Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » (Felénk) Miért tartják elfogad...

(Felénk) Miért tartják elfogadhatónak, teljesen normálisnak a kiskorú gyerek kvázi meglopását? Ti is tapasztaltatok ilyet? Ez tényleg normális?

Figyelt kérdés

Kisvárosban, már-már faluban élek. Komolyan, néha hallgatom a szülők-nagyszülők beszélgetéseit piacon, vonatra várva és rendesen meglepődök/elborzadok.

A múltkor egy asszony arról beszélgetett egy másikkal, hogy a fiú unokája panaszkodott neki, hogy az anyja ellopta(tehát szó nélkül elvette) tőle az iskolától kapott ösztöndíjat, meg le is cseszte amikor ezt szóvaá tette a fiú, erre a kedves nagymama nagy büszkén, jó hangosan mondta, hogy ő ennek a panasznak a hallatán egy nagy sallert lekevert az unokának, mert hogy az hogy beszélhet így az anyjáról. Meg hogy az nem lopás, hát őt az anyja tartja el(mintha olyan nagy extra lenne, hogy a 15 éves gyereket eltartja a szülő, aki ezt önként vállalta, nem pedig törvényi és erkölcsi kötelezettség), kell a pénz kajára, stb. És nem ez a durva, hogy ez a nagymama így gondolja, hanem hogy a hallgatóság helyeselt.

Én vagyok a túl fiatal(20 leszek), velem van a baj, hogy ezzel semmi szín alatt nem tudok egyetérteni? Azt gondolom, hogy ha anyagi gondok esetén a gyerek pénzére van szükség, hát istenem, előfordul, de akkor szólni kell a gyereknek, hogy figyu, ez meg ez van, nem szó nélkül lenyúlni. Ha normálisa nevelte a gyereket úgyis adni fog, meg szerintem az anyagi gond felvállalása pont hogy becsületre tanítaná a gyereket. De az mit tanít, hogy ellopja a szülő, majd le is cseszi, amikor szóváteszi szerencsétlen gyerek?


2022. aug. 3. 10:19
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
16%
Másik generáció. Manapság átestünk a ló másik oldalára (pl. ha egy négyéves kisfiú lánynak tartja magát, akkor bizony az is). Régen meg az ellentéte volt, a gyerek kussoljon, nincs szava. Valahogy jó lenne megtalálni az arany középutat.
2022. aug. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sem normális, teljesen egyetértek veled. Egy gyereknek nem kiváltság, hogy a szülő eltartja, hanem a szülőknek kötelességük. Mi is sokat hallgattuk, a legyél hálás, mert van kaja meg fedél stb. Ennek ellenére ma már pont, hogy anyám csak adni akar mindig mindegyikünknek, azt, hogy mi adjunk neki, arról hallani sem akar. De sosem kérte el az ösztöndíjunkat. Tesóm férjével, meg hogy 18 lett lakbért fizettetek, az ösztöndíját elvették stb...szóval sajnos vannak ilyenek.
2022. aug. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyám is ilyen volt, most meg csodálkozik, hogy nem állok szóba vele és nem ez az egyetlen indok rá.
2022. aug. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
97%

Nem, nem helyes, az meg végképp megdöbbentő, hogy a nagyanyja felpofozta. Kiskorú gyereket a szülő köteles eltartani.

N

2022. aug. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
97%
Apám is így gondolja, hogy a gyereknek kuss, mert ő felnevelt(jó szar körülmények között egyébként…), ezért adjunk neki mindent amit kér és tartsuk is el mert lusta elmenni dolgozni. Nem csak ez az oka, de én sem tartom vele a kapcsolatot. Nem gondolnám hogy az én gyerekem bármivel is tartozik nekem például, tekintve, hogy én vállaltam, nem ő akart megszületni…. Sajnos vannak gusztustalan felfogású emberek… amit a gyerek kapott, az az ő pénze. Ha zsebpénzt adok neki, onnantól, hogy odaadtam, az is az ő pénze. Ha esetleg nekem kellene, akkor szólok neki és az első adandó alkalommal vissza is adom.
2022. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

#1 Édes istenem, miért kell mindenhová behozni a nemváltást....

#4 Engem ez sokkolt le legjobban. A nagyik általában pont, hogy elkényeztetik a gyereket még felénk is.

2022. aug. 3. 10:44
 7/57 anonim ***** válasza:
95%
Ja a pofonra visszatérve meg, én a saját anyámnak sem engedem, hogy kezet emeljen a gyerekemre. Nem az ő dolga nevelni és amúgy sem ütjük. Biztos nem látná többet az unokát, ha egyszer is megtudnám, hogy felpofozta…
2022. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
22%

Nos, az én gyerekem osztondijhoz hasonló juttatasa a mi számlánkra érkezik és ahhoz ő bizony nem fér hozzá. Nem is fog, amíg iskolába jár, ugyanis a jarandosagot konkrétan az iskolai költségeire kapja az államtól. Ebből az összegből van fizetve az összes iskolai költsége. Jövő nyáron végez, majd akkor megkapja azt, ami maradt belőle. Tudod, az összes felmerulo költségét én fizetem, ide értve a ruhazkodasat, kozmetika, fodrász, telefonszamla, külön neki tv elofizetes, és hasonlók, pedig dolgozik, a diakmelos fizetése majdnem annyi, mint az enyém. Tudod mit csinál vele? Elkolti. Mind egy fillérig, mert bulizni kell, mert rendelni kell kb reggelire, ebédre és vacsorára is, plusz a cigi is kell.

Tőlem hivhatod lopásnak, ha akarod, hiszen az ő pénze lenne. Néha azért nem árt ám a másik oldalt is meghallgatni

2022. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
33%

#1 vagyok, bocsi, hogy behoztam, csak két szélsőséges példát hoztam fel. Egyik sem egészséges (ha most éppen transzfóbnak tartasz, tartsd, de szó szerint csak példa volt, hogy manapság irreálisan nagy felelősséget kaphat a gyerek, míg mondjuk az előző generáció meg teljesen elnyomta őket, szavuk sem lehetett). Nem értem mi a baj a példával.


A kérdés feltevésénél pedig gondolom egyértelműen tudtad te is, hogy nem, nem normális megverni a gyereket azért, mert szóba hozza, hogy loptak tőle. És nem, nem normális elvenni a gyerek pénzét, végképp nem szó nélkül.

2022. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
85%
8. Ebben is van igazság, de mint írtad, te kb. mindent megadsz a gyereknek. Szerintem itt inkább azokról van szó, akik szó szerint kizsákmányolják a gyereküket. Mert szerintem az nagyon nem ok, amikor egy kávéra nem tudja az ember meghívni a párját, mert az ösztöndíját ki kell rakni az asztalra...
2022. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!