Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleim utálnak mert...

Ha a szüleim utálnak mert megbuktam, akkor igazából előtte sem szerettek?

Figyelt kérdés
Mióta megbuktam a szüleim vagy levegőnek néznek, vagy csesztetnek. Minden családi összejövetelen meg vagyok alázva. És elgondolkodtam hogy igazából ha sikerül is a pótvizsgám, és jövőre tanulok, tehát jó jegyeim lesznek, akkor megint elkezdenek foglalkozni velem. De akkor tulajdonképpen nem is én vagyok fontos nekik, hanem a jegyeim. Nem? Vagy rosszul gondolom?

2022. aug. 7. 22:42
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
11%

Értem, a tanulással kapcsolatos kommentekre nem kívánsz reagálni, az nem foglalkoztat ezek szerint, hogy átmenj a pótvizsgán.

Tudomásul vettem.

2022. aug. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%
Én anno matekból pótvizsgáztam. Egy átlagos gimibe mentem, előtte átlagos általánosba jártam, nem számítottam rosszra. Aztán a matek valahogy sokkal nehezebben ment. Sose voltam a tanárra mutogatós típus, viszont a gimis matektanárom szerette szivatni a rosszabb matekosokat. Ha otthon maradt a füzeted és nem ötös tanuló voltál, órai munka egyest adott, mert az osztálytárstól kapott füzetlap vagy nem matekfüzetbe jegyzetelés nem órai munka. Ha nem jól volt megoldva a házi, arra is egyest adott, mert nem jól megcsinálva = nincs megcsinálva. Ha felszólított órán valakit és nem jól válaszolt, akkor sokszor volt olyan hogy óra végéig feleltette és általában egyest vagy kettest adott végül, mondván jó jegyet csak akkor ad ha mindenre jó választ kap. Félévkor már megbuktam. A szüleim azt játszották, hogy akkor szembesültek vele, hogy bajaim vannak a matekkal, miközben kb szeptember vége körül kezdtem mondogatni nekik, hogy különtanár kellene (amire folyton nemet mondtak a pénzre hivatkozva). Jól le lettem szidva, hogy húha hát első évben vagyok, ha most megbukok mi lesz később? A második félév úgy telt, hogy továbbra is magamra voltam utalva. A szüleim nem nézték az e-naplót, nem érdeklődtek a jegyeim felől. Ha megint emlegettem, hogy különtanárhoz kellene járnom, mindig azt mondták, hogy nem fognak olyanért fizetni, amit én magam is meg tudok oldani egyedül. Ha mondtam, hogy nézzék meg jó-e a házim, azt mondták hogy "Biztos jó" meg majd úgy is megnézzük órán és ha nem jó akkor kijavítjuk. Na így bekaptam pár "nincs kész a házi" egyest. Eljött az év vége, 1.84 volt az átlagom, nyilván megbuktam. A szüleim ismét eljátszották, hogy ez mennyire váratlanul érte őket. Természetesen minden közeli rokon és ismerős érdeklődött, hogy milyen a bizi, ők meg mindig előadták, hogy én hogy tojtam a sulira egész évben és most visszanyal a fagyi mert lehet évet kell ismételnem. Ha megemlítettem, hogy egyedül a matekkal jártam így, minden másból 4.3 vagy afeletti átlagom volt, akkor lelegyintettek, hogy nem számítanak, ha matekból "elintéztem magamnak" hogy pótvizsgázzak. A nyár azzal telt, hogy emiatt vitatkoztunk. Akkor még nem diákmunkázhattam, így a különtanár miatt még mindig rájuk voltam szorulva. Nagy nehezen július közepén belementek, hogy "jó, ha egyedül nem vagyok képes felkészülni" akkor keresnek egyet. Végül valami ismerősük egyetemről hazatérő gyerekéhez küldtek, mert ő olcsóbban vállalta az ismertség miatt, viszont tanítani nem tudott. A második alkalom után mondtam, hogy hívjuk fel az egyik osztálytársam tanárát, aki igaz 2000ft/óra, de felajánlottam, hogy ha elkezdhetek diákmunkázni, akkor visszaadom nekik a pénzt. "Nem! Az drága! Ne válogass ha már pótvizsgáznod kell! Nem kell fenszizni hogy drága tanárhoz akarsz menni." Annyira összevesztünk, hogy utána már ők mondták le az ismerős matektanárt, bár jobb is volt mert csak pénzkidobás volt :/ Augusztusban végig pánikoltam, nem akartam egy évvel tovább gimibe járni a matek miatt, és igazságtalannak is éreztem, hogy mennyi segítséget kértem, de csak azt vágták a fejemhez, hogy egyedül is meg tudom oldani. A pótvizsga előtt pár nappal volt a szülinapom, amire a poénos rokonoktól kaptam "Legjobb matekos" kitűzőt, és újabb családi összejövetelek szóltak arról, hogy én kb a szüleimmel direkt ki akartam szúrni és elintéztem a pótvizsgát. A vizsga előtti éjszaka már pánikroham tört rám, átbőgtem a takaró alatt az éjszakát, rettegtem. Emiatt a vizsgára is reszketve mentem. A szüleim még odafele is cukkoltak, biztosra vették hogy meg fogok bukni. Voltunk páran, úgy hatan, és plusz feszkó faktor volt, hogy a mögöttem ülő végigszipogta az egész vizsgát. 27% lett, ami elegendő volt ahhoz, hogy átengedjenek. A szüleim utána csak azzal foglalkoztak, hogy CSAK 27% lett. Mai napig nem értem, mire számítottak. Természetesen végigsz..ptam a gimit. Diákmunkából elmentem egy jobb matektanárhoz és addig jártam hozzá ameddig volt pénzem. Ez általában adott év novemberéig tartott. Utána már arról szólt minden, hogy 2.00 felett tartsam az átlagom. Igenis haragszom a szüleimre. Jó, az volt a dolgom hogy tanuljak. Megértettem. De már gimi elején tudtam, hogy valahogy a matekkal gondjaim lesznek, főleg hogy milyen könnyű volt egyest kapni annál a tanárnál. A szüleim SOHA nem nézték az e-naplót, soha nem mutattak érdeklődést a jegyeim iránt, de persze mások előtt nem így csináltak. Nem feltétlen azért bukik meg valaki, mert szívből tojik az egészre. A szülők meg ahelyett, hogy a gyereken verik le ezt a kis kudarcot, segíthetnének neki, hogy megoldódjon a dolog, átmenjen a pótvizsgán és később ne rondítson bele a nyáriszünetbe hogy végig kell tanulni. Most már van egy jó munkám, egyetemen is tanultam, a kutyát sem érdekli hogy kilencedik végén pótvizsgáztam matekból. :)
2022. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%
A fizika az más, mert ott elmélet is van, amit jól meg lehet tanulni, ott nemcsak a példákról szól minden fejezet.
2022. aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim válasza:
100%

