Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » (Felénk) Miért tartják elfogad...

(Felénk) Miért tartják elfogadhatónak, teljesen normálisnak a kiskorú gyerek kvázi meglopását? Ti is tapasztaltatok ilyet? Ez tényleg normális?

Figyelt kérdés

Kisvárosban, már-már faluban élek. Komolyan, néha hallgatom a szülők-nagyszülők beszélgetéseit piacon, vonatra várva és rendesen meglepődök/elborzadok.

A múltkor egy asszony arról beszélgetett egy másikkal, hogy a fiú unokája panaszkodott neki, hogy az anyja ellopta(tehát szó nélkül elvette) tőle az iskolától kapott ösztöndíjat, meg le is cseszte amikor ezt szóvaá tette a fiú, erre a kedves nagymama nagy büszkén, jó hangosan mondta, hogy ő ennek a panasznak a hallatán egy nagy sallert lekevert az unokának, mert hogy az hogy beszélhet így az anyjáról. Meg hogy az nem lopás, hát őt az anyja tartja el(mintha olyan nagy extra lenne, hogy a 15 éves gyereket eltartja a szülő, aki ezt önként vállalta, nem pedig törvényi és erkölcsi kötelezettség), kell a pénz kajára, stb. És nem ez a durva, hogy ez a nagymama így gondolja, hanem hogy a hallgatóság helyeselt.

Én vagyok a túl fiatal(20 leszek), velem van a baj, hogy ezzel semmi szín alatt nem tudok egyetérteni? Azt gondolom, hogy ha anyagi gondok esetén a gyerek pénzére van szükség, hát istenem, előfordul, de akkor szólni kell a gyereknek, hogy figyu, ez meg ez van, nem szó nélkül lenyúlni. Ha normálisa nevelte a gyereket úgyis adni fog, meg szerintem az anyagi gond felvállalása pont hogy becsületre tanítaná a gyereket. De az mit tanít, hogy ellopja a szülő, majd le is cseszi, amikor szóváteszi szerencsétlen gyerek?


2022. aug. 3. 10:19
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is gáz, anyám nálunk is állandóan elszedte a pénzem. Volt hogy a ballagási pénzemet vitték el nyaralásra.
2022. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
11%
A 60-as, 70-es években addig a családot illette a fiatal keresete, míg nem alapított családot. Ha nagyon rendesek voltak a szülei, összerakták neki az elvett pénzét, utána az volt a kezdőtőke a saját lakáshoz.
2022. aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 Metionin ***** válasza:
86%

Nem normális de gyakori. Nálunk is ez volt, a vége az lett, hogy megtanultam szépen hazudni és titokban gyűjtögettem a pénzt, amit ösztöndíjból és versenyeken szereztem. Oké, csórók voltunk de akkor egyrészt elkérjük a gyerek pénzét, nem csak úgy elvesszük, másrészt piára mindig volt pénz, szóval nem éreztem jogosnak a dolgot.

A jelenség nyitja egyébként maga az a felfogás, hogy a gyerek a szülő tulajdona. Tulajdonnak meg nincs tulajdona. Én is azt hallgattam mindig, hogy mivel a szüleim házában élek, ők vesznek nekem mindent, amit megeszek, iszok, viselek, tankönyvet stb. ezért megszabhatják, hogy hogy nézzek ki, mit csinálhatok, mit és mennyit eszek, iszok, stb. Na pont ezért igyekeztem minél hamarabb függetlenedni tőlük.

2022. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
96%
Nem véletlen, hogy akkoriban fiatalon házasodtak, ez volt az egyetlen mód az önállósodásra.
2022. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
0%

18!


Látom nem megy azmerto olvasas. A gyereknek van saját jövedelme, nem is kevés, mert diakmunkazik. Ez előtt pedig kapott zsebpénzt, bár ez utóbbit épp nem fejtettem ki. Nem tud a pénzzel bánni, sosem tudott. Nem, nem azért, mert nem volt neki, vagy mert nem tanítottam, vagy mert nem mutattam példát. Azért nem, mert nem akar.

2022. aug. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
0%

20!


El volt vele beszélgetve. Nem érdekli. Majd lesz valami alapon el.

2022. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
12%

“Azmerto olvasas”.


Ez valami új metódus? Valami olasztól nevezték el, Azmerto úrról?

2022. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
90%
Nem, kötözke, egyértelműen gépelési hiba, de még milyen szerencse, hiszen különben nem lenne mibe belekötni, ugye.
2022. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
96%

Kedves válaszoló a pénzszóró lánygyermekkel!

Az írásodból úgy tűnik, halálra idegesít téged, hogy a lányod elszórja az összes pénzét, miközben te is már-már luxus kiadásokat fedezel neki. Cserébe csak a nyamvadt ösztöndíját tartod meg, ami minderre nem elég, és kihasználva, leszarva érzed magad, a lányt burkoltan szidod, mint a bokrot.

Írtad, hogy szóbakerült, hogy megtarthatja az ösztöndíjat, de akkor ő állja a kiadásait. Hát miért nem csináltátok így? Ha ő döntött arról, hogy nem, akkor miért hagytad egyáltalán dönteni? Nem az ő döntése kéne hogy legyen, hogy mennyire húz le téged.

A legtöbb szülő meghagyná neki az ösztöndíjat, de nem fizetné a havi kozmetikust, fodrászt, sőt ha a felnőttkorú gyereknek az ösztöndíj mellett teljes fizetése is van, akkor talán a telefont és külön tévé előfizetést sem. Ez így lenne teljesen logikus és jogos. Ha első hónapban rájön, hogy elfolyt a pénze, és most nem tudja befestetni a haján a lenövést, mi lesz akkor? Semmi. Akkor sem, ha esetleg nyafog. Következő hónapban majd jobban ügyel rá, hogy legyen. Nem értem, miért hozol olyan áldozatot, amit nem is szívesen teszel, aránytalan és szükségtelen, és nem is teszel vele jót.

2022. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális. Ha a gyerek önként odaadja, mert szegényen élnek, stb akkor oké. De az ilyen nagymama is érdemel egy pofont - egy székkel.
2022. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!