Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Maradhatnék egy évig még a...

Maradhatnék egy évig még a nevelőapámmal, ha elválnak az anyámmal?

Figyelt kérdés

Fura leírni, de amennyire utálom az anyám férjét, annyira hasonlítok is rá.

15 éve van az anyámmal, ezalatt az idő alatt kifordult magából teljesen. Nárcisztikus lett és lenéz mindenkit kb. aki nem saját maga. Az a baj, hogy én is egyre inkább rá hasonlítok vagyis sokkal jobban megértjük egymást, mint az anyámmal.


Az anyám elmondta, hogy válni akar, leginkább azért, ahogy a nevelőapám viselkedik sokszor. Még nem mondta el a férjének, hétvégén tervezi, utána mi külön is költöznénk. De az az igazság, hogy én inkább itt maradnék...

Az anyámmal semmiben sem értünk egyet, egy sima ebéden képesek vagyunk összeveszni. Amik nekem fontosak, neki egyáltalán nem. Ő nagyon családcentrikus, most is mondta, hogy amíg nézelődünk eladó házak után, addig a nagyszüleimhez költözünk. Nekem meg belőlük fél óra bőven elég, nem akarok velük élni hónapokig.


Szeretem az anyámat és megértem, miért fog elválni. De az is igaz, hogy a legtöbb esetben a férjével jobban kijövök, mint vele (2 éves korom óta ő él velem, az apámként tekintek rá, ne gyertek perverz válaszokkal, hogy jaj biztos pályázok rá, mert nem így van).

Viszont még 17 éves vagyok, szóval nem tudom, ilyenkor van-e lehetőség arra, hogy ne az anyámmal költözzek, hanem itt maradjak?


2022. júl. 13. 15:31
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

Nem vagy a helyében szerencsére. De akkor is ott lesz még az apubank, szóval nem kell aggódnod!

Szerencsére nem perverz disznókból áll a családunk baráti köre, hogy ilyeneken menjen a "poénkodás".

2022. júl. 13. 20:06
 42/51 anonim ***** válasza:
97%
Apubank alatt a vér szerinti apádat érted, vagy anyád ex-csávóját? Mert nem köteles tartani, és ha a vér szerinti apádtól vársz pénzt, hát ő se köteles pénzelni hogy anyád levetett csávójával összeköltözz.
2022. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:

Vérszerintit. Ő igazából olyan, hogy inkább utal pénzt, csak hagyjam békén.


Tudom tudom, igazából ott tartasz, hogy már senki sem lenne köteles eltartani, ha nem úgy ugrálok, ahogy az anyám gondolja.

Kicsit elszaladt veled a ló amúgy, levetett csávó, meg összeköltözés... Ilyesmiről szó sincs. Csak nincs kedvem odaköltözni hetekre/hónapokra a nagyszüleimhez, utána ismét költözni máshová, mindezt az érettségi évében. Inkább maradnék a saját szobámban, otthonomban, feszültségek nélkül.

2022. júl. 13. 20:11
 44/51 anonim ***** válasza:
97%
Juj... Ez az apubank kemény kifejezés azért. 😳
2022. júl. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
98%
Látszik a kérdező prioritása.. Lóvé, lóvé. lóvé, esetleg utána a család.
2022. júl. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:

Mit kéne mondanom valakire, akinek egész életemben annyi a szerepe, hogy csak a pénzt adta és sosem töltött velem időt?:D

Régen az apás hétvégén az volt a program, hogy vagy rábízott az aktuális barátnőjére és játékboltozás volt a program, vagy elvitt a nagyszüleimhez. Mióta elég nagy vagyok, hogy programot szervezzek magamnak hétvégékre, azóta pedig örül, hogy nem kell ezzel foglalkoznia.

Jó ez így igazából.

2022. júl. 13. 20:22
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem ismered meg az emberi elmet. Lehet hogy szereted neveloapadat mert o nevelt, de miutan elval anyadtol, mar megvaltozhatnak benne az erzelmek. Elobb utobb uj noje, uj csaladja lesz neki is es mindenki arra koncentral ami az aktualis. A vilag erdeken alapul, tehat tudattalan akar sok szulo azert ol penzt es energiat a gyerekre, hogy az gondozza, ellassa idoskoraban. A neveloapad fejebe nem latsz bele, de sok ferfi, mint ahogy a biologiai apad is tette, szep lassan elfordul az eddig nevelt gyerektol, kihulnek az erzelmek, mint barmely mas kapcsolatban is gyakran megtortenik. Az anyaknak is can ilyen, de jelenleg szerintem anyad a biztos pont az eletedben. Ha te lebenulnal egy balesetben, biztos nem neveloapad adna fel az eletet hogy teged elete vegeig gondozzon. Mindazonaltal ha anyad mentalisan bantalmaz es ugy erzed nem szeret, jogod van uj embert valasztani a helyebe.
2022. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a nevelőapámat. Sőt, egy rém kellemetlen és fogalmatlan embernek tartom... A szakmájában, területén nagyon jó és borzasztóan okos, de az élet többi területén totálisan analfabéta. Ennek ellenére vele könnyebben szót értek, mint az anyámmal.

(nem, emiatt nem utálom az anyámat és nem is bántalmaz mentálisan)

2022. júl. 13. 20:34
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Ok, én nem védem a vér szerinti apádat, sőt, csak arra utaltam, hogy erősen pénzközpontú ember vagy, míg az emberi kapcsolatok nem jelentenek neked sokat.
2022. júl. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek. Utálod, de vele élnél.
2022. júl. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!