Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Maradhatnék egy évig még a...

Maradhatnék egy évig még a nevelőapámmal, ha elválnak az anyámmal?

Figyelt kérdés

Fura leírni, de amennyire utálom az anyám férjét, annyira hasonlítok is rá.

15 éve van az anyámmal, ezalatt az idő alatt kifordult magából teljesen. Nárcisztikus lett és lenéz mindenkit kb. aki nem saját maga. Az a baj, hogy én is egyre inkább rá hasonlítok vagyis sokkal jobban megértjük egymást, mint az anyámmal.


Az anyám elmondta, hogy válni akar, leginkább azért, ahogy a nevelőapám viselkedik sokszor. Még nem mondta el a férjének, hétvégén tervezi, utána mi külön is költöznénk. De az az igazság, hogy én inkább itt maradnék...

Az anyámmal semmiben sem értünk egyet, egy sima ebéden képesek vagyunk összeveszni. Amik nekem fontosak, neki egyáltalán nem. Ő nagyon családcentrikus, most is mondta, hogy amíg nézelődünk eladó házak után, addig a nagyszüleimhez költözünk. Nekem meg belőlük fél óra bőven elég, nem akarok velük élni hónapokig.


Szeretem az anyámat és megértem, miért fog elválni. De az is igaz, hogy a legtöbb esetben a férjével jobban kijövök, mint vele (2 éves korom óta ő él velem, az apámként tekintek rá, ne gyertek perverz válaszokkal, hogy jaj biztos pályázok rá, mert nem így van).

Viszont még 17 éves vagyok, szóval nem tudom, ilyenkor van-e lehetőség arra, hogy ne az anyámmal költözzek, hanem itt maradjak?


2022. júl. 13. 15:31
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
93%
Akkor mi a jó égnek akarsz vele elni?
2022. júl. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

Mert nagyon sok mindenben inkább vele vagyok egy hullámhosszon, nem az anyámmal. Szóval vannak dolgai, amikkel nem értek egyet és idegesítenek, de közel sem veszekszünk annyit mi, mint amennyit az anyámmal teszem.

Pl. ő is inkább éttermezni szeret, ha vacsorát rendelek, hallgatom anyámat alvásig, hogy minek rendeltem, egyek szendvicset vagy ne is egyek inkább, nem fog megártani.

2022. júl. 13. 16:48
 13/51 anonim ***** válasza:
91%
Aha. Na és szerinted egy fizetésből majd szívesen eltart téged és "éttermezik" veled?
2022. júl. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
Miért, tudod mennyit keres?
2022. júl. 13. 16:51
 15/51 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem... a kérdezőnek egyszerűbb megkérdezni a nevelőapát, hogy marad-e vagy sem. Utána, ha igen, ami pontot tesz az i végére, az az anyukád jóváhagyása. Ugyanis ha ő nemet mond, akkor mindegy, hogy a nevelőapád meg igent, egy napot nem maradhatnál nála anyukád engedélye nélkül.
2022. júl. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:

Igen, ez érdekelne inkább.

Hogy ilyenkor pl. a bíróság engem nem hallgat meg? Hogy kivel/hol szeretnék inkább élni?

2022. júl. 13. 16:55
 17/51 anonim ***** válasza:
91%
Nem hallgat meg a bíróság. Ő csak anyád férje hozzád jogilag semmi köze. Itt nem kesz gyerekelhelyezési per
2022. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
95%

16

Jogilag nevelőfaterhoz semmi közöd. Csak akkor maradhatsz nála ha anyáddal ebben megegyeznek.

2022. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
8%
3 féle módja van a nevelőapáddal élésnek: élettársként vagy albérlőként vagy mint szívességi lakáshasználó.
2022. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
65%
Csak kérdezem: az egyetemet hogyan gondolod finanszírozni? Akkor jó lesz az "utált" anyád pénze??
2022. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!