Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szoktatok beszélni a gyerekekk...

Szoktatok beszélni a gyerekekkel telefonon ha elmegy táborba?

Figyelt kérdés

Tegnap ment el a gyerekem táborba péntekig, ez az első még soha nem volt.

Tegnap oda kapta mindenki a telefonját, hogy fel hogy hívják a szülőket. Ma úgy néz ki nem szabad.

Csak arra vagyok kíváncsi,hogy akinek volt a gyereke táborba, hogyan működik úgy értem mindennap beszéltek egyszer.

Köszönöm szépen a válaszokat.


2022. jún. 28. 18:48
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
27%
Mi az hogy elveszik a gyerektől? Mi van ha baj van és az adott táborvezető nem elérhető, vagy épp ő az aki nem képes intézkedni? Vagy ha egy gyerek elmaradva többiektől az erdőben? Persze, figyelnek rájuk de azért nem olyan kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki hibázik, főleg gyerekek között. Én 17 vagyok, nem lógok rajta 0-24ben, a táborokban sem telefonoztam egész nap, nem is akarta senki elvenni tőlünk. Aggasztó szerintem, hogy egy gyerek meg van fosztva a lehetőségtől hogy kapcsolatba lépjen a külvilággal, a csaladjàval vagy a barátaival. Ha nem borzalmasan unalmas a tábor amúgysem fognak belegyógyulni az eszközbe.
2022. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
28%

Kérdem én, laikus, ha edzőtáborba van a gyerek, akkor gondolom szeret sportolni, ergo, minek nyomkodná a telefont, ha azt is csinálhatja, amit szeret?

Ez az "elvesszük a telefont, hogy ne is legyen esélyük nyomkodni, telefonozni", nekem nagyon kényszerítősen hangzik. Alapból, miért nyomkodná a gyerek, hogyha a barátaival van, szórakozhat is? 16 vagyok, de szerintem egyszer nem volt olyan, hogy táborban, osztálykiránduláson valaki a program közben nyomkodta volna a telefonját. Max. akkor, amikor tényleg nagyon unalmas volt valami, várni kellett, buszozni + szabadidő. De olyan nem volt, hogy valaki azért nem tudom, nem jött szabadulószobába, mert éppen akkor telefonozni támadt kedve, vagy hazatelefonálni. Szóval ez úgy baromság, ahogy van.

2022. jún. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
62%
Jajj istenem!20 évvel ezelőtt sem vesztünk el az erdőben,meg előtte sem.Én meg úgy voltam gyerek,hogy nem volt mobiltelefon.Nem történt semmi bajunk,ellenben nem is unatkoztunk soha nélküle,és a zebra elé sem kellett felfesteni,hogy ne mobilozz hanem nézz szét.Ha baj van lesz aki szóljon hidd el.
2022. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
57%
32 az edzőtáborban is van olyan,ami nem a kedvence a gyereknek,de később a javára válik,pl az elméleti képzés.Mert van olyan is.12 évesen ez akkor és ott nem tűnik fontosnak,később meccseken már igen.Ha akkor ott unalmában telefonozik,nem odafigyel, akkor nincs mit hasznosítani később.Olyan ez mint a suli.Nem mellesleg nem kivitelezhető,hogy annyi gyerekre folyamatosan rászóljanak miatta.
2022. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
73%

33-assal egyetértek.

Úgy csináltok, mintha a mobiltelefon előtti időkben nem lettek volna táborozások, osztálykirándulások.

Kinevelődött egy életképtelen (de)generáció, amelyik azt képzeli, bármikor halálos veszedelembe kerülhet, ha nincs nála a mobilja, hogy segítséget kérjen rajta.

2022. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
54%
Na én ezért nem bánom,ha elveszik az edzőtáborban a telefont.Semmi baja sincs tőle,sőt sokkal kisimultabb az idegrendszere utána.Amúgy mi kirándulásokra sem viszünk csak 1 telefont fotózni,meg vész esetére.Sokkal jobban érezzük magunkat így.Az elején volt duzzogás,ma már természetes.Borzalom,hogy ma már se gyerek,se felnőtt nem tud létezni telefon nélkül.
2022. jún. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
18%
#33; #35, ti meg úgy csináltok, mintha még mindig 20 évvel ezelőtt lenne. Nem. Változnak az idők, ez van. Tipikus boomerek.
2022. jún. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
63%
Nincs 20 évvel ezelőtt,de ne ez legyen már az érv a digitális analfabéták mellett,hogy mi lesz ha elveszik az erdőben!Ne telefonozni menjen táborba a gyerek,azt akkor otthon is csinálhatja.Ezértvan amúgy a sok neveletlen,bunkó gyerek,mert nehogy már a felnőtt mondja meg neki mikor kütyüzhet,meg ha elbüffenti magát,hogy szar a kaja,vagy nem érzi jól magát már ugrotok is.Közben meg lehet,hogy másnaptól ő élvezné legjobban a tábort,ha azzal foglalkozna ami ott történik.Nekem mindegy!Az enyémek nem telefonnal járnak általános iskolába,a táborban meg nem baj ha nem telefonoznak.Ti meg akkor ne vigyétek táborba,vagy ellenőrizzétek 0-24-ben hogy éppen mit csinálnak ha az nektek jó.Én sajnálom amúgy a mostani gyerekeket.Pont megállapítottam,hogy sajnos az enyémek sem tudták,hogy mi az,hogy írtuk a táblára a vakációt napról napra kevesebb helyet hagyva a tanárnak,mert a digitális hiper szuper táblára ugye nem lehet.
2022. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
65%

"Pont megállapítottam,hogy sajnos az enyémek sem tudták,hogy mi az,hogy írtuk a táblára a vakációt napról napra kevesebb helyet hagyva a tanárnak,mert a digitális hiper szuper táblára ugye nem lehet."


Jajj, tényleg! :) Ó, IÓ, CIÓ... és egy szent volt, egyetlen tanár sem nyúlt hozzá valami ki nem mondott közmegegyezés alapján. :)


Lehet boomernek nevezni, de szerintem sok jópofa dolog elveszett azért ezzel a "mindent digitalizáljunk"-dologgal. Ezzel együtt rengeteg előnye is van, ezt senki nem vitatja, csak jó lenne a koszos fürdővízzel együtt a gyereket nem kiönteni.

2022. jún. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
40%

Ácsi. Azért van különbség aki, hogy a gyereknél ott a telefon, és használja, ha kell, meg aközött, hogy nem tud létezni nélküle.

És lehet hogy sokan nem vesztek el, de volt, aki nem volt ilyen szerencsés. Mindent meg kell tenni a gyermekek védelme érdekében!

Én sem azt mondom, hogy a gyerek lógjon a telefonon, de igenis legyen nála, mert sosem lehet tudni!

2022. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!