Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » (Felénk) Miért tartják elfogad...

(Felénk) Miért tartják elfogadhatónak, teljesen normálisnak a kiskorú gyerek kvázi meglopását? Ti is tapasztaltatok ilyet? Ez tényleg normális?

Figyelt kérdés

Kisvárosban, már-már faluban élek. Komolyan, néha hallgatom a szülők-nagyszülők beszélgetéseit piacon, vonatra várva és rendesen meglepődök/elborzadok.

A múltkor egy asszony arról beszélgetett egy másikkal, hogy a fiú unokája panaszkodott neki, hogy az anyja ellopta(tehát szó nélkül elvette) tőle az iskolától kapott ösztöndíjat, meg le is cseszte amikor ezt szóvaá tette a fiú, erre a kedves nagymama nagy büszkén, jó hangosan mondta, hogy ő ennek a panasznak a hallatán egy nagy sallert lekevert az unokának, mert hogy az hogy beszélhet így az anyjáról. Meg hogy az nem lopás, hát őt az anyja tartja el(mintha olyan nagy extra lenne, hogy a 15 éves gyereket eltartja a szülő, aki ezt önként vállalta, nem pedig törvényi és erkölcsi kötelezettség), kell a pénz kajára, stb. És nem ez a durva, hogy ez a nagymama így gondolja, hanem hogy a hallgatóság helyeselt.

Én vagyok a túl fiatal(20 leszek), velem van a baj, hogy ezzel semmi szín alatt nem tudok egyetérteni? Azt gondolom, hogy ha anyagi gondok esetén a gyerek pénzére van szükség, hát istenem, előfordul, de akkor szólni kell a gyereknek, hogy figyu, ez meg ez van, nem szó nélkül lenyúlni. Ha normálisa nevelte a gyereket úgyis adni fog, meg szerintem az anyagi gond felvállalása pont hogy becsületre tanítaná a gyereket. De az mit tanít, hogy ellopja a szülő, majd le is cseszi, amikor szóváteszi szerencsétlen gyerek?


2022. aug. 3. 10:19
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
8%
8 hagyjad, hadd nevelgessék a helyi kiszsarnokaikat. Csak reménykedjünk, hogy nem minket fognak felgyújtani.
2022. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
90%
8-as az fel sem merül, hogy esetleg nevelni kéne a gyereket? Igen, a nevelésbe a pénzügyi tudatosság is beletartozik. Leültetni, megmutatni neki hogyan néz ki egy havi költségvetés, mennyi a bevétel, mik a kiadások, azokból mennyi a kötelező, mennyi ami szórakozás, egyéb. Ha ezt nem teszed meg mégis honnan tanulná meg, hogyan kell bánni a pénzzel?
2022. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:

#8 Ezt sem tartom helyénvalónak, lévén, hogy bizonyos dolgokat alapvetően a szülőnek kell fizetnie kiskorúnál bizonyos kereteken belül, de gondolom tud róla, le lettek fektetve a szabályok, meg lett beszélve, de még ez is elfogadhatóbb, mint mint hagyni, hogy szabadon rendelkezni vele, aztán egyszercsak ELLOPNI szó nélkül.

Pont nem a gyerek oldalát hallottam, hanem egy nagymamáét, jó részletesen, aki a szülő álláspontját képviseli, csak talán drasztikusabban.Itt ha bármiféle másik oldalt hallhatnék, akkor az a gyereké.

2022. aug. 3. 10:59
 14/57 anonim ***** válasza:
24%
Aki lepontozott, az ugye oda adná az ösztöndíjat a gyereknek, igaz? Gondoltam erre, el is beszélgettünk róla vele anno. Mondtam, hogy akkor oké, övé az ösztöndíj, helyette állja a saját dolgait. Elvégre a kozmetikus,fodrász, műköröm, tv elofizetes, telefon elofizetes, stb nem kell, ezek mindegyike extra. Az ösztöndíjat havi 80euro. A telefonszamla 25, a fodrász 40, a kozmetikus 50, a tv elofizetes 15, az edzoterem 30, a ruhákat nem számolom. Szerintem teljesen jó üzlet lett volna ha ő fizeti a 160euro minimumot havonta magának és megtartása a 80 ösztöndíjat. De szemét vagyok, hoyg ellopom tőle, ugye. Pláne, hogy ha sikerült volna elolvasni és felfogni q lepontozoknak, hogy még is fogja kapni, ami marad belőle. Dehat ugye a szemét szülő....
2022. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
31%

"mintha olyan nagy extra lenne, hogy a 15 éves gyereket eltartja a szülő, aki ezt önként vállalta, nem pedig törvényi és erkölcsi kötelezettség"


Ezt a sort azért emeltem ki, mert bár igaz, amit írtál, normál körülmények között így kell működnie a szülő-gyerek kapcsolatnak, de akadhatnak olyan körülmények, amik ezt az alapigazságot felülírják és sajnos abban a helyzetben, ha a gyermek eltartása meghaladja a szülk képességeit, nem ritka, amikor a szülők ezt a helyzetet rosszul kezelik.


