Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bennem eltört valami. Sajnos...

Bennem eltört valami. Sajnos politika. Ki érzi hasonlóképpen magát (anya-gyerek kapcsolat)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom röviden megfogalmazni mi bánt. Anyukámat tömören-röviden elütötte a propaganda vonat. :( Amióta kitört a háború, jó sokáig ment az oda-vissza adok-kapok szóban és írásban egyaránt. Most nemrég a választások előtt lefixáltam vele, hogy húzzunk meg egy határvonalat, mert ez a rovására mehet a jó kapcsolatunknak.


Nagyon elfogadó vagyok minden téren, azt is elfogadom, ha valakinek más a véleménye, de amikor sokadszorra magyarázom el, jövök több irányból cáfolatokkal, azt akkor nagyon sajnálom.


Persze most mondhatnátok, hogy de hát már idős és biztos szenilis meg minden. Korához képest (70 eleje, én 43) nagyon jól tartja magát fizikailag meg szellemileg is, semmilyen jele sincs annak, hogy valahol nem lenne valami rendben. Sőt, még arról sincs szó, hogy érzelmileg távol állnánk egymástól. Sok mindent köszönhetek neki, minden téren. Héten minimum 1-2x beszélünk (messenger), de szinte minden napos a "bejelentkezés", 'mizujs, pár vicces üzenet, linkek küldése ami esetleg érdekelné őt is stb. Szóval kommunikációnk sem akadozott eddig, sőt. Nagyon sokat köszönhetek neki (szülinapomkor én szoktam neki virágot venni, hogy szimbolizáljam a hálámat pl.) továbbá olyan téren is, hogy ő általa ismertem meg az önfejlesztést, mint olyantatat. (szakításoknál is baromi nagy lelki támaszom volt, eléggé érzelmes típus vagyok, amúgy is) :) (Nem, nem egoból beszélek, ezt már végigzongoráztam magamban). Hárman voltunk (nővérünk sajnos már nem él) tesók, azt tudom, hogy én voltam az életében mindég is a legjobb bizalmasa, húgommal sem volt sajnos olyan bizalmi szinten, mint velem. :( Mondhatni könnyű gyerekkorom volt, oda-vissza segítünk egymásnak, nem volt nyűg eddig semmi. pl. Jött (Bp-Fejér) vigyázni a cicámra ha kellett, meg minden. :)


Ezeket csak azért írtam le, mert volt egy ilyen eléggé harmonikus kapcsolatunk, most meg írni sincs kedvem neki. 🥺️ Persze ezt ő is érzi... Ezt először azzal hárítottam, hogy fel kell dolgoznom a választást is... (ezzel nem hazudtam)

Baromira szégyellem, de bennem nagyon eltört valami... Most is voltam nála hétvégén, húginak ott volt a tündéri kislánya, szegény inkább csak átment a másik szobába, mert anyukám rákezdett a háborúra... Én barom, meg nem bírtam ki, csak megvédtem az álláspontomat. (NA EZ EGO, tudom így utólag). Persze lelkifurdalásom volt a kislány miatt... :(


Valaki hasonló cipőben? 🤕

Ötletek? Megbántani nem akarom, semmiképpen sem... Már mondtam, hogy ugye ne politizáljunk, csak nálam az egész annyira rányomta a bélyegét a hangulatomra, hogy arra igazán szavak sincsenek. :(


Bocsi srácok, legalább kiadtam magamból...



2022. ápr. 13. 17:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
7%
Azért az kemény, hogy a libbantok még saját - egyébként szeretettnek hazudott - szüleiket is megtagadva levetkőzik minden emberi mivoltukat.
2022. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
65%

Az a tény, hogy háború van kapcsolatok rovására megy. Akkor is, hogy csak a szomszédban van. Most biztos az usában is van egy család, aki emiatt összeveszetek, mint Nixon idején volt. Most érdemes meg jegyezni, hogy mire képes a háború közelsége az emberekkel és erre a propaganda kihasználja ezt a társadalmi sebezhetőséget. Ezek csúnyan vissza fog ütni nagy valószínűséggel.


Politika borzasztó mégis kell erről beszélni, ha van rá opció, mert ha senki nem beszélhet róla, akkor egyedül egy ember fog a végén majd.


