Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » (Felénk) Miért tartják elfogad...

(Felénk) Miért tartják elfogadhatónak, teljesen normálisnak a kiskorú gyerek kvázi meglopását? Ti is tapasztaltatok ilyet? Ez tényleg normális?

Figyelt kérdés

Kisvárosban, már-már faluban élek. Komolyan, néha hallgatom a szülők-nagyszülők beszélgetéseit piacon, vonatra várva és rendesen meglepődök/elborzadok.

A múltkor egy asszony arról beszélgetett egy másikkal, hogy a fiú unokája panaszkodott neki, hogy az anyja ellopta(tehát szó nélkül elvette) tőle az iskolától kapott ösztöndíjat, meg le is cseszte amikor ezt szóvaá tette a fiú, erre a kedves nagymama nagy büszkén, jó hangosan mondta, hogy ő ennek a panasznak a hallatán egy nagy sallert lekevert az unokának, mert hogy az hogy beszélhet így az anyjáról. Meg hogy az nem lopás, hát őt az anyja tartja el(mintha olyan nagy extra lenne, hogy a 15 éves gyereket eltartja a szülő, aki ezt önként vállalta, nem pedig törvényi és erkölcsi kötelezettség), kell a pénz kajára, stb. És nem ez a durva, hogy ez a nagymama így gondolja, hanem hogy a hallgatóság helyeselt.

Én vagyok a túl fiatal(20 leszek), velem van a baj, hogy ezzel semmi szín alatt nem tudok egyetérteni? Azt gondolom, hogy ha anyagi gondok esetén a gyerek pénzére van szükség, hát istenem, előfordul, de akkor szólni kell a gyereknek, hogy figyu, ez meg ez van, nem szó nélkül lenyúlni. Ha normálisa nevelte a gyereket úgyis adni fog, meg szerintem az anyagi gond felvállalása pont hogy becsületre tanítaná a gyereket. De az mit tanít, hogy ellopja a szülő, majd le is cseszi, amikor szóváteszi szerencsétlen gyerek?


2022. aug. 3. 10:19
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%

"Aki lepontozott, az ugye oda adná az ösztöndíjat a gyereknek, igaz?"

Nos a munkahelyemen van jó pár tanuló és kivétel nélkül mindegyiknek a saját nevén lévő számlára utalom a juttatását. Szóval igen, a többség "odaadja", vagyis pontosabban nem veszi el.

2022. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer kb hat évesen megkerdeztem anyámat hogy minek vagyunk négyen testvérek ha nincsen soha pénz. Megütött. Aztán lett meg két tesóm. Ja én vagyok a szar mert nem adtam cigire borra tiniként. Tudatosság.....
2022. aug. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem veled van a baj, jómagam 50-es felnőtt nő vagyok, és nagyon undorítónak tartom a dolgot:(

Soha eszembe nem jutott volna ilyet tenni.

Velem megtették, emlékszem, közgazdasági szakközépbe jártam, írógépet akartam venni (akkor ez volt még), ők persze nem tudnak venni nekem, használtat sem. (Otthoni gyakorlásra kellett volna, meg akkor már amúgy is jó a háznál). Elkezdtem rá gyűjteni, pénzt kaptam így a nagyszülőktől karácsonyra, szülinapra. Aztán egy nyári szünet végén, amikor a nagymamámtól hazamentem, volt nagy titokzatoskodás, hogy ők megvették nekem. Anyu munkahelyén lehetett megvenni, leselejtezett de felújított gépet, dolgozóknak eladogatják az ilyeneket, és jóban van az osztályvezető csajjal, és elég is volt rá a félretett pénzem, hát kivették a pénzgyűjtő dobozkámból, és megvették rajta nekem. Amúgy tényleg nagyon jó gép volt, utána még a diplomamunkámat is azon írtam, de: Szakközép után nyári munkára odamentem dolgozni, és pár keresztkérdést feltettem, csak úgy beszélgetés közben (a tárgyi eszköz osztályon), SOHA nem adták pénzért, még csak jelképszerű összegért sem a leselejtezett cuccokat, csak szimpátia alapon vihette, aki akarta. Tehát magyarul szüleim elvették a pénzemet, és beadták az ingyen kapott gépet úgy, hogy a pénzemen megvették nekem, közben a pénzt lenyúlták, undorító:(((

2022. aug. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, velem sosem csináltak ilyet a szüleim. Ha vettek is el pénzt, kérték és kölcsönvették csak, nem végleg el. Ami az én zsebpénzem volt, azt ők elköltött pénznek kezelték. Szerintem is undorító és gyalázatos ez a viselkedés.



De ne aggódj, felnőtt korodban is ilyen az, aki egy gyerekként ilyen. Kicsit jobban keresel, már megy a köpködés, hogy miért nem segítesz rajta, mindezt azért, mert a sokadik felmenőitek egy pinából jöttek ki.

2022. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
88%
A gyerek pénze a gyerek pénze. A szülőnek meg kötelessége eltartani és ellátni a gyerekét alap szinten, függetlenül attól, hogy van bevétele kiskorúként, mert a gyámügy úgy szájbabassza, hogy a rács mögött ébred
2022. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%
Ez van ha valaki a pucér pitsájára szül gyereket. Hány tarha gép van facebookon, akik pelenkát meg minden felszerelést kéregetnek mert bármikor megszülethet a gyerekük. Volt 9 hónapuk felkészülni. Ha nem ad nekik senki se, akkor karton dobozba teszi a gyereket, falevelet rak a s3ggére vagy mi? Egyre több ilyen lesz.
2022. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
13%
Gimis ösztöndíjamat anyám az eltartásomra fordította, mert nem voltunk gazdagok. Az ösztöndíj nem zsebpénz.
2022. aug. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
98%
A szülők teljes felelősséggel tartoznak a gyerekükért. Aki anyagilag nem teheti meg, az ne vállaljon gyereket. Ha mondhatni annyira sz..rul áll valaki anyagilag, hogy amint pénzhez jut a gyereke azt el is veszi "mert én az anyád/apád vagyok" alapon, az ilyen fejében inkább ne forduljon meg a gyerekvállalás. A kérdésben szereplő nagyika is részben azért gondolkodhat így, mert amikor ő fiatal volt, akkor amint kikerült valaki az iskolából már potyogtatták is a gyerekeket, rengeteg alkalmatlan szülő volt csak mert muszáj volt gyereket vállalni. A gyereknek nincs választása, hogy megszülessen-e vagy ne, és a születés után nem várhatnak el tőle hálát csak azért, mert nem a híd alatt a fagyban kell élnie, vagy mert nem verik meg minden nap.
2022. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
98%
27. Ha valaki önerőből nem bír eltartani egy gyereket ne szüljön...
2022. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
19%
És ha közben elszegényedik a válság miatt, ölje meg a gyerekeit? Vagy adja állami gondozásba, mert elszegényedett ember ne tartson gyereket?
2022. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!