Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » (Felénk) Miért tartják elfogad...

(Felénk) Miért tartják elfogadhatónak, teljesen normálisnak a kiskorú gyerek kvázi meglopását? Ti is tapasztaltatok ilyet? Ez tényleg normális?

Figyelt kérdés

Kisvárosban, már-már faluban élek. Komolyan, néha hallgatom a szülők-nagyszülők beszélgetéseit piacon, vonatra várva és rendesen meglepődök/elborzadok.

A múltkor egy asszony arról beszélgetett egy másikkal, hogy a fiú unokája panaszkodott neki, hogy az anyja ellopta(tehát szó nélkül elvette) tőle az iskolától kapott ösztöndíjat, meg le is cseszte amikor ezt szóvaá tette a fiú, erre a kedves nagymama nagy büszkén, jó hangosan mondta, hogy ő ennek a panasznak a hallatán egy nagy sallert lekevert az unokának, mert hogy az hogy beszélhet így az anyjáról. Meg hogy az nem lopás, hát őt az anyja tartja el(mintha olyan nagy extra lenne, hogy a 15 éves gyereket eltartja a szülő, aki ezt önként vállalta, nem pedig törvényi és erkölcsi kötelezettség), kell a pénz kajára, stb. És nem ez a durva, hogy ez a nagymama így gondolja, hanem hogy a hallgatóság helyeselt.

Én vagyok a túl fiatal(20 leszek), velem van a baj, hogy ezzel semmi szín alatt nem tudok egyetérteni? Azt gondolom, hogy ha anyagi gondok esetén a gyerek pénzére van szükség, hát istenem, előfordul, de akkor szólni kell a gyereknek, hogy figyu, ez meg ez van, nem szó nélkül lenyúlni. Ha normálisa nevelte a gyereket úgyis adni fog, meg szerintem az anyagi gond felvállalása pont hogy becsületre tanítaná a gyereket. De az mit tanít, hogy ellopja a szülő, majd le is cseszi, amikor szóváteszi szerencsétlen gyerek?


2022. aug. 3. 10:19
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
100%
2022. aug. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
91%
Gyakori.... vagy gyakran építenek ugyanarra a témakörre...
2022. aug. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
87%

1.Iskolázottság hiánya

2.Rossz anyagi körülmények

Általában ezek kézen fogva járnak igy aki elég iskolázatlan annak alacsony a jövedelme és sajnos anyagi nehézségekkel küzd. Igy értelemszerűen élvezni a gyerek pénzét is és fel se tűnik neki hogy ezt nem igy kellene. De ha tudná akkor talán jobb anyagi helyzete lenne és nem a gyerektől nyúlna le.

2022. aug. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, egy türhő, prosztó helyen laksz, ennyi. A pofozkodós nagymutternek nem kívánok rosszat, de levegőt sem.
2022. aug. 4. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekként gyűjtöttem a pénzemet, volt már vagy 150 ezer mikor még alsós voltam, aztán egyre kevesebb volt. Végül az összeset lenyúlták.


Volt egy záras szekrényem, amihez nekik is volt kulcsuk.

Kaptam havonta kajára 5 ezer forintot, de annyira mélyszegények voltunk, hogy inkább gyűjteni akartam, hogy ha elromlik a telóm akkor legyen. Minden hónapban eltűnt az a pénz, én meg nem vágtam mi van. Egyszer elköltöttem mindet kajára. Onnantól kezdve semmit se kaptam.

Érettségi évében voltam, amikor már ösztöndíjat se kaptam. Hát kicsit meglepődtem, hogy nem akarták fizetni az 1200 ft-os bérletemet se...

11-12. Osztályig egy rejtély volt hogy lesz ebből érettségi, mert diákmeló meg nem volt.

Egyetemen lett melóm protekcióval, már nem igazán laktam otthon, de gondoltam otthon biztonságban tudom gyűjteni a pénzt a kis záras szekrényben. Nagy hiba volt, 2 milliót loptak el tőlem.

Később hazalátogattam, a további pénz biztonságban volt, befektetve. És a szekrényben talált számláról számon kértek, hogy hol van a gép amit vettem belőle? Gyakorlatilag szívrohamot kaptam, mert soha nem gondoltam volna, hogy ők vették el a 2 millió forintomat, a másik meg az, hogy egy programozótól sajnálják, hogy gépet vett a saját pénzén, mikor ott se lakott.


Amúgy meg baromi rossz volt velük élni gyerekként Alapszükségleteket se vettek meg és folyton baszogattak.

2022. okt. 15. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
55: remélem, ilyen véglények felé azóta se nézel. Bocs, az ilyet mindennek tudom hívni, kivéve szülőnek.
2022. okt. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%

56


Igen, nem nézek feléjük se, mert megtiltották.


Ők meg azóta is reménykednek, hogy hajléktalan lettem.

2022. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!