Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltudnád fogadni, ha a fiad/lá...

Eltudnád fogadni, ha a fiad/lányod roma származású embert választana párjának?

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 22:31
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
79%
Értem én, hogy van egy arány, és ez jogos is. De mivel az arány nem 100%, be basszuk már át magunkat, hogy mindent egy biten akarunk tárolni
2022. máj. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
82%

Emlékszem amikor szakmai gyakorlaton voltunk valahol és a rendőr nagyon nyomatékosan azt mondta, hogy "ABBA A VÁROSRÉSZBE ESZÜKBE SE JUSSON MENNI!".

Nagyon szomorú, hogy ilyenek vannak.

Semmi sem fehér és fekete, de akiknek van "mindennapi tapasztalata", az sajnos nem véletlenül alakult ki.

Őszintén sajnálom azokat, akik azok miatt szenvednek, akik miatt az előítéletek kialakultak.

2022. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
86%
A sajnálat vattába csomagolt koporsoszög
2022. máj. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
85%

Párom félig roma származású, de olyan külsőleges tulajdonságokat örökölt, ami miatt ordít róla, hogy az. Tesóján egyáltalán nem látszik, még a szem-, bőr- és hajszínük is teljesen más.

Neten ismertem meg, egészen az első randiig fel sem merült bennem, hogy roma lehet, és addig sem voltam benne biztos, amíg meg nem ismertem a családját, akik tök normálisak voltak. Soha nem merült fel köztünk a téma, volt, hogy valakik cigánynak nézték, ő pedig egyből tagadta, szégyellte a dolgot. Én már régóta tudtam, de sem vele, sem a családjával nem viselkedtem máshogy emiatt.

Lassan 2 éve együtt vagyunk, és egy őszinte beszélgetés után merte csak elmondani nekem végre, hogy az anyukája cigány, én pedig tökre örültem, hogy végre el merte nekem mondani, még akkor is, ha már régóta tudtam.

Rajta kívül egyébként nekem viszonylag sok negatív tapasztalatom volt romákkal, és ha nem ismerem meg előtte, lehet, hogy tőle is tartottam volna, pedig nem vagyok rasszista.

A szüleimnek soha nem mondtam el konkrétan a dolgot, hogy most sejtik-e vagy nem, azt ők tudják, de teljesen elfogadták a páromat ahogy van.

2022. máj. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
93%

"Ciganyt még nem láttam a hiradoba azert mert lefejezte, megfojtotta, feldarabolta a saját gyerekét de magyart annál inkább..."


Sajátját ha nem is, de a másik emberrel minden további nélkül megteszi...


Meg amikor olvasod, hogy két társaság botokkal, macsétákkal, viperákkal felfegyverkezve esett egymásnak, akkor mit gondolsz, vajon kik szokták így tisztázni a nézeteltéréseket?


Amikor szerencsétlen tanár urat Olaszliszkán agyonverték, akkor az történt, hogy a kocsijával véletlenül elsodort egy kisgyermeket. Szempillantás alatt honnan termett ott majdnem az egész utca, milyen jogon álltak bosszút? Ilyet magyarok nem tesznek.

2022. máj. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
81%
Isten ments tőlük. Szó sem lehet róla, a vér nem válik vízzè, utálom az összeset. És árva cigány nincs, hiába állítja ezt az elején. Érdekes módon előbb - utóbb előkerül egy nagybácsi, aztán egy "tesó " először csak kis időre / "kis összeg kéne neki kölcsön , mert most épp meg van szorulva ", aztán jön a fekete leves. Kívülről lehet fújni a szövegekeiket. Ha meg úgy alakul, az ember nem tud megszabadulni, velük nem lehet szakítani normális módon. Èlősködők, én be nem engednèm a családomba se öket, de még a közelembe sem, szóba nem állok velük.
2022. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!