Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bennem eltört valami. Sajnos...

Bennem eltört valami. Sajnos politika. Ki érzi hasonlóképpen magát (anya-gyerek kapcsolat)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom röviden megfogalmazni mi bánt. Anyukámat tömören-röviden elütötte a propaganda vonat. :( Amióta kitört a háború, jó sokáig ment az oda-vissza adok-kapok szóban és írásban egyaránt. Most nemrég a választások előtt lefixáltam vele, hogy húzzunk meg egy határvonalat, mert ez a rovására mehet a jó kapcsolatunknak.


Nagyon elfogadó vagyok minden téren, azt is elfogadom, ha valakinek más a véleménye, de amikor sokadszorra magyarázom el, jövök több irányból cáfolatokkal, azt akkor nagyon sajnálom.


Persze most mondhatnátok, hogy de hát már idős és biztos szenilis meg minden. Korához képest (70 eleje, én 43) nagyon jól tartja magát fizikailag meg szellemileg is, semmilyen jele sincs annak, hogy valahol nem lenne valami rendben. Sőt, még arról sincs szó, hogy érzelmileg távol állnánk egymástól. Sok mindent köszönhetek neki, minden téren. Héten minimum 1-2x beszélünk (messenger), de szinte minden napos a "bejelentkezés", 'mizujs, pár vicces üzenet, linkek küldése ami esetleg érdekelné őt is stb. Szóval kommunikációnk sem akadozott eddig, sőt. Nagyon sokat köszönhetek neki (szülinapomkor én szoktam neki virágot venni, hogy szimbolizáljam a hálámat pl.) továbbá olyan téren is, hogy ő általa ismertem meg az önfejlesztést, mint olyantatat. (szakításoknál is baromi nagy lelki támaszom volt, eléggé érzelmes típus vagyok, amúgy is) :) (Nem, nem egoból beszélek, ezt már végigzongoráztam magamban). Hárman voltunk (nővérünk sajnos már nem él) tesók, azt tudom, hogy én voltam az életében mindég is a legjobb bizalmasa, húgommal sem volt sajnos olyan bizalmi szinten, mint velem. :( Mondhatni könnyű gyerekkorom volt, oda-vissza segítünk egymásnak, nem volt nyűg eddig semmi. pl. Jött (Bp-Fejér) vigyázni a cicámra ha kellett, meg minden. :)


Ezeket csak azért írtam le, mert volt egy ilyen eléggé harmonikus kapcsolatunk, most meg írni sincs kedvem neki. 🥺️ Persze ezt ő is érzi... Ezt először azzal hárítottam, hogy fel kell dolgoznom a választást is... (ezzel nem hazudtam)

Baromira szégyellem, de bennem nagyon eltört valami... Most is voltam nála hétvégén, húginak ott volt a tündéri kislánya, szegény inkább csak átment a másik szobába, mert anyukám rákezdett a háborúra... Én barom, meg nem bírtam ki, csak megvédtem az álláspontomat. (NA EZ EGO, tudom így utólag). Persze lelkifurdalásom volt a kislány miatt... :(


Valaki hasonló cipőben? 🤕

Ötletek? Megbántani nem akarom, semmiképpen sem... Már mondtam, hogy ugye ne politizáljunk, csak nálam az egész annyira rányomta a bélyegét a hangulatomra, hogy arra igazán szavak sincsenek. :(


Bocsi srácok, legalább kiadtam magamból...



2022. ápr. 13. 17:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

De hát nem muszáj otthon beszélni a politikáról.

Megmondod, engem ez a téma nem érdekel, hagyd abba légy szíves, beszéljünk másról!

2022. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kellene oldanod hogy a politika és hasonlók ne tudjanak közétek éket verni, nem érdemes belemenni, megértem hogy fáj de nem szabadna hogy az emberek politikai nézőpontok miatt megutálják egymást.

Azt is megértem ha dühítő hogy valaki képes például olyan tetteit magasztalni, aki erőszakból cselekszik és nem jogosan.

2022. ápr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
72%

Hali, mi egyszerűen feldolgoztuk: a lakásra kitettük az eladó táblát, már le is foglalózták, egy-két dolgot meg elintezünk, még lesz egy pár balatoni hét nyáron és Ausztriába települünk át. (Az ottani lakást is már nézzük).

Én fogorvosként kaptam állást, férjem egyenlőre keres még (ő gépészmérnök).


A gyerekprojektet már valószínűleg ott valósítjuk meg. Nem akarok biogyárimunkás jövőt a gyerekeknek..