Jelenleg olyan világot élünk, amikor egyre több családnak lesz kenyér és rezsi gondja, amikor sorra fognak megint bedőlni a hitelekkel, amikor minden fillér számít.


NEM, ezzel nem azt akarom mondani, hogy a gyerek ösztöndíját szó nélkül el kell venni, de az nem elképzelhetetlen, hogy adódhat olyan élethelyzet, amikor arra a pénzre is szüksége lehet egy családnak a túléléshez. Nagyon fontos lenne a helyes kommunikáció, de krízis helyzetben sajnos sokan rosszul reagálnak.

2022. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
18%

Nevelve van, kedves 12. Egyszerűen égeti q kezét q pénz.


Kerdezo, ha menne az ertomolvasas, látnád, hogy FIZETVE VANNAK AZ ALAPVETO ES AZ EXTRA DOLGAI IS.

2022. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
24%
"8-as az fel sem merül, hogy esetleg nevelni kéne a gyereket? " Aki nevelni meri (nem verni) az manapság ki van kiáltva szemét korlátozó szülőnek.
2022. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
94%

"Aki lepontozott, az ugye oda adná az ösztöndíjat a gyereknek, igaz?"


Igen. Inkább mint hogy egyetemen lásson először pénzt.

Egyik régi osztálytársam testvére ösztöndíjjal jutott be valami infós szakra, mert megnyert valami versenyt. Tudod mire ment el az egész? Hamburgerre s cigire. Mi néztük elsőévesként, hogy melyik sajt az olcsóbb, hogy azt reszeljük a gombára, ha rendelünk is kaját, nézzük hogy hol mi mibe kerül, ő meg egy félév alatt elverte az összes pénzt amit kapott. A legnagyobb pofára esés meg az volt, hogy utánna nem is lett ösztöndíjjas, hogy tartósan nagy lábon éljen. Az osztálytársam mitte neki a kaját otthonról, mikor arra járt...

2022. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:

#15 Én is ezt mondtam, hogy nem akkora gond, ha időnként szükség van a gyerek ösztöndíjára is, inkább a szó nélküli elvétel problémás szerintem.


#16 Egyrészt szállj le arról a magas lóról, másrészt értelmezd amit írtam. Hol mondtam olyat a válaszodra reflektálva, hogy nincsenek fizetve az alap dolgai? Sehol. Azt mondtam, hogy nem tartom helyénvalónak a te hozzáállásodat sem, de JOBB, mint a szó nélkül elvevés módszere. Igaz nem indokoltam meg, hogy miért, de a más kommentelőkre adott reakcióidból pont kiderül, hogy mi az ok. Ugyanazt elkölti, csak így nincs akkora súlya, mert ami nem férne bele azt, állod, nem kell prioritásokat felállítania.

De egyébként az eseted kétségkívül összehasonlíthatatlan a példában hozottal. Ti korrekten megbeszéltétek, a gyerek a példában meg 2x lett büntetve, mert az anyja szó nélkül vette el a pénzét. Össze nem lehet hasonlítani a kettőt.

2022. aug. 3. 11:19
 20/57 anonim ***** válasza:
96%

#16 És az fel sem merült benned hogy esetleg valami pénzügyi tudatosságról is el kéne vele beszélgetni? Nekem is gyerekem aki gimis, sőt kollégista, és fizetem neki az ilyen dolgokat hogy telefon előfizetés, Netflix stb. Ezek mellett kap még havonta x összeget. Na most ő is nyilván elkölthetné minden szarra, de tudja mi mennyibe kerül illetve hogy később egyetemista korában vagy akár nyaranként ha fesztiválra szeretne menni akkor az jól fog jönni. És képzeld el tud belőle spórolni, pedig nem 200ezret kap.

Az nem indok hogy égeti a pénz a kezét. Mi lesz majd ha meglesz az első munkahelye és szeretne elköltözni? Megkapja a fizetését és elkölti az első pár napban utána meg éhezik? Vagy majd elvárja hogy ugyanúgy ti fizessétek az egyéb kiadásait miután elverte minden hülyeségre a fizetését, felnőttként.

2022. aug. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!