Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltudnád fogadni, ha a fiad/lá...

Eltudnád fogadni, ha a fiad/lányod roma származású embert választana párjának?

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 22:31
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
86%
Mivel én neveltem, tudom, hogy származástól függetlenül olyan embert választana, aki tisztességes, tanult, dolgozik. Szóval igen, mert tudom, hogy nincs vele gond.
2022. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
58%
A barátnőm lányát a színmagyar, értelmiségi szülők gyermekeként felnőtt egyetemista barátja szurkálta halálra.
2022. máj. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
76%

Tök jó érzés ám ezeket olvasgatni romaként... hiába van normális életem, munkám, párkapcsolatom, stb., a bőrszínem miatt van, aki nem engedne be a házába, nem állna szóba velem, satöbbi.

De persze megérdemlem ezt a hozzáállást, mert biztos verem a barátnőm, meg bűnözök, meg verekszek, vagy ha nem, akkor majd egyszer kijön a cigány vér, és fogok, vagy ha nem, akkor xy-nak volt pár rossz tapasztalata olyan emberekkel, akinek ugyanolyan színű a bőre, mint az enyém, szóval megérdemlem ezt a bánásmódot.

Még szerencse, hogy az életben nem ilyen emberekkel vagyok körülvéve.

2022. máj. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
82%

Itt volt épp a héten kérdés, hogy egy "magyar" nem engedi a feleségnek, hogy jogosítványt szerezzen


Tegnap a gyerekvállalósban olyan volt, aki játszótérre nem akarja engedni a gyerekkel, mert otthon is lehet játszani.

2022. máj. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
86%
Magyar kolléganőmnek a férje dönti el, hogy mikor mehet szabadságra, illetve mit vásárolhat, mikor látogathatja meg az anyukáját... A pasi szintén magyar.
2022. máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
23%
Mindkettő
2022. máj. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
31%
Igen! Miniszterelnökünk családjába tartozó romák előnyben! :D
2022. máj. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
68%

"A pasi szintén magyar."

A rohamsisakos fajta?

2022. máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Teszek a polkorrekt maszlagra, saját magam tapasztalatai alapján döntök. Ha ettől rasszista vagyok, legyen. Érdekes egyébként, hogy én fogadjam el másnak a véleményét ami nem tetszik, de fordítva nem kell így lennie, csak mert nem az az általános vélekedés. Ez aztán az elfogadó környezet, képmutatók. :)
2022. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
81%

A többség hozzáállása miatt nem fogadnám jól a dolgot. Nem jelenti azt, hogy "nem engedném", milyen kérdés ez egyáltalán? Hogy tilthatnám el a gyerekem attól, akibe beleszeretett? Nem működik, ilyet nem tudsz megtenni!

Unokatesóm félvér, pontosan tisztában vagyok azzal, hogy mi vár egy félvér gyerekre. Az itteni hozzáállások pontosan mutatják, hogy mi vár rá! Egy dolog, hogy a gyermekem egy romával van együtt, ha normális engem nem kell, hogy ez zavarjon (na de majd a gyerek?), mert kétféle ember van, a jó és a sz-r alak és mivel ezt ránézésre nem tudjuk megmondani és ez egy ijesztő, aggasztó dolog, hogy nem megy ránézésre, ezért keressük kétségbeesetten a módszert arra, hogy mégis menjen ez ránézésre, ennek okán esünk bele ebbe (többek között), hogy bőrszín alapján, származás alapján próbáljuk azt megmondani, mert azt tudhatjuk azonnal!

Egy félvér gyereknek rendszerint sz-r a sorsa, köszönhetően annak hogy már felmerül egyáltalán a kérdés bárkiben is, hogy mit szólnánk egy romához...

Tévedésbe ne essünk, a romák között is felmerül a kérdés, hogy mit szólna egy magyarhoz! No és itt kapsz mattot félvérként, hogy a romának félig magyar, a magyarnak meg félig cigány!

2022. máj. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!