Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » (Felénk) Miért tartják elfogad...

(Felénk) Miért tartják elfogadhatónak, teljesen normálisnak a kiskorú gyerek kvázi meglopását? Ti is tapasztaltatok ilyet? Ez tényleg normális?

Figyelt kérdés

Kisvárosban, már-már faluban élek. Komolyan, néha hallgatom a szülők-nagyszülők beszélgetéseit piacon, vonatra várva és rendesen meglepődök/elborzadok.

A múltkor egy asszony arról beszélgetett egy másikkal, hogy a fiú unokája panaszkodott neki, hogy az anyja ellopta(tehát szó nélkül elvette) tőle az iskolától kapott ösztöndíjat, meg le is cseszte amikor ezt szóvaá tette a fiú, erre a kedves nagymama nagy büszkén, jó hangosan mondta, hogy ő ennek a panasznak a hallatán egy nagy sallert lekevert az unokának, mert hogy az hogy beszélhet így az anyjáról. Meg hogy az nem lopás, hát őt az anyja tartja el(mintha olyan nagy extra lenne, hogy a 15 éves gyereket eltartja a szülő, aki ezt önként vállalta, nem pedig törvényi és erkölcsi kötelezettség), kell a pénz kajára, stb. És nem ez a durva, hogy ez a nagymama így gondolja, hanem hogy a hallgatóság helyeselt.

Én vagyok a túl fiatal(20 leszek), velem van a baj, hogy ezzel semmi szín alatt nem tudok egyetérteni? Azt gondolom, hogy ha anyagi gondok esetén a gyerek pénzére van szükség, hát istenem, előfordul, de akkor szólni kell a gyereknek, hogy figyu, ez meg ez van, nem szó nélkül lenyúlni. Ha normálisa nevelte a gyereket úgyis adni fog, meg szerintem az anyagi gond felvállalása pont hogy becsületre tanítaná a gyereket. De az mit tanít, hogy ellopja a szülő, majd le is cseszi, amikor szóváteszi szerencsétlen gyerek?


2022. aug. 3. 10:19
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
94%
Kedves 8# van igazság a leírtakban, de könyörgöm miért nem tanítottad meg a gyermekednek a pénz értékét, hogyan kell beosztani? Ez hol maradt?
2022. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
87%

A gyereknek van saját jövedelme, nem is kevés, mert diakmunkazik. Ez előtt pedig kapott zsebpénzt, bár ez utóbbit épp nem fejtettem ki. Nem tud a pénzzel bánni, sosem tudott.


Te meg nem tudsz gyereket nevelni, úgy látszik sosem tudtál.


És egyébként az, ha nem tud bánni a pénzzel, feljogosít téged arra, hogy elvedd? Miért, mit tanul abból és mi lesz vele, ha te nem leszel? Semmilyen tanulsága nincs a történetnek, csak az, hogy helyette te baszod el az ő pénzét is, mert egy féreg vagy.

2022. aug. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
92%

"pedig dolgozik, a diakmelos fizetése majdnem annyi, mint az enyém. Tudod mit csinál vele? Elkolti. Mind egy fillérig, mert bulizni kell, mert rendelni kell kb reggelire, ebédre és vacsorára is, plusz a cigi is kell."


Ha esetleg nem tud bánni a pénzével, csak megsúgom, hogy szülőként a te dolgod (lett volna) megtanítani. És nem úgy, hogy a megérdemelt ösztöndíjához nem engeded hozzáférni. Bírom, amikor olyan dolog nem tudásáért büntet egy szülő, ami az ő feladata lett volna megtanítani. Az meg, hogy erre arra elkölti a fizuját, miért baj? Egyetemista, tehát gondolom fiatal, had bulizzon már. Meg miből vegyen magának bármit, ha az ösztöndíját lenyúljátok?

2022. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
14%

"...helyette te baszod el az ő pénzét is, mert egy féreg vagy."


