Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szoktatok beszélni a gyerekekk...

Szoktatok beszélni a gyerekekkel telefonon ha elmegy táborba?

Figyelt kérdés

Tegnap ment el a gyerekem táborba péntekig, ez az első még soha nem volt.

Tegnap oda kapta mindenki a telefonját, hogy fel hogy hívják a szülőket. Ma úgy néz ki nem szabad.

Csak arra vagyok kíváncsi,hogy akinek volt a gyereke táborba, hogyan működik úgy értem mindennap beszéltek egyszer.

Köszönöm szépen a válaszokat.


2022. jún. 28. 18:48
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
70%

Én is fennakadtam azon, hogy visszakapták a telefont. El sem vehetnék tőlük!

Én amíg táboroztam, mindennap felhívtam a szüleimet. Szerintem ez nem ciki, sőt, ez lenne a normális.

2022. jún. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
39%

21-es, szerintem meg teljesen rendben van, hogy a nap egy adott szakaszában (pl. vacsorától lefekvésig tartó holtidőben) lehet telefonálni, azon kívül meg nem. Vagyis lehessen minden nap telefonálni a szülőknek, de nem akármikor a nap folyamán. Ha gond van, akkor a szülő tudja hívni a vezetőket, ill. a vezetők telefonálni tudnak a szülőnek. Teljesen egyetértek azzal, hogy nem lehet úgy programokat csinálni, hogy a gyerekek mindig a telefonjukon lógnak, akár mert non-stop a szülőkkel beszélnek, akár mondjuk FB-oznak. Arról nem is beszélve, ha mindenhová (strandra, belvárosba, kirándulásra stb.) hurcolják magukkal a telefont, akkor a felének el fog veszni hétvégére. Ugye természetes, hogy ezért nem a táborvezetőket fogja a szülő hibáztatni?!

Az egy másik kérdés, hogy ha tábort vezetnék, mindezt a jelentkezés előtt közzétenném, hogy csakis az a szülő küldje a gyerekét, aki ezt elfogadja.

2022. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
34%

22-es, látom nem megy a szövegértés. Azt írtam, hogy mindennap felhívtam őket, nem azt, hogy minden órában.

Egyébként valóban nem lehet programot csinálni úgy, hogy a telefonon lógnak a gyerekek, de az se okés, hogy valahova elviszik őket, és nem lehet náluk telefon.

2022. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
11%

Ment a szövegértés, talán nem hangsúlyoztam eléggé, hogy részben egyetértek veled.

Viszont pont az általam kifejtettek miatt nem látom értelmét, hogy napközben vihessék magukkal a programokra a telefonjukat. Akkor ui. pont az lesz, amit te is helytelenítesz: hogy a telefonjukon fognak lógni, és te is egyetértesz azzal, hogy így nem lehet programot csinálni. Ráadásul ott a veszély, hogy elhagyják. Maradjon a telefonjuk a szálláson, és este használhassák.

2022. jún. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
89%
16 éves fiamnál az a a jó hír, amikor nincs hír. Érezze jól magát, nem lógunk raja
2022. jún. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
84%
Az én lányom 12 éves,edzőtáborba jár minden iskolai szünetben.Naponta egyszer vagy felhív kb 2 percre,vagy messengeren ír,hogy minden rendben van.Nincs is többre ideje,és nem is engedik,hogy a telefonon lógjanak.Be is szedik a telefonokat,este 20-21óraig adják oda,ebben az időben lehet őket hívni,vagy telefonálhatnak ők.Teljesen elég ez,ha gond lenne, akkor úgyis szólnának, hiszen felügyelte vannak.
2022. jún. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
80%

Ó, a régi szép idők, mikor anyukámtól kaptam egy bedugós telefonkártyát a fali készülékhez, hogy azzal felhívhatom... :D

És már akkor is csak azért hívtam, hogy elfogyott a zsebpénzem. :D


Nem értem, miért várja el bármelyik szülő, hogy a felügyelő/tanár vállaljon felelősséget 20-30 gyerek telefonjáért. (Mert itt nyilvánvalóan kisgyerekről van szó, írta a kérdező, hogy először ment el.)

Nyilván egy kamasznál más.

2022. jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
85%

Én azt nem értem milyen jogon veszik el a gyerektől a telefont.

Fiam is jár táborokba, sportol is de ilyen sosem volt hogy a telefont elveszik.

Minden nap felhív, este vagy reggel.


Olyan helyre én biztos nem engedném ahol elveszik a telefont.

Bármi történhet

2022. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
35%

Ha bármi történik, a nevelőtanárnál ott a telefon, amin elér téged.

Nem elvenni kell a gyerektől a telefont, eleve megtiltani, hogy vigye, az a legtisztább.

2022. jún. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem vennék el,úgyis nyomkodnák.Amúgy olyan jogon veszik el,hogy szigorú házirend van,és ebbe bele is van írva,így ha nem felel meg, akkor nem kell odamenni.Az én lányom nagyon komolyan sportol,ha ezzel akar valamit kezdeni az életben, akkor mikor edzőtábor van, akkor oda kell koncentrálnia,nem a Facebookra pl.Nem lesz tőle semmi bajuk.Gondolom te az a fajta szülő vagy,aki a tanárt is megkérdőjelezi,hogy milyen jogon szól rá a gyerekre.Ha valami történik, akkor pedig nem a gyereked fog hazaszólni,hanem a tanár,nevelő,edző stb.Ha semmi extra nincs, akkor pedig bőven elég az a napi 1 óra amég náluk van,hogy akár a fed agyanyját is felhívja,hogy rendben van.Ezen kívül írták már,hogy el is hagyhatja a telefont, akkor még megy majd a mutogatás,hogy kinek a felelőssége.
2022. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!