Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Maradhatnék egy évig még a...

Maradhatnék egy évig még a nevelőapámmal, ha elválnak az anyámmal?

Figyelt kérdés

Fura leírni, de amennyire utálom az anyám férjét, annyira hasonlítok is rá.

15 éve van az anyámmal, ezalatt az idő alatt kifordult magából teljesen. Nárcisztikus lett és lenéz mindenkit kb. aki nem saját maga. Az a baj, hogy én is egyre inkább rá hasonlítok vagyis sokkal jobban megértjük egymást, mint az anyámmal.


Az anyám elmondta, hogy válni akar, leginkább azért, ahogy a nevelőapám viselkedik sokszor. Még nem mondta el a férjének, hétvégén tervezi, utána mi külön is költöznénk. De az az igazság, hogy én inkább itt maradnék...

Az anyámmal semmiben sem értünk egyet, egy sima ebéden képesek vagyunk összeveszni. Amik nekem fontosak, neki egyáltalán nem. Ő nagyon családcentrikus, most is mondta, hogy amíg nézelődünk eladó házak után, addig a nagyszüleimhez költözünk. Nekem meg belőlük fél óra bőven elég, nem akarok velük élni hónapokig.


Szeretem az anyámat és megértem, miért fog elválni. De az is igaz, hogy a legtöbb esetben a férjével jobban kijövök, mint vele (2 éves korom óta ő él velem, az apámként tekintek rá, ne gyertek perverz válaszokkal, hogy jaj biztos pályázok rá, mert nem így van).

Viszont még 17 éves vagyok, szóval nem tudom, ilyenkor van-e lehetőség arra, hogy ne az anyámmal költözzek, hanem itt maradjak?


2022. júl. 13. 15:31
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
95%
Nincs miért meghallgatnia a bíróságnak. Papíron ő neked senkid, nem ő van apaként írva, mindegy, hogy 15 évig apádként funkcionált.
2022. júl. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy utálom az anyámat? 😂

Összeveszünk apróságokon, sok mindenről máshogy gondolkozunk, de nem utálom. A pénzügyeinkhez pedig nem hiszem, hogy itteni ismeretleneknek sok köze lenne.

2022. júl. 13. 17:40
 23/51 anonim ***** válasza:
95%
Nem maradhatsz vele, mert nem az apád, nem fogaadott örökbe, jogilag semmi rokoni kapcsolat nincs köztetek.
2022. júl. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
95%
Oké szóval 17 vagy, akkor pl ezt az egy évet kibírod és oda költözöl ahova szeretnél.
2022. júl. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
96%

Foglaljuk tehát ossze: utálod a neveloapadat, de vele akarsz élni, mert ő is szeret "éttermezni" es nagyon jól keres. Anyádat nem utálod, de vele nem akarsz maradni, mert ő családcentrikus és összetettek mindenen.

Amúgy miután a neveloapad a magyar jog szerint konkrétan senkid, a világon senki nem fog tőled semmit kérdezni, nem lesz gyermekelhelyezes sem, mész anyuddal.

2022. júl. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
Az étterem egy példa volt, nem kell felhozni minden oldalon😂
2022. júl. 13. 18:12
 27/51 anonim ***** válasza:
96%
Miután ez az egy példád volt, nehéz lenne mast felhozni.... Emellett nyilván nagyon fontos neked, hiszen ez jutott csak eszedbe
2022. júl. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
25%
Én is szeretek éttermezni, 25 vagyok, szal ha jó csaj vagy írhatsz privit :D
2022. júl. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem fiú a kérdező
2022. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
13%
16 eves kortol gyamhatosagi engedellyel oda koltozol ahova akarsz. Akar alberletbe is egyedul. De viszont tartasi kotelezettsege anyadnak van, akkor us ha faterral maradsz, akkor is ha egyedul laksz. Van anyukadnak plusz 60 ezer ftja vagy meg tobb, hogy fizesse utanad a gyerektartast?
2022. júl. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!