Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyával,...

Hogyan értessem meg anyával, hogy még nem akarunk gyereket?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel majdnem egy éve vagyunk együtt és anya folyton kérdezgeti, mikor lesz már unoka. Egyszerűen nem érti, hogy még nem szeretnénk. Hiába hoztam fel észérveket, hogy még szeretnénk pár évet kettesben tölteni, utazni, barátnőm néhány évet szeretne a szakmájában dolgozni (télen kapott diplomát és nyilván nem azért tanult, hogy aztán ne dolgozzon a szakmájában) stb. Csak mondogatja, hogy x-nek meg y-nak milyen jó, hogy már van unokája.

Az érvelés mellett próbáltam ignorálni, de akkor se áll le. Gondoltam arra is, hogy megmondom neki, hogy barátnőmnek nem lehet gyereke, de valószínűleg akkor meg a szakítást kezdené pedzegetni, mert személyiségéből kiindulva neki az unoka egy státusz szimbólum, akivel lehet villogni, hogy neki is van.

Már nem tudom, hogyan vágjam el a témát, mert nem vagyunk lekésve semmiről, mindketten 30 alatt vagyunk.



2022. máj. 5. 12:23
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Magától nem látja, hogy még nem vagytok a gyermekvállalásra felkészülve?!
2022. máj. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
17%

"mi is szeretnénk összeházasodni, de ugye erre is kell félre tenni "


Mire kell félretenni? Az esküvő ingyenes.

2022. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mit csinálna, ha egyáltalán nem szeretnétek gyereket?

Egyre inkább hálát adok az égnek, hogy normális családom van, akik sosem erőltették ezt a témát, és elfogadják, hogy gyerekmentes vagyok.

De ha ezt csinálnák, amit az anyukád, akkor határozottan megmondanám neki, hogy nem akarok a témáról hallani, ha pedig nem értené meg, akkor felállnám és ott hagynám. Először 1 hónapos büntit kapna, amíg nem állnék vele szóba, második alkalommal már hosszabbat. Csak megtanulná előbb-utóbb.

2022. máj. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
mármint felállnék, nyilván
2022. máj. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen követelőző nagyik aztán mikor megszületik az unoka, semmit sem hajlandók segíteni. Ahogy a követelőzésével önző (neki szülsz, nem magatoknak), úgy a segítés helyett is önző lesz.
2022. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
94%

Sehogy nem kell megértetned, mert ehhez neki semmi köze! Ő nem része kötelezően ennek a folyamatnak, tehát nem kell felé beszámolni a párnak, hiszen nincs olyan, hogy nagyszülőnek fel kell készülnie testileg vagy lelkileg jóelőre a gyerekszülésre. Őt értesítik a tényről, hogy unoka lesz. Mégis mit vár egyébként? Mondasz neki egy dátumot? Azzal ő előrébb lenne, hogy 2023 december? Anyádnál van egy adag pofátlan élősködő üzemmód, a barátnődet emberszámba se veszi, bocsánat az alpári képért, de a szerelmetes fiának egy méh került a fütyi végére amiből olyat ad neki a kisfia amire ő vágyik: egy baba. Annak a nőnek, a barátnődnek kell elsősorban alkalmasnak látnia téged, kedves kérdező, a környezetet, amit biztosítani tudsz férfiként arra, hogy ő vállalja a gyereket. Házasság nélkül van, kezdő jövedelemmel, egy retardált sem várna el tőle ide gyereket, olyan, aki egy számításba veszi őt, mint embert. Nem úgy az édesanyád... Kérdező, ha most ezt te nem tudod helyes mederbe tenni, akkor hogyan fogod kezelni amikor anyukád gázol bele a te családod életébe, amikor a feleséged már akadályt képez a te gyereked és az anyukád között? Szeresd annyira a párodat, hogy nem teszed ki őt ennek! Beszéld ezt azért meg most azzal a kislánnyal, kapjon teljes képet a döntése előtt, hogy valóban melletted le merjen-e horgonyozni. Ha pedig ezt a szerencsecsomagot bevállalja (téged meg az anyukádat) akkor ha jön a gyakorira sírni 2-3 év múlva akkor 100/100 kapja meg a "minekszültéoda?" teljesen jogos, ám akkor már fölösleges kérdést.


Nőj fel, nőj férfivá, válj le a szülődről mert neked felnőtt emberként lenne jó helyt állnod. Ez még nem történt meg. Nincsenek meghúzva a határaid, nincs tisztelet, ez nem vin-vin, felnőtt-felnőtt kapcsolata, hiszen kényszert érzel, hogy a saját életed döntését elfogadtasd a mamával. Ez itt anya-gyerek kapcsolat ami nagyon nem jó.

Apuka hol van?

2022. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nyomtam már ki hívást és volt hogy napokig nem válaszoltam az ilyen üzenetre. Egyszerűen nem veszi észre magát.

Szerencsére utazni nem szeretem, ezért is költöztem másik városba, szóval talán a rátelepedés kevésbé lesz.

12-es én úgy tudom, hogy ha hétvégén van akkor fizetős, de a lagzi és a ruha biztos nincs ingyen.

2022. máj. 5. 14:24
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

17# "12-es én úgy tudom, hogy ha hétvégén van akkor fizetős, de a lagzi és a ruha biztos nincs ingyen."

Látod, ezt sem kéne megérvelned mert csakis a kettőtök döntése mennyiért esküsztök. Ahogy ti ketten együtt megegyeztek. Az elvet kéne megértened hogy mit jelent valójában egy emberpár szövetsége. A pár az meg kettő fő.

2022. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha megint felhozza a témát, közöld, hogy voltálar olyan jó és türelmes, hogy többször elmondtam erről az álláspontotokat, ha ennyire nem képes felfogni, akkor innentől nem kell beszélgetni, találkozni.

Az a legrosszabb egyébként, ha összeházasodtok, ettől majd csak vérszemet kapnak az emberek, hogy na mi van már, miért nem terhes még a nejed? És előre rohanok, de ahogy úton lesz a gyermek, jön a basztatás következő foka, hogy mikor lesz kistestvér. Mi most várjuk az első babánkat,nem szeretnénk többet, nincs szervi vagy anyagi oka, mi egyszerűen így döntöttünk már a legelején. Anyukamnak, de inkább a nővéremnek ez feldolgozhatatlan volt pl, mert hogy testvér az KELL. Agyfasz.

2022. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Voltál már, bocsánat, elgépeltem.
2022. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!