Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleim utálnak mert...

Ha a szüleim utálnak mert megbuktam, akkor igazából előtte sem szerettek?

Figyelt kérdés
Mióta megbuktam a szüleim vagy levegőnek néznek, vagy csesztetnek. Minden családi összejövetelen meg vagyok alázva. És elgondolkodtam hogy igazából ha sikerül is a pótvizsgám, és jövőre tanulok, tehát jó jegyeim lesznek, akkor megint elkezdenek foglalkozni velem. De akkor tulajdonképpen nem is én vagyok fontos nekik, hanem a jegyeim. Nem? Vagy rosszul gondolom?

2022. aug. 7. 22:42
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
44%
A szüleid valszeg a belüket kidolgozták azért, hogy tanulj, tanulhass és jobb legyen neked, mint nekik. Nyilván csalódottak, hogy téged ez nem érdekel, ezért megbuksz. Diák vagy, egy hivatalos dolgod van, tanulni. Engem eléggé lecsesznének mindenfelől, ha a munkámat nem végezném 100%-os szinten, te meg a kettest nem voltál képes elérni. Ezek eddig tények, nem kell elfogadni, de tények. Na, de ha ebből te képes vagy azt leszűrni, hogy téged nem szeretnek, és magadat sajnáltatni, az már tényleg probléma.
2022. aug. 8. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
38%
Annak is oka van, hogy megbuktál: nem figyeltek oda rád, nem bátorítottak, nem tanítgattak okosan, nem neveltek rendesen odafigyelő szeretettel. Eddig is szar szüleid voltak, most is azok.
2022. aug. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
31%
#12 ja, mert a szülő hibája. Igaz, beláthatatlan időn keresztül a szülő dolgozott, nagyszülő/falu/törzsközösség nevelte a gyereket, de most hirtelen a szülő a hibás, ha egy nem is annyira fiatal gyereknek fogalma sincs a saját kötelességeiről-felelősségeiről. Védjük mindig a hibást, az olyan jól megy mostanság. Tanulni kellett volna, főleg manapság nem nagyok az elvárások. Azért bukott meg, mert lusta volt, nem tanult. Egy kezemen meg tudom számolni, hány egyetem van, ahol bármi másért meg lehet bukni, nemhogy általános iskola / középiskola.
2022. aug. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
42%
Persze, annyira szeretnek, hogy még ki is tagadnak, ha még nagyobb szégyent hozol rájuk... Az Isten óvjon az ilyen szülőktől mindenkit.
2022. aug. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim válasza:
76%

Ha képesek téged levegőnek nézni vagy megalázni, akkor sajnos tényleg nem szeretnek, és eddig sem szerettek. És erről nem tehetsz, ne emészd magad.

És aki azzal jön, hogy biztos csak csalódottak, meg mit tudom én... Hát gratulálok, az ilyennek remélem nem lesz gyereke. Egy szülőnek feltétel nélkül kellene szeretnie a gyerekét, és ha gond van akkor segíteni, esetedben érzelmileg és a tanulásban is akár, nem pedig belerúgni mégegyet. És teljesen mindegy hogy miért buktál meg. És még ha évet kéne ismételned sem lenne jogos, de ha esélyes hogy átmész a pótvizsgán, akkor még csak a csalódást sem igazán értem.

Az én anyám segített nekem (kikérdezett, módszereket mutatott, motivált) amikor vizsgázom kellett és nagyon nem ment a dolog, hiába voltam már 15 éves, és tényleg nagyon hasznos volt. És ő sem tökéletes, és én is sok, fuh de még milyen sok csalódást okoztam neki. De minimum ilyen egy rendes szülő.

2022. aug. 8. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
36%
Azért a "megalázás" szóval óvatosan, a kérdező valószínűleg túldramatizálja...
2022. aug. 8. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim válasza:
81%
#16 hát, én nem ebből indulok ki, mert én is megéltem elég szar dolgokat is, így tudom hogy nagyon is lehetséges hogy valaki így bánjon a gyerekével.
2022. aug. 8. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező!

Lehet,hogy most úgy tűnik, hogy összedőlt a világ, de hidd el,hogy ez 15-20 év múlva nem sokat fog számítani. Kívánom, hogy menj át a pótvizsgán, igyekezz kihozni magadból a maximumot, mert ez számít.

A szüleid nem utálnak, viszont valószínűleg dühösek, ami valamennyire érthető. Hiszen, ha a képességeid megvannak, de nem élsz velük kellőképpen, az frusztrálja őket.

Kitartást neked, és biztos vagyok benne, hogy rendeződni fog a kapcsolatotok, a tanulmányaidban pedig számos sikert fogsz elérni.

2022. aug. 8. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező: amit előttem szóló írt, abban lehet valami.

Régen amikor középiskolás voltam, én is hallottam számos osztálytársamtól, hogy "azt mondták: ha megbukok, nem finanszírozzák tovább a tanulásomat/csalódottak lesznek/kivesznek a suliból és mehetek dolgozni majd megtudom hogy jobb lett volna tanulni", stb.

Kétségbe vannak esve, aggódnak nagyon.

Ez egyfajta nyomás-gyakorlás akar lenni, azt mondjuk nagyon nem helyeslem, hogy családi összejöveteleken aláznak stb. Annak érdekében akarnak minél nagyobb nyomást helyezni rád, hogy pótvizsga sikerüljön, nagyon jól készülj fel.

2022. aug. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
73%

#11


össze-vissza beszélsz, öregem, általánosítasz, demagóg vagy, ítélkezel, és arrogánkodsz, mindezt egy "én csak jót akarok" maszlagba csavarva, hogy ne legyen feltűnő


"A szüleid valszeg a belüket kidolgozták azért, hogy tanulj, tanulhass és jobb legyen neked, mint nekik. Nyilván csalódottak, hogy téged ez nem érdekel, ezért megbuksz."


általában nem a milliárdos szülők mániája, hogy terrorizálják a gyereküket, mert az éppen nagy ívben leszarja, hogy a fotoszintetizáló részecskék hol jönnek ki a növény bibéjéből, és mikor volt a pun háború.

minél szinvonaltalanabb életet él egy család, annál inkább esélyes, hogy a szülők, a tizenéves gyerek iskolai jegyein vezetik le a kilátástalan nyomorukból fakadó frusztrációjukat.


"Diák vagy, egy hivatalos dolgod van, tanulni. "


nem mindenki egyenlemming ezen a bolygón. hadd döntse már el egy gyerek, hogy meddig tart az érdeklődése.


"Engem eléggé lecsesznének mindenfelől, ha a munkámat nem végezném 100%-os szinten, te meg a kettest nem voltál képes elérni."


te vagy a munka hőse, igaz? hiszen, ha te 100%osan végzed a munkádat, akkor a világ összes nebulójának minimum erkölcsi kötelessége, hogy legalább a kettest megszerezzék, hiszen te ezt rég megmondtad gyakorin.

2022. aug. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!