Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nagyon sír és mérges,...

Anyám nagyon sír és mérges, mivel tehetnénk a kedvét jobbra?

Figyelt kérdés
Kivett egy 1 napos szabadságot a mai napra, hogy eltudja vinni a 12 éves húgom vérvételre. Sajnos képtelen volt lefektetni húgomat egész éjszaka mert reggel 5-ig játszott és ekkor is feküdt le. 2 óra alvás után nem tudta felkelteni, semmire nem reagált, úgy aludt mint a bunda. Anyám csalódott, mérges, sír. Mit kezdhetnénk anyával?

2022. júl. 26. 11:17
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/314 anonim ***** válasza:
88%

Nem neked kéne anyud helyett gondolkodni és cselekedni.

Nagyon úgy érzem, hogy ez egy diszfunkcionális család, anyukátok pedig finoman szólva sem áll a helyzet magaslatán.

Nem vagyok híve a drasztikus dolgoknak. De annak igen, hogy a felelősséget is meg kell tanulni. Azt sem akarom mondani, hogy feltétlenül este 8-kor már mindenkinek aludni kéne. Eleve nyári szünet van, meg aztán ahány ember, annyi alvási szokás... De ha 7-kor kelni kell, akkor egész egyszerűen nem szabad 5-ig éjszakázni. Ha mégis? Akkor meg nincs alvás. Takarót lerántani, vizes törölközőt az arcra (drasztikusabb esetben pohár vízzel lelocsolni), egyből ébren lesz. Aztán mehet a vérvételre. Esetleg megmondani neki, hogy ha nincs vérvétel, akkor majd befekszik egy hétre kivizsgálásra a kórházba. Ott nem fog éjjel 5-ig kockulni. (Egyébként adott esetben még a gyámhatáóság is képbe kerülhet, ha egy egészségügyileg fontos vizsgálat nem történik meg. Jó, ehhez azért extrém esetnek kell lenni, de az anya felelőssége a kiskorú gyermek egészsége, ha pedig az veszélybe kerül azért, mert ő nem bír vele, akkor bizony könnyen lehet szomorú vége a dolognak.)

De ha végképp megmakacsolja magát, akkor sem sírdogálni kell, meg pánikolni. Ez a legrosszabb, amit tehet, mert így a neveletlen kis poronty látja, hogy ő van nyeregben. Én tényleg nem vagyok a drasztikus dolgok híve, de ha már ide fajult a helyzet, akkor ezután kell a kütyüket egy hétre elkobozni, és/vagy az internetről letiltani.


"Sajnos általában hajnali 2 és reggel 6 között alszik el valamikor"

Oké, továbbra is fenntartom, hogy ne legyen szentírás az este 8as alvás, de azért gyermekkorban a reggel 6, méghozzá rendszeresen... ezzel is lehet, hogy foglalkozni kéne.

Az persze más, ha az ember tudja uralni az alvását. Én is sokat éjszakázok, elég sajátságos a bioritmusom, de munkából még soha nem aludtam el. Rendszerint késő délután alszok pár órát, aztán estétől éjjel 3-ig fent vagyok. De én felnőtt vagyok, és kordában tudom tartani az alvási ciklusomat. Ő meg nem tudja. Ezért kéne legalább valami laza kontroll, hogy meddig lehet ébren. Legalább akkor, amikor másnap mindenképp fel kell kelnie.


"Anyám viszont (mivel húgom kemény függő) nem meri kihúzni már"

Tehát adjuk alá a lovat még inkább.

Ne haragudj, de anyudnak van egyébként valamilyen mentális problémája?

Ez kb. olyan, mintha az alkoholista hazatámolyogna éjjel a kocsmából, és a család azzal várná, hogy "gyere, van itt még 5 liter bor, igyál!"

Nem tudom, hogy ténylegesen függőségről van-e szó (gyakran szeretnek ezzel a szóval dobálózni), de akár az, akár csak sima viselkedésbeli probléma, a lehető legrosszabb az, ha még inkább rászoktatja, és nincs semmi kontroll.


"Anyám kihúzta a netet, majd 2 óráig RÚGTA folyamat anyámat húgom az ágyban és hajnali 4-kor sajnos át kellett feküdnie anyámnak a kanapéra a saját ágyából."

Ne haragudj, de anyád egy akaratgyenge hülye. Pont ezért tartotok itt, mert az elkényeztetett kistesód bármit megengedhet magának. Mi az, hogy még ő fekszik át máshová? Nem vagyok a fizikai fenyítés híve, de ebben az esetben minimum erősen meg kellett volna fogni a vállainál, és megrángatni, tudja már, hogy ki ő, és hogy kell viselkedni. Vagy régi jó szokás szerint be a hidegvíz alá. Utána meg két hétig nincs net. Nem ám, hogy akkor még anyuci áll odébb. Ezért nincs semmi tekintélye, mert neki minden meg van engedve. Nincsenek szabályok, amiket be kell tartani, és akkor anyuka még meg is mutatja, hogy mennyire akaratgyenge.


Nem, itt nem azon kéne gondolkodni, hogy mivel lehetne őt felvidítani. Itt azon kéne gondolkozni, hogy hogyan tudná helyrehozni, amit eddig elrontott. A minimum az, hogy el kellene mennie egy pszichológushoz tanácsot kérni.

2022. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/314 anonim ***** válasza:
100%
Köszi
2022. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/314 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk minél több videót nézek ebből, nekem az jön le, hogy az anyuka és a "kedves" Martinka provokálják inkább sokszor a lányt. Már eleve minősítetlen hangnemben beszél vele az anyuka is
2022. júl. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/314 anonim ***** válasza:
2022. júl. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/314 anonim ***** válasza:
26%

79-es anno a 2019 december 13.-ai reggeli hiszti videojat linkelte a kerdeshez. En a tobbi videot nem neztem.


Egyebkent ugy latom azota elkoltoztek.


Nagyon necces a srac. A testveret felveszi musorra szemelyisegi jogait is serti egyreszt masreszt meg szerintem penzt akar csinalni a testverebol, ha egyaltalan a testvere. Egy normalis ember ilyet nem csinal.

2022. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/314 anonim ***** válasza:
2022. júl. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/314 anonim ***** válasza:
2022. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/314 anonim ***** válasza:
40%
Volt egy videóban mikor a testvére kiakarta verni a kezéből a telefont, tökre megértettem volna, ha ennek a baromnak a telefonját is szétverte volna. Egy normális testvér nem hozza ilyen kínos helyzetbe a testvérét, és még a személyiségi jogait is sérti, amiért kirakta őt youtube-ra az engedélye nélkül.
2022. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/314 anonim ***** válasza:
100%

"Hát ha az a hatodikos gyerek 95+ kiló...."

Szóval még túl is van etetve. Mennyi a BMI-je? 40?

Az ugye megvan, hogy az egészséges életmód betartatása is a szülő felelőssége?

Egyébként meg nem mindegy ám, hogy 90 kiló izom, vagy 90 kiló zsír. Nem hiszem, hogy egy testépítő a kishúgod. ;-)


"Elég régóta a gyerek irányít itthon sajnos."

Igen, ezt jól látod. Viszont akkor azt is láthatod, hogy anyuci megvígasztalása csak "tüneti kezelés", a probléma továbbra is fenn fog állni. Nem tudom, hány éves vagy, de ha tényleg segíteni akarsz neki, akkor erről beszélgess el vele! Hogy ez így nem működhet, hogy ő gyakorlatilag csak egy szolga a saját házában.

2022. júl. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/314 anonim ***** válasza:
2022. júl. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!