sajnos olyan bizalmi szinten, mint velem. :( Mondhatni könnyű gyerekkorom volt, oda-vissza segítünk egymásnak, nem volt nyűg eddig semmi. pl. Jött (Bp-Fejér) vigyázni a cicámra ha kellett, meg minden. :)


Ezeket csak azért írtam le, mert volt egy ilyen eléggé harmonikus kapcsolatunk, most meg írni sincs kedvem neki. 🥺️ Persze ezt ő is érzi... Ezt először azzal hárítottam, hogy fel kell dolgoznom a választást is... (ezzel nem hazudtam)

Baromira szégyellem, de bennem nagyon eltört valami... Most is voltam nála hétvégén, húginak ott volt a tündéri kislánya, szegény inkább csak átment a másik szobába, mert anyukám rákezdett a háborúra... Én barom, meg nem bírtam ki, csak megvédtem az álláspontomat. (NA EZ EGO, tudom így utólag). Persze lelkifurdalásom volt a kislány miatt... :(


Valaki hasonló cipőben? 🤕

Ötletek? Megbántani nem akarom, semmiképpen sem... Már mondtam, hogy ugye ne politizáljunk, csak nálam az egész annyira rányomta a bélyegét a hangulatomra, hogy arra igazán szavak sincsenek. :(


Bocsi srácok, legalább kiadtam magamból...



2022. ápr. 13. 17:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
Áll fel, és hagyd ott ha rákezdi. Értem én hogy nem akarod megbántani, de az nem harmonikus kapcsolat hogy az egyik hallgat és nyel, a másik meg ontja a propaganda-baromságait...
2022. ápr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
15%

Ennyire nem tudja elfogadni anagy liberális, hogy másnak lehet más a véleménye?

Ennyire...

2022. ápr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem inkább magadon kell dolgoznod. A választás eredményén változtatni nem tudsz, de a hozzáállásodon igen. Vagy elfogadod, hogy ez van és kétharmadnak más a véleménye, mint neked, vagy elhagyod az országot. De hogy emiatt ennyire lerombolod a saját életminőséged, ez szerintem egyáltalán nem normális. Igaz, én könnyen pofázok, 20 éve külföldön élek.

Az én nagymamám is a kétharmadba tartozik, de én csak mosolyogva legyintettem egyet. Felesleges marni egymást.

2022. ápr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%

Ne.Beszéljetek.Politikáról.


(SOHA.)

2022. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
2: Ahhh. :) Akkor lehet nem jól írtam le. Elfogadom ha másban hisz (felőlem akár hihet a háttérben munkálkodó gyíkembereben is, remélem menő volt a hasonlat, próbáltam széljobber lenni 🙃), de ez a nagy ellentét annyira rányomja a bélyegét a kapcsolatunkra, hogy már gyakorlatilag nincs kedvem kérdezni sem, mert akkor jön valami olyannal amit elvileg már megbeszéltünk, hogy nem diskurálunk róla. :| "EZT hallgasd meg"-> youtube videós elemzés, cikk stb..
2022. ápr. 13. 17:48
 6/31 A kérdező kommentje:
1,4,5: Igyekszem! 🙃
2022. ápr. 13. 17:50
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

De akkor ne azt mondd, hogy "anyám, politikáról ne beszéljünk", hanem hogy mindez téged érzelmileg lehúz, elszomorit, elkeserít, a jó kapcsolat rombolásának érzed; kedvetlen, deprimált leszel tőle, stb. Egyes szám első személyben.

Az EZT hallgasd meg videót pedig töröld :)

2022. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
12%
Azért szégyen, hogy ennyire nem ismered anyádat. 43 évig nem tanultad meg, hogy milyen témákat kell vele kapcsolatban kerülni.
2022. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem normális ami itt megy ebben az országban, hogy rokonok elhidegülnek egymástól a politika miatt. Sajnos anyukád képtelen elfogadni, hogy te máshogy gondolkodsz és hogy nem neki van igaza.

Minden alkalommal mondd meg neki, hogy nem akarsz a témáról beszélni.

Ha nem hallgat rád, akkor hallgasd végig, de ne mondj neki semmit, nehogy megint veszekedés legyen.Ha nagyon nem bírod visszafogni magad, akkor azt mondd, hogy ha ez így megy tovább, akkor teljesen tönkre fog menni a jó kapcsolatotok és ha ezt el akarja kerülni, akkor álljon le a témával. De azt is megteheted, hogy ezt majd egy másik alkalommal mondod el, amikor higgadtabb.


Kérdezd meg tőle: melyik a fontosabb neki, te és a jó kapcsolatotok vagy a politikai propaganda?

2022. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
61%
Azért az kemény, hogy a fidesz-trollok itt is zaklatják a kérdezőket. Ez nagyon beteg.
2022. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!