Nézz tükörbe. Amúgy meg olvasni tudni kellene, le van írva, hogy nincs elbaxva.


"Egyetemista, tehát gondolom fiatal, had bulizzon már. Meg miből vegyen magának bármit, ha az ösztöndíját lenyúljátok?"


Nem egyetemista, középiskolás, 16 éves. Van fizetése, plusz mindent megkap.


Trma lezarva, idiotakkal nem vitazom, értelmetlen.

2022. aug. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
100%

"Nem egyetemista, középiskolás, 16 éves. Van fizetése, plusz mindent megkap."

Így is tartom az állításomat. De te még gázabb vagy. Kiskorú gyereknek nem tudod megadni a vajaskenyeren kívüli dolgokat, ezért benyúlod az ösztöndíjat, amit ő érdemelt ki. A fizetését had költse már arra, amire akarja. Ameddig nem drogot vesz belőle vagy varázsbabot, miért zavar? Ha normális szülő lennél, nem a téged nem illető ösztöndíjat költenéd, hanem félreteszed neki, ha mondjuk egyetemre megy vagy valami.

2022. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
78%

8. Nekem kicsit fura ez. 16 éves és majdnem annyi fizetése van, mint neked. Egy 16 évesnek normális esetben nem kellene annyit dolgoznia, mert, ha csak nem segélyen érsz, nem gondolnám, hogy havi 100 felett tudna egy diák keresni, max, ha heti legalább 20 órát dolgozik, de inkább többet.

Amúgy a tanulmányait finanszírozni és alapvető szükségleteit kötelességed finanszírozni. Ha meg ennyit melózik, akkor élvezze is csak munkája gyümölcsét. Kicsit kétlem am, hogy nem tud vele bánni.

2022. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
93%
*élsz
2022. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%

A családunkban ez sajnos bevett szokás volt. Amikor kicsi voltam, kicsiben, amikor nagy, nagyban. Kicsiként folyamatosan elvették az ajándékba kapott cuccaimat, mert "minek annyi játék neked", és nem is olyanokat, amikkel nem játszottam, vagy hónapokig hozzá sem nyúltam, hanem 2-3 nappal az ajándékozás után már láttam, hogy továbbadta ajándékként egy másik gyereknek mondjuk rokonságból vagy osztálytársaknak szülinapi bulira... amikor az egyiknél, ami nagyon tetszett, kicsit sírtam, akkor anyám leordította a fejem meg meg is ütött. Nem mélyszegénységben élő gyerekeknek adtuk tovább őket, sőt...


Amikor már kaptunk pénzt, akkor olyan dumával, hogy "berakom neked a bankba", anyám meg apám elvitte az összes pénzt, és nem az összes került be a bankba meg "jaj hát kölcsönvettünk"... 200 Ft-ot nem hagytak otthon, hogy le tudjak menni fagyizni a barátnőimmel, és amikor ezt megemlítettem, akkor megint ment a patália meg elborult pillanataikan a pofon.

2022. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%
Jó isten 48. Remélem nem tartod a kapcsolatot azzal a 2 retekkel.
2022. aug. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
100%

48#


😂 Egész gyerekkoromban hallgattam mellveregetve, hogy szüleim fundamentát nyitottak nekem, majd ha 18 leszek megkapom. Milyen jól fog majd jönni. Minden hónapban elcipelt anyám a takarékba és nagyzolva tette be, mutatva milyen szuper szülő amiért gondol a jövőmre.

Aztán mikor szerettem volna megkapni, hogy bútort vegyek, mert hát addigra az az összeg max annyit ért márcsak, amit ugye nekem nyitottak.. akkor jött a sunnyogás, mély hallgatás majd tagadás, meg az :én mit képzelek verzió..


Nem a pénz hiánya fájt akkor sem, hanem a viselkedésük, hogy szemrebbenés nélkül hazudtak, tagadtak, és engem neveztek mindenfélének.

2022. aug. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!