Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyával,...

Hogyan értessem meg anyával, hogy még nem akarunk gyereket?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel majdnem egy éve vagyunk együtt és anya folyton kérdezgeti, mikor lesz már unoka. Egyszerűen nem érti, hogy még nem szeretnénk. Hiába hoztam fel észérveket, hogy még szeretnénk pár évet kettesben tölteni, utazni, barátnőm néhány évet szeretne a szakmájában dolgozni (télen kapott diplomát és nyilván nem azért tanult, hogy aztán ne dolgozzon a szakmájában) stb. Csak mondogatja, hogy x-nek meg y-nak milyen jó, hogy már van unokája.

Az érvelés mellett próbáltam ignorálni, de akkor se áll le. Gondoltam arra is, hogy megmondom neki, hogy barátnőmnek nem lehet gyereke, de valószínűleg akkor meg a szakítást kezdené pedzegetni, mert személyiségéből kiindulva neki az unoka egy státusz szimbólum, akivel lehet villogni, hogy neki is van.

Már nem tudom, hogyan vágjam el a témát, mert nem vagyunk lekésve semmiről, mindketten 30 alatt vagyunk.



2022. máj. 5. 12:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én anyám ilyet csinálna, vennék neki olyan játékbabát, ami tud pisilni. Mondjuk egy ilyet:


[link]


Ha annyira babázni szeretne, ez tökéletes.


Ez egy olyan téma, ami nem anyai nyomás kérdése, hogy lesz vagy sem. Ilyenért én már elküldeném a francba, aztán besértődhet, nem érdekel. A gyerek nem néhány órás elfoglaltság és játék, kőkemény elköteleződés minimum két évtizedre.

2022. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Aki még az első évfordulót sem érte meg a párjával, de már gyereket vállal vele, az nem komplett. Anyukád nem így gondolja?
2022. máj. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Anyukámat az érdekli, hogy villoghasson, hogy ő bizony nagymama. Nem hinném, hogy ő ezt így átgondolta, hogy egy közel egy éves kapcsolatnál több időt célszerű együtt tölteni a gyerekvállaláshoz.
2022. máj. 5. 17:02
 24/34 anonim ***** válasza:
88%

24# "Nem hinném, hogy ő ezt így átgondolta, hogy egy közel egy éves kapcsolatnál több időt célszerű együtt tölteni a gyerekvállaláshoz."

Az megvan, hogy a gyerekvállalás témát anyád letolta, nőként, ő teljesen pontosan tudja, mit kér, hogy ez mivel jár, csak telibesz4rja a barátnődet. Azért őt, mert ha neked nem jön be a gyerekbuli attól neki még van unokája, hogy a volt nőd hogy oldja meg az meg már nem az ő problémája. A statisztikát nézve nem is a tiéd, hisz te megpattansz és havi húszezredbe fáj. Valamiért azt érzem téged egyedül nevelt fel anyukád, de javíts ki ha rossz irány. Szóval hidd el, ha valaki pontosan tudja mit kér, az épp anyád:(

Villogni egy új autóval, vagy új aranyékszerrel kéne, nem mással szülesztett gyerekkel. Mégis miért villoghatna olyannal aminek a létrehozásában neki semmi érdeme? Értem, mit írsz, csak érdemes mélyebbre ásni a kérdés körül.

2022. máj. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Bólogass bőszen, hogy persze anyuka, csináljuk, mint a nyulak, nem rajtunk múlik
2022. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

24-es még mindig házasok a szüleim és apu is kivette a részét a gyereknevelésből.

Sajnos anya eléggé felszínes. Elég nehéz elmagyarázni, hogy miért gondolja így. Sokszor hasonlít engem is a szomszéd gyerekéhez. Egyszerűen sose jó neki, ami van.

2022. máj. 5. 17:45
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Ignoráld. Hosszan kell csinálni, de beválik. (Tapasztalat.) Legyél következetes, ameddig csak kell. Nem tartozol magyarázkodással senkinek ebben a témában.
2022. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
81%
Lehet kapni ilyen baby Born játékbabát, még be is tud szarni. Vegyél neki egyet.
2022. máj. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
61%
Idövel beletörődik majd, mást nem is nagoyn tehet.
2022. máj. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, és ha nem fogja fel, ignore.
2022. máj. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!