Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Korrekt, ha a nagykorú, de...

Korrekt, ha a nagykorú, de még eltartott egyetemista gyerek költekezését havi szinten ellenőrizni akarja a szülő?

Figyelt kérdés

Gimis volt szobatársamról (barátok vagyunk) van szó, szóval nem nekem esni, mintha igazából e/3-ban beszélnék magamról. :D (Bár úgyis lesz ilyen is.)

Ő is hozzám hasonlóan kezdni az évet, az első félévben, amíg bele nem rázódik, addig nem dolgozik suli mellett, ergo a szülők tartják el. Ők utalják át neki a pénzt (kötelező dolgok+minimális zsebpénz) Az anyja közölte vele, hogy minden hónapban szeretné látni az összes kiadását a netbankon keresztül.

Nekem ez nagyon weird. Gimi alatt a készpénzről sosem kérték számon(akkor ő úgy kapott zsebpénzt+a kötelező befizetnivalókra, mert hát maradi szülők), most meg hirtelen 19-20 éves korában akarják ezt elkezdeni. Azt még megérteném, ha csak első hónap után akarnák megnézni, hogy mennyi a reális összeg neki, meg olyan esetekben, ha több kell neki, mint amennyit adtak. Egyébként meg minek? Eddig se szórta el a havi menza árát például.

Ráadásul nyaranta melózott, tehát a félretett pénze is ott van egyébként.



2022. júl. 25. 15:38
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
52%
#19: szerintem az van, hogy mindig te osztottad be a pénzét, és így esélye nem volt megtanulni, hogy ossza be.
2022. júl. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
65%

21!


A tény pedig az, hogy ez nem így volt. De miután mindenki mindent jobban tud, totál felesleges is bármit is írnom, úgyhogy innentől részemről tényleg le van zárva a téma.

2022. júl. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy probléma okoz fizetni a gyerek költségeit, és látni akarják, hol lehetne lefaragni belőle.
2022. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
81%
A lefaragás működne úgy is, hogy bemutatja a blokkokat. Meg nem tudom mit kell ezért minden hónapot megfigyelni. Első hónap után úgyis kiderül mi az, ami rendszeres költség és az nagyjából mennyi. Ráadásul kérdés alapján megbízható, kollégiumi létét megtapasztalt, 20 éves emberről beszélünk, akinek a számláján nem csak a szüleitől kapott pénz van, hanem megtakarítás is. Azt meg nem gondolom, hogy korrekt megfigyelni.
2022. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
0%
Akkor se kell ugymond emgfigyelni.
2022. júl. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
77%
Igen, én is szeretném látni, ha olyan, mint a barátnőm, aki két hét után tőlünk kuncsorgott kajapénzért, mert elverte a sajátját minden szrra.
2022. júl. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó érthető, ha olyan. Viszont akkor is bőven elég akkor nézni, ha hamarabb kuncsorog. Abból ítélve, hogy akiről a kérdés szól, elvileg van megtakarítása, nem gondolom, hogy elszórja a pénzt
2022. júl. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Viszont ha nem kér többet, akkor miért kell nézni MINDEN hónapban? Nekem is meg akarják nézni a szüleim, de mi abban állapodtunk meg, hogy első hónapban, plusz akkor, ha nem jövök ki, akkor azért, hogy hogy hoztam össze. Nekem ez a variáció korrektebb. Miért is kéne tudniuk a szüleimnek, ha egyszer-egyszer hozzányúlok a félretett pénzemhez is?
2022. júl. 26. 12:10
 29/45 anonim ***** válasza:
46%

Mert az az ő félre tett pénzük :D

Csak buta vagy, hogy megértsed.

Nekik sincs pénzgyáruk.

Valamennyit kapsz szeptemberre, és már most júliusban úgy érzed, hogy ez örök életedig szól, amíg bele nem halnak a munkába.

Nem fogod fel, hogy bármi történhet, háború, csőd, baleset, betegség.

2022. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

#29 Hallod, amúgy nem az én szüleimről van szó, az megvan? :D Ilyen szövegértés mellett nem butáznám le a másikat....

Meg miért lenne a a szülő pénze, amit a gyereke keresett nyárimunkán és közös megegyezésre semmit nem kértek belőle? :D

2022. júl. 26. 16:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!