Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Korrekt, ha a nagykorú, de...

Korrekt, ha a nagykorú, de még eltartott egyetemista gyerek költekezését havi szinten ellenőrizni akarja a szülő?

Figyelt kérdés

Gimis volt szobatársamról (barátok vagyunk) van szó, szóval nem nekem esni, mintha igazából e/3-ban beszélnék magamról. :D (Bár úgyis lesz ilyen is.)

Ő is hozzám hasonlóan kezdni az évet, az első félévben, amíg bele nem rázódik, addig nem dolgozik suli mellett, ergo a szülők tartják el. Ők utalják át neki a pénzt (kötelező dolgok+minimális zsebpénz) Az anyja közölte vele, hogy minden hónapban szeretné látni az összes kiadását a netbankon keresztül.

Nekem ez nagyon weird. Gimi alatt a készpénzről sosem kérték számon(akkor ő úgy kapott zsebpénzt+a kötelező befizetnivalókra, mert hát maradi szülők), most meg hirtelen 19-20 éves korában akarják ezt elkezdeni. Azt még megérteném, ha csak első hónap után akarnák megnézni, hogy mennyi a reális összeg neki, meg olyan esetekben, ha több kell neki, mint amennyit adtak. Egyébként meg minek? Eddig se szórta el a havi menza árát például.

Ráadásul nyaranta melózott, tehát a félretett pénze is ott van egyébként.



2022. júl. 25. 15:38
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
74%
#10: jól sikerült nevelni :)))
2022. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
26%

11!


Semmi köze nincs a neveleshez, szuper anyu.

2022. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg nincsenek annyira jó anyagi helyzetben, így nem akarják, hogy felesleges dolgokra menjen el a pénz. Ahogy írtad az első félévben nem fog dolgozni, így erre az időre szerintem érthető, hogy nem mindegy nekik, hogy mire megy el a pénz
2022. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 Bferike ***** válasza:
64%

Az rendeli a zenét, aki fizet.

Szerintem teljesen normális.

Az önálló keresetét majd arra költi amire akarja.

2022. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
37%

Ember, július van, 40fok.

Te meg már most azon parázol, milyen lesz októberben, a 2. hónapban még mindig megmutatni mire költöttél.

Miért van bármi titkolni valója a "barátodnak"?

Te az a fajta lehetsz aki egy 6 évestől is ellopna bármit.

2022. júl. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
81%
10-es: egyrészt valamit nagyon nem jól adtál át a gyereknek, ha ennyire nem képes gondolkodni, másrészt ha pár nap alatt elköltené a kajapénzét, akkor így járt, oldja meg, ahogy akarja. (Tud valakitöl kölcsönkérni, csak a következö hónapban annyival kevesebbröl indul. Hidd el, rövidesen megtanulna odafigyelni erre, mert egy, esetleg két hónapot át tud így vészelni, de utána nem adna senki újabb kölcsönt, ö meg rájönne, hogy nem jó éhen maradni!)
2022. júl. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
86%
Én anyaként úgy lennék, hogy ennyit kap egy hónapra, ebböl kell boldogulnia. Nekem teljesen felesleges kontrollálni, ha nem osztja be rendesen a pénzét, az az ö problémája, neki kell megoldania.
2022. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
46%
Könnyen lehet az is, hogy kétségbe estek a szülei, mivel most fog kirepülni, és így akarják még nevelésük alatt tartani. De ez csak tipp.
2022. júl. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
7%

16!


Masik szuperanyu, úgy neveltem a gyerekem, ahogy engem: én tudok és mindig is tudtam spórolni és pénzt beosztani, ő nem. Tema lezarva.

2022. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
24%

19-es: szerintem kizárt, hogy mindent jól csináltál, mert akkor nem lenne ilyen a gyerek. Meg ha nem segíted ki, ha elköltötte a pénzt másra, mint amire kellene, akkor hamar megtanulná, hogy kell a pénzzel bánni.

Ha meg ellenörzöd, akkor lehetöséget sem adsz arra, hogy megtanulja.

Egyébként nem vagyok szuperanyu, csak a gyerekeimet engedtem önállósodni, akkor is, ha ezt nekik néha nehezebb volt.

2022. júl. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!