Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyával,...

Hogyan értessem meg anyával, hogy még nem akarunk gyereket?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel majdnem egy éve vagyunk együtt és anya folyton kérdezgeti, mikor lesz már unoka. Egyszerűen nem érti, hogy még nem szeretnénk. Hiába hoztam fel észérveket, hogy még szeretnénk pár évet kettesben tölteni, utazni, barátnőm néhány évet szeretne a szakmájában dolgozni (télen kapott diplomát és nyilván nem azért tanult, hogy aztán ne dolgozzon a szakmájában) stb. Csak mondogatja, hogy x-nek meg y-nak milyen jó, hogy már van unokája.

Az érvelés mellett próbáltam ignorálni, de akkor se áll le. Gondoltam arra is, hogy megmondom neki, hogy barátnőmnek nem lehet gyereke, de valószínűleg akkor meg a szakítást kezdené pedzegetni, mert személyiségéből kiindulva neki az unoka egy státusz szimbólum, akivel lehet villogni, hogy neki is van.

Már nem tudom, hogyan vágjam el a témát, mert nem vagyunk lekésve semmiről, mindketten 30 alatt vagyunk.



2022. máj. 5. 12:23
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
86%

Az én bevált receptem, mivel nagyon hamar elkezdtek ezzel a témával zaklatni: elkezdtük azt mondogatni, hogy egyáltalán nem lesz gyerekünk, el fogom köttetni magam, stb. Nagy kiakadás a család részéről. Majd 1-2 év múlva, hogy jó, végülis MAJD egyszer lesz gyerek, de előbb legyen kész a ház, össze kéne házasodni stb. Mindenki fellélegzett és azóta senki nem szólt be.


Azt sem tartom rossz ötletnek, amit az egyik válaszoló írt, hogy mondd, hogy te vagy meddő. Akkor nem hinném, hogy anyukád piszkálna.

2022. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
69%
Ez azert lehet nehez téma mert sosem lehet tudni h mi lesz veletek. Nem azt mondom h bajotok van esetleg de en pl 2x veteltem. Miután szültem és belevagtunk megint akkor még ferjemről derült ki h rossz a spermája. És így összesen eltelt cirka 7 év. Ha kicsit utanaolvasol a mai fiatalok sokszor 32-35 evesen vágnak bele amikor még fény derül a problémára. Persze ne legyen így!! Plusz 9 hónapot elfelejtik sokszor. 9 hónapig még ketten vagytok ;)
2022. máj. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a váalszokat!

Lehet, bedobom, hogy nekem nem lehet gyerekem, bár kérdés, hogy ledöbben-e és leáll vagy hallgathatom, hogy barátnőm ezért elhagy.


32-es, azért nem közel egy éves kapcsolatban szeretnénk elkezdeni próbálkozni, még ha várunk is 2-3 évet, akkor is 30 alatt leszünk mindketten.

2022. máj. 7. 11:50
 34/34 anonim ***** válasza:
69%

Az hülyeség,hogy bedobod nem lehet gyereked.Nem szabad ilyesmivel játszani, az ördögöt festeni a falra.Kérdezd meg az anyudtól,hogy ö hány év után szült gyermeket és mikortól ismerte egymást az apuddal.

Mondd neki,ha nem hagy békén akkor már nem fog egy darabig téged látni.

2022. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!