Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Maradhatnék egy évig még a...

Maradhatnék egy évig még a nevelőapámmal, ha elválnak az anyámmal?

Figyelt kérdés

Fura leírni, de amennyire utálom az anyám férjét, annyira hasonlítok is rá.

15 éve van az anyámmal, ezalatt az idő alatt kifordult magából teljesen. Nárcisztikus lett és lenéz mindenkit kb. aki nem saját maga. Az a baj, hogy én is egyre inkább rá hasonlítok vagyis sokkal jobban megértjük egymást, mint az anyámmal.


Az anyám elmondta, hogy válni akar, leginkább azért, ahogy a nevelőapám viselkedik sokszor. Még nem mondta el a férjének, hétvégén tervezi, utána mi külön is költöznénk. De az az igazság, hogy én inkább itt maradnék...

Az anyámmal semmiben sem értünk egyet, egy sima ebéden képesek vagyunk összeveszni. Amik nekem fontosak, neki egyáltalán nem. Ő nagyon családcentrikus, most is mondta, hogy amíg nézelődünk eladó házak után, addig a nagyszüleimhez költözünk. Nekem meg belőlük fél óra bőven elég, nem akarok velük élni hónapokig.


Szeretem az anyámat és megértem, miért fog elválni. De az is igaz, hogy a legtöbb esetben a férjével jobban kijövök, mint vele (2 éves korom óta ő él velem, az apámként tekintek rá, ne gyertek perverz válaszokkal, hogy jaj biztos pályázok rá, mert nem így van).

Viszont még 17 éves vagyok, szóval nem tudom, ilyenkor van-e lehetőség arra, hogy ne az anyámmal költözzek, hanem itt maradjak?


2022. júl. 13. 15:31
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, a nevelőapádnak miért kéne eltartani más porontyát mikor már anyáddal sem él együtt? Mert oké hogy a pénze miatt hozzá húzol, de neki semmi kötelessége feléd.
2022. júl. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
Nem a pénze miatt, nekem is van pénzem.
2022. júl. 13. 19:27
 33/51 anonim ***** válasza:
100%

De eltartani nem tudnád magad.


Lényeg a lényeg, nincs rá sok esély. Nevelőapád egyáltalán akarna-e a nyakába, és ha vállalna, akkor anyád engedi vagy nem. A leírásod alapján nem fogja engedni, szóval ez az egy évet kénytelen vagy kivárni.

2022. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

Hát igazából ez úgy működik, hogy kapok egy bizonyos összeget apától és anyától is a számlámra a hónap elején és abból költekezek. Ha elfogy, kérek és kapok még, főleg apukámtól. Szóval de, eltarthatnám magam igazából, de pl. ilyeneket, hogy nagybevásárlások nem én fizetek itthonra nyilván.


Az érdekelt volna, hogy jogilag van-e kiskapu vagy bármi. De akkor próbálok beszélni anyával, hogy neki is jobb lenne feszültség nélkül élni, nem 24/7 vitatkozni.

2022. júl. 13. 19:41
 35/51 anonim ***** válasza:
81%
Pedig 30-asnál a pont jogi értelemben. 16 éves kor után eldöntheti hol, kinél akar lakni, ha a gyámhatóság beleegyezik, és természetesen az is, akihez költözik. Ehhez a válásnak sem kell lezajlania, ami egyébként a legegyszerűbb esetben is fél év. A gyámhatóság eljárás viszont 1,5-2 hónap alatt lezajlik. És igen, anyádnak tartásdíjat kell fizetnie utánad 18 éves korodig. Ha ez komoly terv, akkor a következőket kell tenned: 1. Megkérdezem a nevelőapádat, lakhatsz-e továbbra is nála. 2. Ha nem, nincs mese, menned kell anyáddal, ha igen, akkor megint két lehetőség van: vagy beleegyezik anyád és esetleg le is papírozzátok, vagy nem. 3. Ha nem egyezik bele, akkor nevelőapádat becsattogtok a területileg illetékes gyámhivatalba, kitöltötök egy formanyomtatványt, beadjátok, aztán várjátok a döntést. Ha beleegyezik anyád, akkor is érdemes ugyanígy beadni a gyámhivatalnál ezt a papírt, mindenképpen jogilag tisztább, ha lesz egy határozatod róla. Ja, és ez nem érinti anyád felügyeleti jogát, attól még, ha sikerül a nevelőapádnál maradni, a szülői felügyeleti jogot anyád gyakorolja, azaz pl szülői értekezletek továbbra is ő mehet, ha műtétre lenne szükséged, az ő beleegyezését kérik, stb. Ez az Új PTK-ban részletesen benne van.
2022. júl. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
98%
Akkor nem tartod el magadat! Eltartanak! Az nem önfenntartás, hogy anya és apa utalnak a számládra.
2022. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezed
2022. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
68%
"16 éves kor után eldöntheti hol, kinél akar lakni" Válás esetén VÉR SZERINTI szülőknél. Nem költözhet egy férfihoz aki nem is a rokona. És a gyámhatóság sem fog tapsolni hozzá.
2022. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm 35-ös, így tiszta! :)

Először a férjével beszélek a hétvége után, hogy mit szólna, ha én maradnék. Utána anyumnak mondom, hogy így szeretném.


Azon meg felesleges itt szenvedni, hogy honnan van a pénzem. A boltban sem kérdezik meg, ez részletkérdés.

2022. júl. 13. 19:57
 40/51 anonim ***** válasza:
98%
Nem részlekérdés. Anyád helyében el is zárnám a pénzcsapot. Ő nem kell, de a pénze igen? A csávó meg majd kaja a cinkos röhögéseket, meg a kérdéseket hogy mióta dug téged.
2022. júl. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!