Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltudnád fogadni, ha a fiad/lá...

Eltudnád fogadni, ha a fiad/lányod roma származású embert választana párjának?

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 22:31
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
84%
7 vagyok- Amint megismerek egy olyat, akiről írtok (becsületes, tisztességes embert) Isten bizony azonnal változni fog a véleményem. Sajnos elég idős vagyok.....de a remény hal meg utoljára.
2022. máj. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim válasza:
83%
Isten ments. Volt szerencsém hozzájuk a családomban, az egyik miatt majdnem nincstelenek lettek a szüleim, a másik meg folyamat csalta a nővérem. Hiába vannak normálisak köztük, sőt még el is tudok velük beszélgetni, de a családomba nem kell egy sem.
2022. máj. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
86%
Ha mint ember normális akkor nem lenne semi godnom vele.
2022. máj. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudnám, mivel rasszista vagyok.
2022. máj. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
66%
9- az a baj,hogy 1 fecske nem csinál nyarat..
2022. máj. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes, hogy mindenki csak a tisztességgel jön.

Azért a romáknál a kőkemény családi hagyományokat, családi rangsort is el kell tudni fogadni

2022. máj. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
84%
Tőlem...Ha normális kék is lehet.
2022. máj. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
47%

Ez amugy elegge szanalmas hogy még most is ennyire jelen van a rasszizmus itt magyarorszagon.. (tisztelet a kivétel)


Én cigánytelepen nőttem fel heves megyébe (magyarként) és szinte fehér embert csak otthon láttam (a családom) meg akkor ha elmentem valahova (vásárolni, szorakozni stb.)

És mégse történt egy olyan eset sem hogy belém kötöttek volna vagy bármi sőt.. a mai napig javarészt roma barátaim vannak és olyan kapcsolatot ápolunk hogy bármi lenne tűzbe ugranánk a másikért.


Persze vannak olyanok is akik lopnak, csalnak, hazudnak stb.. de ez szinte minden "rasszra" igaz. Az angol, a német, a spanyol, a japán, a magyar nem lop? Nem gyilkol? Nem bűnöz? Dehogynem! Akkor meg mire fel ez a ciganygyűlölet?


Inkább nekünk magyaroknak kéne példát venni róluk. Nálunk hol van ilyen összetartás, szeretet, családi kötelék?


Ciganyt még nem láttam a hiradoba azert mert lefejezte, megfojtotta, feldarabolta a saját gyerekét de magyart annál inkább...

2022. máj. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
62%

Ja és a lényeg le maradt. Függ az ember személyiségétől.


Hisz mindegy hogy cigany/magyar van jó és rossz ember az meg hogy honnan "érkezett" az mellékes.


Utolsó vagyok 22f

2022. máj. 4. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
77%
18-as, azt ugye azért tudod, miért van meg az a nagy családi kötelék? Mert hierarchiában élnek. Ott az asszonynak nincs szava. Mármint, rikácsolhat, átkozódhat, de a férj lesz az úr. Mindig. Ne legyenek illúzióid. És persze, a családi összefogásból vegyen példát a magyar. Például olyan összefogásból, hogy a biztonsági őr munkatársamat egy cigánycsalád rúgatta ki a munkahelyünkről, csak mert egy cigány öregasszonyt nem engedett be minden ok nélkül egy olyan terembe, amit csak terembérlet kifizetése után lehet igénybe venni. Erre a cigányasszony izzította mind a 8 unokáját, meg az egész pereputtyot, kihívták a rendőröket, és azt hazudták (persze olyan hangon óbégatva hogy az egész város kijöjjön rá), hogy ez a biztonsági őr a micsodáját mutogatta az unokáknak. Semmi esélye nem volt védekezni ez ellen, 28 volt az 1 ellen. Na, ilyen, és ehhez hasonló csodálatos családi összefogást lehet náluk tapasztalni. Van persze kivétel. Mondjuk 10 családból 1. Vidékről beszélek. Fővárosban lehet hogy jobb az arány. Nem mondom, hogy "rossz" emberek. Csak olyan kulturális különbség van köztük, és egy átlag magyar család közt, hogy szerintem mindkét fél részéről hiba egy ilyen kapcsolat. Tisztelet az elenyésző kivételnek.
2022. máj. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!