Aki meg azt mondja, hogy a 2 harmad döntött el lehet költözni az még csak ki akarja szorítani a magyar társadalom egy embert. Nem baj még egy -fél millió kevesebben lesznek a végére és megehetik a mindenféle babahitelt tálkolmányt maguknak.

2022. ápr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%

Korábban én is olyan voltam, mint te, belementem ilyen parttalan vitába. Mostanra megtanultam, hogy nincs értelme, meggyőzni úgysem tudom őket, csak magamat idegesítem vele. Az én unokatestvérem ugyanilyen, mikor rákezdi, mindent ráhagyok, sőt, még élénken helyeselek is. Magamban meg piszok jól szórakozom. Nyugodj meg, tedd túl magad ezen az egészen, folytasd az életed. A választásnak vége, a bukás sajnos várható volt. Én most már nem hergelem ezen magam, korábban ilyenkor kezem-lábam megettem. Nincs értelme, tudod, széllel szemben....

N

2022. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
92%

Ha alapvetően bizalmas viszonyban vagytok, próbálj meg vele erről kulturáltan beszélni: magyarázd el, hogy ezzel tönkre vágja a kapcsolatotokat. Ha innentől is folytatja, akkor csattanj fel nyugodtan, vagy sétálj el, akár menj haza, de ne vágj vissza politikával kapcsolatos válasszal!

Egyébként sokan írják, hogy milyen szomorú ez, de azért itt nem csak arról van szó, hogy ki mit tart ideálisnak a politikában, hanem hogy valaki benyeli a gyűlöletkeltő propagandát meg azt a hihetetlen mennyiségű irracionalitást, ami árad a kormányból. Én megvallom, nem tudnám elviselni, hogy ezeket hallgassam valakitől, hamarabb szakítanám meg a kapcsolatot. És nem, nem a politika miatt, hanem az értelmi képességei és a gyűlölködés miatt...

2022. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
4%
24. De az ellenzék gyűlölködését úgy benyeled, hogy öröm nézni. 🤣🤣🤣
2022. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
7%

Nagyon szépen felvezetted,

Most akkor mi a lényeg?

Te jobboldal anyuka meg baloldal??

2022. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezért utálom a politikát minden tekintetben.
2022. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
10%
Szóval a kis libernyák agyad nem képes befogadni hogy anyuka a Fideszre szavazott? Na azért (sem) nyertek ti soha a büdös életbe.
2022. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az uszító válaszokra nem is válaszolok, mert arra a szintre nem mennék le, felesleges. :)


1-2-3 dologra reagálnék külön:

"Azért szégyen, hogy ennyire nem ismered anyádat. 43 évig nem tanultad meg, hogy milyen témákat kell vele kapcsolatban kerülni."


A csavar az egészben az, hogy NAGYON is ismertem anyumat, együtt beszéltük át régebben is ezeket a dolgokat. Gyakorlatilag eszmeileg, elvileg nem volt sosem differanszié közöttünk, rengeteg mindenben egyetértettünk, ezért is fura, hogy most ekkorát fordult! Ezt is el tudom engedni, nincs is ezzel semmi gond. De van egy ilyen lelki nyomás a részéről amit majd valahogyan meg kell oldanom, elsősorban magamban lerendeznem és diplomatikusan felé is.


"Ő feldobja a magas labdát, a kislánya meg rögtön két kézzel le is csapja."

Férfi vagyok, de egyébként stimm! :) Az a gond, hogy világ életemben kiálltam azokért az elvekért amikben hittem. Ezért rúgtak is már ki munkahelyem, mert szívatta a főnök az újonc kollégát. Sosem kiabálok, sosem viszem személyes szintre, csak érvelek és jó értelemben vitázok. Stb.


"hamarabb szakítanám meg a kapcsolatot."

Nem engedem, hogy ez beálljon kettőnk közé!


Köszönöm srácok mégegyszer!

(A külföldre költöző hozzászólónak meg sok szerencsét, hátha ott jobb lesz!)

2022. ápr. 14. 08:04
 30/31 anonim ***** válasza:
18%
Én is megesküdtem volna rá, hogy egy hisztis nő vagy...🤣🤣🤣
2022. ápr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!