Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Korrekt, ha a nagykorú, de...

Korrekt, ha a nagykorú, de még eltartott egyetemista gyerek költekezését havi szinten ellenőrizni akarja a szülő?

Figyelt kérdés

Gimis volt szobatársamról (barátok vagyunk) van szó, szóval nem nekem esni, mintha igazából e/3-ban beszélnék magamról. :D (Bár úgyis lesz ilyen is.)

Ő is hozzám hasonlóan kezdni az évet, az első félévben, amíg bele nem rázódik, addig nem dolgozik suli mellett, ergo a szülők tartják el. Ők utalják át neki a pénzt (kötelező dolgok+minimális zsebpénz) Az anyja közölte vele, hogy minden hónapban szeretné látni az összes kiadását a netbankon keresztül.

Nekem ez nagyon weird. Gimi alatt a készpénzről sosem kérték számon(akkor ő úgy kapott zsebpénzt+a kötelező befizetnivalókra, mert hát maradi szülők), most meg hirtelen 19-20 éves korában akarják ezt elkezdeni. Azt még megérteném, ha csak első hónap után akarnák megnézni, hogy mennyi a reális összeg neki, meg olyan esetekben, ha több kell neki, mint amennyit adtak. Egyébként meg minek? Eddig se szórta el a havi menza árát például.

Ráadásul nyaranta melózott, tehát a félretett pénze is ott van egyébként.



2022. júl. 25. 15:38
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

1 hónap pont azért nem elég, mert az a szeptember. Fűtési szezon még nincs, majd csak októberben, ha szerencsénk van teljesen csak novemberben kezdődik.


Aztán a bezinár stop is csak október 1-ig tart.


Aztán simán lesz még drasztikus áremelés, a mértéke kérdés, látva a szántóföldeket. A takarmányár kihat a húsárakra, gabonaárakra. Szóval sorolhatnám sajnos napestig.


És a kormány is hozhat simán hazavágó intézkedéseket, mert ha a nyár kellős közepén, ami máskor uborkaszezon, ilyen brutális hatású rendeleteket hozott, én még számítok mindenkit érintő változtatásokra.

2022. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

#41 Nem gondolom, hogy releváns lehet a fűtési szezon, ha kollégistáról beszélünk. Van kollégiumi díj és ennyi, az nem változik a fűtési szezonra. Az különböző ételérzékenységekkel kompatibilis ételek mindenhogy, mindenhol drágák. De ezt nyilván látja a szülő is, születés óta szükséges volt ezt figyelni, nyilván ezután is kell a hétvégi hazalátogatások alkalmából figyelni erre, szóval simán naprakésznek lehet maradni így is.

Továbbra sem látom annak a létjogosultságát, hogy ha nem kér extra pénzt, akkor miért kell azt nézni, hogy hozzányúlt-e a saját megtakarításához. Ha szülőként nincs pénzem(ami egyébként nem baj), akkor nem ajánlom fel a gyerekemnek, hogy amíg bele nem rázódsz, addig eltartalak, cserébe bizalmatlanabb leszek, mint 14-19 éves korod közt és még azt is megfigyelem, hogy a munkából spórolt pénzedet költöd-e, hanem azt mondom, hogy ennyit tudok rád szánni, a többit teremtsd elő magadnak.

2022. júl. 28. 10:52
 43/45 anonim ***** válasza:
Fura...biztos nincs vmi mas meg amit nemtudsz es emiatt nem biznak benne a szulei? Engem anno apum szinten penzelt egyetem alatt. kiszamoltuk egyutt a mennyi megy el mire, mi a realis / normalis. Ebbe benne volt kolesz, kaja, tankönvyek, zsebpenz (buli,mozi,shoppingolas..). Ha ezen felul volt kiadasom vagy valami szuper extrat akartam venni akkor meloznom kellett erte. ez igy jo is volt. meg fair is. Egyebkent az elejen jol elzortam enis a penzt abszolut nemtudtam vele banni hogy a honap felenel megint csöngettem apumnal nincs penz kajara. de idovel megtanulja az ember :)
2022. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amíg egyetemista voltam volt hozzáférésük a netbankomhoz (meghatalmazott volt apa és így ő is látta a számlám a saját felhasználóján keresztül), de soha rá se néztek.


Minden hónapban elutalták a koli díjat az egyetemi gyűjtőszánlára, azon kívül kaptam a számlámra pénzt bérletekre (haza es BKV), eszközökre havi kB 20.000 Ft-ot, meg heti 5000 Ft kp-t kajára. (2010-es évek közepe, minden vasárnap 2 napra pakolt anya kaját)


Én ezt úgy be tudtam osztani, hogy heti egyszer a sárga földig le tudtam részegedni. Cserébe mondjuk ahelyett hogy menzán ettem volna főztem valamit magamnak, hogy olcsóbban jöjjek ki.


Ehhez a szüleimnek a világon semmi köze nem volt, ennyi önállóságot egy 20 évesnek már kell adni hogy eldönthesse, hogy a bolognait a menzán eszi vagy megfőzi és amit megspórolt eldönti mire költi (akkor is ha az a szülőknek nem tetszik). A szüleim meghatározták mennyből kell megélnem, amíg ők az én finnanszírozóim, az az én feladatom volt, hogy annyiból meg is éljek, úgy ahogy nekem tetszik.

2022. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
49%
Korrekt.
2022. szept. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!