2022. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
35%
Nem értem ebben mi a nagyon nehéz ha nem érdekel a politika vagy ha TÉNYLEG de TÉNYLEG tiszteled más véleményét akkor nem csapsz vissza egoból nekem az apám jobboldali de nagyon a végsőkig apósóm pedig teljesen ugyan ez a fajta de baloldalon egyiknek sem tud a saját oldala rosszat tenni és az ellenkező oldal jót tenni (kivétel konkrétan egy dolog fater visszahozná a vizitdíjat apósom pedig örül hogy nem lehet bent cigizni) de lényeg érdekes módon nem veszek össze soha egyikkel sem meghallgatom mind a kettőt mindig és ha MEGKÉRDEZIK a véleményemet elmondom az vagy egyezik azzal ami az övé vagy nem és azt is kulturáltan teszem nem felcsattanok hogy márpedig akkor sincs igazad főleg egy kisgyerek jelenlétében (azt meg fel kell dolgozni nem értem várható eredmény volt talán a 2/3 nem de amugy a többi várható volt de a te dolgod) szóval döntsd el mi a fontosabb neked az hogy mindenki hallhassa hogy neked mi a véleményed vagy a kapcsolatod az anyukáddal. Ha anyukád akkor maradj csöndben bólogass arra amit mond és a véleményedet pedig 4 évente mond el a fülkében máshol úgysem számít.
2022. ápr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%
Amikor megindul a politika, akkor zúdíts rá durva mennyiségű cuki cicás képet, videót.
2022. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
70%

A fideszesség, Putyin-imádat és társai egyfajta mentális betegség. Próbáld úgy tekinteni anyukádat, mintha mentális beteg lenne, hiszen az is. Ha az lenne a téveszméje, hogy a pincében földönkívüliek vannak, vagy hogy varjak programozzák át az emberek agyát a városban, nyilván nem szakítanád meg vele a kapcsolatot, nem is veszekednél vele – mert úgyis teljesen felesleges –, hanem próbálnál türelmes lenni vele, megőrizni a jó kapcsolatotokat, és a személyiségének arra a részére figyelni, ahol még megvan az anyukád, ahol még nem fertőzte meg a tudatát ez az őrület.


Persze nyilván nem könnyű egy szektás megszállottal szót érteni, de vagy végtelen türelmet tanúsítasz, és elviseled az őrületét, vagy végleg megszakítod vele a kapcsolatot. Gyógyulásra a közeljövőben nincs kilátás.

2022. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
71%
Na ezert mondom hogy 60-65 ev felett el kene torolni a választójogot! A sok agymosott nyugger, semmi dolguk nincs, aztan raernek a nap 24 órájában ezzel foglalkozni, ráadásul meg másra is probaljak folyton ratukmalni a hulyesegeket. Aztan ha próbálnád leállítani oket, akkor nekik all feljebb. Bpn mindenhol az ellenzék nyert, itt vannak az értelmiségi emberek, akik nem a csöves Fideszt szopkodják.
2022. ápr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
26%

Az a baj, hogy a leírás alapján nem (csak) az anyuka a ludas.

Ő feldobja a magas labdát, a kislánya meg rögtön két kézzel le is csapja.


Mi a f^sznak beszéltek egyáltalán politikáról?

Alapból miért csinálsz EGO ügyet a politikából?

Milyen szöveg már az, hogy "fel kell dolgoznod a választást"?

2022. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
96%

18-as, borzasztó még a családtagoktól is a propaganda hazugságait hallgatni. Szerencsére nincs sok ilyen rokonom, de így is elég. Az a legrosszabb, ha meg akarnak győzni arról, hogy nekik van igazuk, még akkor is, ha már elmondtad, hogy nem érdekel.

Engem is nagyon megrázott a választás eredménye, bár engem sok szempontból érint. Lehet, hogy még várok 4 évet, de ha akkor is nyernek, akkor én költözök, de simán lehet, hogy még így is. Nem egyszerű ezzel szembesülni, mert szeretem ezt az országot, nehéz mindent hátrahagyni. Az viszont, ami jelenleg van és, ami a következő 4 évben lesz, az nem állapot.

2022. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
94%

Csírájában kell elfojtani, ne is hagyd hogy végig mondja.

Amikor nálunk a családban régen előjött a politika, akkor jött a leb@szás, hogy családi esemény van, nem politizálunk, csend legyen. Mondjuk momentán mindenki utálja már a lopós fityeszt a családban, mint a szart, úgyhogy szerencsére most nincs ilyen.

Határozottan mondd meg neki, hogy fejezze be, mert nem akarsz veszekedni és lerágott csont már az egész, a választás is lement, csak szítja a feszültséget anyukád feleslegesen. Nem értetek egyet, nem is fogtok, ha te nem győzködöd őt és tolod a propagandát, akkor ő se tegye.

2022. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!