Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szoktatok beszélni a gyerekekk...

Szoktatok beszélni a gyerekekkel telefonon ha elmegy táborba?

Figyelt kérdés

Tegnap ment el a gyerekem táborba péntekig, ez az első még soha nem volt.

Tegnap oda kapta mindenki a telefonját, hogy fel hogy hívják a szülőket. Ma úgy néz ki nem szabad.

Csak arra vagyok kíváncsi,hogy akinek volt a gyereke táborba, hogyan működik úgy értem mindennap beszéltek egyszer.

Köszönöm szépen a válaszokat.


2022. jún. 28. 18:48
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
68%
Hát igen!Ezek a boomer szülők ilyenek!De legalább ismerik az analóg órát,tudnak osztani,szorozni számológép nélkül,tudnak térkép alapján navigáció nélkül tájékozódni,sőt még a közlekedési táblák alapján is térkép nélkül.Ez utóbbi már a saját öcsemnek is nehezen megy,pedig csak 5 évvel fiatalabb.Ne gondoljátok,hogy idős vagyok amúgy,34 éves vagyok.Nem azt mondom,hogy minden szar,ami új,sőt.Hála az égnek,hogy az ügyintézés sokkal könnyebb digitálisan,meg hogy nem a patak parton kell mosni.A folyton logashoz meg:ha a gyereknél telefon van,és nincs rászólva akkor bizony folyton rajta fog lógni.Ez ilyen.A táborban a tanárnak meg ne azt kelljen már hajtogatni egyfolytában hogy Pisti rakd el a telefont,Julcsi te is.
2022. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
72%

31, Nem Kanadai ősvadonban élünk, és ez nem a Tom Gordon, hahó. Ha lemarad a gyerek az erdőben, akkor lemarad vele az egyik kísérőtanár is, vagy visszafordulnak érte. Nem véletlen vannak többen a felnőttek, menet elején, végén, mellette is, telefon nélkül se hagynak el egy gyereket se.

Mellesleg gyerekként rühelltem túrázni, ha tudnád, hányszor "vesztem el" az iskolai túrákon...! Némelyik mára a legkedvesebb emlék az ilyen kirándulásokról.

És nem, nem vagyok boomer öreg 31 évesen.


Ellenben táboroztattam gyerekeket, 8-13 éveseket, és kifejezetten megkértük a szülőket, hogy ne hozza a gyerek a telefont. Jelentem, mind túlélték.

2022. jún. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
72%
#42, hát, ebben látod nincs teljesen igazad. Mert az én öcsém egyszer egy állatkertben maradt le a csoport többi tagjától, igaz ovis volt, nem táborozó iskolás. Na most, emiatt egyértelmű, hogy nem volt nála telefon, mivel ovis volt, így esélye sem volt felhívni vagy értesíteni bárkit, óvónéni szépen megfeledkezett róla, sor végén ment, elnézelődött, elbambult magának, és lemaradt, elhagyták, mondhatni. Próbált segítséget kérni, de állítása szerint mindenki valami külföldi nyelven beszélt, mire kiment a portához, vagy hova, hogy mondják be a hangosba, hogy XY keresi a csoportját. Na, most képzeld el ugyanezt a szituációt egy erdőben. Szóval nekem ne mondd, hogy ezek nem veszélyesek.
2022. jún. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
65%
43-as itt azért az óvónő elég nagyot hibázott. Legalább akkor össze kellett volna számolnia a csapatot, amikor ki akartak menni az állatkertből. De igazából menet közben is neki nem az állatokat kell néznie, hogy milyen szépek és aranyosak, hanem a gyerekeket (akik szintén szépek és aranyosak :D), hogy melyik marad le, mert annyira hosszan nézegeti a bengáli tigrist.
2022. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
88%

44, nem számolják össze. Sehol. A legtöbb óvónő meg tanárnő elpofázza az időt. Unokahúgoméknál, óvodában is így tűnt el egy gyerek. Szerencsére meglett, de a szülők balhét csináltak jogosan.

Vagy mi van a kislánnyal, akit óvodába vittek busszal, és bent maradt? Ott hiába szóltak a gyerekek, hogy egy kislány fent maradt, se a buszsofőr, de az óvónők nem törődtek vele.

2022. jún. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

Aki 44-es válaszomra pirosat nyomott, elárulná, miért tette?

Szerinte nem hibázott az óvónő? Szerinte nem kellett volna, legalább mielőtt kimentek az állatkertből, összeszámolnia a csapatot?

Azt értem, amit 45-ös írt, hogy nem szokták megtenni, de ettől még ez nem helyes gyakorlat, amit pont az általa írt példák is bizonyítanak.

2022. jún. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
88%
45 vagyok, szerintem sem helyes, de mint írtam, sok tanárnő óvónő tesz magasról mindenre. Össze kéne számolni őket, de át ugye idő, ami nekik nincs. Pofázni vab idejük, a munkájukat végezni nincs. Tisztelet a kivételnek.
2022. jún. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!