Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltudnád fogadni, ha a fiad/lá...

Eltudnád fogadni, ha a fiad/lányod roma származású embert választana párjának?

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 22:31
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
79%

“feketék is nagyon hatékonyan illeszkedtek be”


Ez teljes mértékben így van! Éltem az USA-ban, többségük teljesen normális, az Ég egy adta világon semmi gond nincs velük. Viszont rengeteg feketét börtönöznek be ártatlanul, mert a többségi amerikai társadalom borzasztóan rasszista! Egy fehéret felmentenek simán, még ha nyilvánvaló bizonyíték is van, hogy embert akart ölni! Feketét soha.

Most volt a BLM tüntetés, ahol egy fehér amerikai rohadék (Kyle Rittenhouse) sörétes puskával belelövetett a fekete tömegbe. Ölni ment és sikerült neki! Mit kapott? FELMENTÉST!!

Most képzeld el ugyanezt ha hispán vagy fekete lő a fehérek közé! Örülhet ha nem végzik ki terrorcselekményért! Úgyhogy Big Bro, a világ nem ennyire fekete-fehér! Ezt végre meg kéne érteni. Ha ugyanolyan igazságszolgáltatás lenne minden rassz között, sehol nem lenne kiugró statisztika az USA-ban. Vannak latino bandák és vannak fekete bandák. ÉS?? White trash redneck réteg nincsen?


Az, hogy egy fekete békésen fut (Ahmaud Arbery) a környéken, majd egy lúzer utolsó szaréletű automata gépkarabéllyal egy sorozatot belelő az szerinted normális? Ha a média nem írja meg, ELTUSOLTÁK volna az ügyet, nem kerültek volna bíróságra a gyilkosok! Szerinted ez normális???

Most képzeld el ugyanezt fordítva! Megjelent volna a SWAT még a gyanúsítottak házi kedvenceit is lelőtték volna!


Szóval nem, nem ennyire a fekete-fehér minden! Én sok mindent tapasztaltam USA-ban! Nagyon durva dolgok történnek ott, ha nem látod-nem hallod nem hiszed el! Innentől kezdve baj, hogy kiállnak a saját jogaikért? Igen? Hát ott nem nyomik az emberek ezt fogadd el!! Nagyon nem!

2022. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 A kérdező kommentje:

51


Azt hiszem, valamilyen "Kyle törvénye” is van. Kyle Rittenhouse-t (aki két embert agyonlőtt egy BLM tüntetésen) felmentették jogos önvédelemre hivatkozva, és e szerint a törvény szerint kártérítést kell adni minden olyan embernek, akiket az állam gyilkossággal vádol meg, de a tárgyalás során bizonyossá válik a jogos önvédelem, ezért felmentik.


Hát, inkább nem kommentálom ezt a dolgot...

2022. máj. 4. 13:25
 53/66 anonim ***** válasza:
23%

"Most volt a BLM tüntetés, ahol egy fehér amerikai rohadék (Kyle Rittenhouse) sörétes puskával belelövetett a fekete tömegbe."

És az igazság:

Önvédelemből lőtt a rátámadó antifa csőcselékre és már fel is mentették minden vádpontban. A szokásos libsi hazugsághalmaz.

[link]

2022. máj. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
58%

Balhét ment keresni rittenhouse! Ezért utazott több száz kilométert!


Btw. átlag fehér amerikai a magyarnál milliószor rasszistább!

Meg aki itt egy szexi szívtipró olasz az ott egy koszos mexikóinak számít. Gondoltam csak szólok! Én ott akárhová mentem spanyolnak néztek. Ha sötétbarna a hajad, szemed, lehetsz vakítófehér, akkor is latinó leszel a szemükben. Nem vagy igazi fehér (nem mintha érdekelne, csak gondoltam szólok, mert az itteni rasszisták lehet meglepődnének, ha egyszer lesz pénzük kimenni egyáltalán…)! Legtöbb magyar sötétebb tónusú szemre, hajra, csak mondom, szólok, hogy ne legyen meglepetés. Ott ha azt mondod, hogy fehér vagy, kiröhögnek!

2022. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
59%

"Nem az a baj hogy cigány, de könyörgöm még mindig nem Indiában vagyunk. Nem fogadnám el."


Nekem nem az a baj hogy magyar, de könyörgöm még mindig nem Ázsiában vagyunk. Nem fogadnám el.


Ez legalább annyira helytálló indok lenne! És Nyugaton így állnak a magyarok többségéhez is, a viselkedésük miattt. (És NEM, NEM romákról van szó, hanem IGAZI, FEHÉR MAGYAROKRÓL!!! Akik lopnak, ahol csak lehet.)

2022. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
88%

Volt roma évfolyamtársam, kölcsönös szimpátia esetén összejöttem volna vele.

Az a nehéz (szerintem sokak számára), hogy akármelyik városban is lakik (meg ha rokonai, ismerősei is az ország különféle pontjain laknak), biztos hogy szinte mindenkinek van negatív tapasztalata velük és ez sokakat visszatart.

Nagyon sajnálom, akiket megbélyegeznek, diszkriminálnak azért, mert (sajnos, nagyon-nagyon sajnos) sokan közülük elfogadhatatlanul, agresszíven, félelemkeltő módon viselkednek, nyilvánulnak meg.

2022. máj. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
16%
Fèlcigányt talán, ha nem nagyon látszik rajta, ès normális.
2022. máj. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
74%
29-es, senki nem vitatja hogy magyarok közt is vannak balhés egyedek. Csak az ARÁNY az, ami nem mindegy. Dolgoztam rendőrségen ügyinzézőként. A betelefonálások, balhés esetek 60%-ában cigányokkal volt probléma. Ami, ha csak a natúr százalékot nézzük, nem olyan kirívó. Viszont, ha azt nézzük, hogy a település lakosságának mintegy 8% csupán roma származású, úgy már nagyon durva az arány. Az a 8% felelős az egész település bűncselekkényeinek 60%-áért. Ezek tények. Ne keverjük össze a rasszizmust és az előítéletet a TAPASZTALATTAL. Attól még hogy van olyan oroszlán, aki nem tép szét a szavannán, még nem megyek oda egy oroszlánfalkához símogatás céljából.
2022. máj. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
7%

58 honnan ismerszik meg a messziröl jött ember? Közelről.

Többet nem segíthetek

2022. máj. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
76%
59, előző vagyok, és egyet értek. Személyes tapasztalat. Ez a legfontosabb. Nekem van belőlük tapasztalatom bőséggel. Aki nem hisz nekem, hát szíve dolga. De akkor járjon utána személyesen.
2022. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!