Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltudnád fogadni, ha a fiad/lá...

Eltudnád fogadni, ha a fiad/lányod roma származású embert választana párjának?

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 22:31
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
76%

A legjobb, ha megismered a srácot, hiszen mindenki megérdemel egy esélyt!

Persze vigyázz, légy éber, de ne éreztesd a sráccal, hogy milyen származású. Fogadd el őt is, mert a lányod párja!

Ha a lányod vele boldog, akkor mással nem lesz boldog és nem jó dolog, ha anya közbeszól a dolgokba... Ugye...

Gondolj arra az időszakodra, amikor megismerted a férjed és anyud beleszólt volna a dolgokba ... :)

Próbáld így látni a dolgot, tudom, jót akarsz a lányodnak, de nem óvhatod mindentől!

2022. máj. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem olvasd el mégegyszer amit irtam (már ha tudod értelmezni)


Egy szóval nem mondtam hogy minden cigany jo. Ugyan olyan ember mint te vagy bárki más.


Csak azt nem értem hogy ha egy magyar csinál bármit is pl. A multkor nemrégiben leszurta egy fiatal csávó az anyját mert nem adott neki pénz piára ezt miert nem tudjátok híresztelni? Ez pár nap alatt sőt sokat is mondok mert pár perc alatt elis van felejtve.


De ha egy cigány ellop egy fűszálat a kertből az már hetekig felvan kapva és "ilyen meg olyan büdös cigany az összes"


Na ennyit erről

2022. máj. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
37%
A toleranciám eddig nem terjed. És sötét bőrű unokát sem szeretnék. Ha a gyerek őt választja, nem fogom ellenezni, de azért teszek némi óvintézkedést, hogy pl. ne legyen kisemmizve.
2022. máj. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
33%
Függ az adott ember személyiségétől. Nem vagyok faj gyűlölő. De sajnos minden pl romába az elején még minden rendben aztán ahogy telik az idő kijön belőle az állat. Tisztelet a kivételnek. Én tapasztaltam magamon és 4-5 ismeretség álltal. Az első barátom roma volt. Nagy volt a szerelem. Aztán fél év múlva elkezdett ütni, volt hogy csak sétáltunk nem is beszélgettünk semmi rosszat nem tettem és durr egy pofon, ők nélkül bántott. Pedig főztem mostam takarítottam neki,néztem egy férfira sem soha. 3 évet bírtam ki mellette. Ha rajta múlik még nem is dolgozhatnék. És volt pár ismerősöm aki így járt. Elvakított a szerelem nem tudom miért így visszamenőleg de jó hogy vége lett
2022. máj. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
30%
Kizárt.
2022. máj. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
29%
Még mindig jobb, mintha magyar lenne. Az a legrosszabb
2022. máj. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk lakásfelújításnál dolgozott egy cigány szakember és családja(ő mondta, hogy nem roma, hanem cigány, ez őt nem sérti), nagyon jó, minőségi munkát végeztek. Ha dolgozik tisztességesen és olyan felfogása van, hogy a nő egyenrangú vele akkor nem bánom, legyenek boldogok
2022. máj. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
81%
Nem. A fiam már nem beszél senkivel a családból mióta egy roma nővel van. Persze hogy nem fogadtuk el. Nem dolgozik 150 kiló és bolondot csinál a fiamból. Unokámat sem láthatom. Csak a csaj roma rokonaival vannak jóban.
2022. máj. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
43%

Itt mindenki azzal jön, hogy a cigányok milyen rosszak, agresszívak, lopnak, csalnak, stb.

Az ilyeneknek javaslom a családi topik olvasását, ahol "tiszta magyarok" verik a családot, isznak, élösködnek, nem tisztelik a párjukat, nem dolgoznak, csak élösködnek másokon.

Meg hogy a nök alárendeltek a cigányoknál?!?!? Itt volt épp a héten kérdés, hogy egy "magyar" nem engedi a feleségnek, hogy jogosítványt szerezzen, (inkább keressen mindig valakit, aki viszi ide-oda a gyerekekkel, mert ha nem vezet, nem tud félrelépni), vagy a gyerekkel otthon lévö nö nem kap annyi pénzt, hogy be tudjon vásárolni, mert "ingyenélö", amíg a közös gyereket neveli, stb!

Ök mennyivel jobbak, csak azért, mert "fehérek", mint azok a cigányok, akik dogloznak, igaz, sokszor "csak" segédmunkát, de keresnek és igyekeznek tisztességesen élni.

Másrészt az megint nem érv, hogy mivel csak egy valakiröl van cikk, ezért leragadnak ott, hogy ez a kivétel. Igen sok cigány származású orvos, mérnök is van, még több, akik ugyan nem diplomások, "csak" egyszerü szakmunkások, irodisták, vagy egyéb középszintü végzettséget igénylö munkát végeznek. Csak öket nem veszi észre a rengeteg rasszista, emrt nem akarja észrevenni, mert akkor nem lehet az elöítélekre hivatkozni!

És nem, én NEM Pesten élek, ahol nincsenek cigányok, hanem vidéken egy kis városban, ahol vannak. Persze köztük is vannak problémás, balhés egyedek, de legalább annyi a magyarok közt is.

2022. máj. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
52%

Nem. A házamba roma nem teheti be a lábát.

Beletörődnék, elviselném, nem szólnék neki rosszat érte.. Legyenek el együtt ha neki így jó.

A házamba viszont nem jöhetne be. Ha lenne gyerekük az se.

2022. máj. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!