#40 Szóval tizedikes. Véleményem szerint van egy kis probléma, amit most egy kis odafigyeléssel magad is javíthatsz. Aztán, ha átmész a pótvizsgán (mert miért ne mennél át?!), már ezzel az "extra tapasztalattal" kezdhetsz neki szeptembertől az új tanévnek. Tizedikesként még nem számít ez sehova.

Tapasztalatból mondom ;) (ha érdekel, írj privit)


Az meg, hogy a szüleid hogyan viszonyulnak most ehhez, más lapra tartozik. Ezzel most ne foglalkozz.

2022. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

Fú, 42-es, azért nem semmi a sztorid. Nagyon sajnálom, hogy ennyire magadra hagytak a szüleid a problémáddal. B.romi igazságtalan húzás volt részükről. A rokonok meg az aljas kitűzőjükkel... Valamelyiknek a szemébe kellett volna állítani. Hallod, olvasni is rossz volt. Nagyon sajnálom.

Amúgy sorstársak vagyunk. Én is megbuktam gimi második osztályában, mint a kérdező, de matekból, mint te. Mindezt egy elit gimnáziumban, úgy, hogy mind gimi előtt, mint utána mindig évfolyamelső voltam, bármilyen intézménybe jártam is (általános suli, főiskola, egyetem). Szóval egyáltalán nem voltam buta, mégis sikerült megbuknom. Nagyon hosszú sztori, sok ponton hasonló a tiedhez, de a lényeg: nem csak azért bukhat meg valaki, mert lusta d.sznó és nem tud egy kettest sem összekaparni önszorgalomból.

Én egy vidéki, gyenge általánosból kerültem be a nagyvárosi elit gimnáziumba. 150 gyerek közül 9.-nek vettek fel, szóval kijelenthető, hogy nem voltam h.lye. Tudtam, hogy nagyon más lesz az erős gimnázium, hogy itt majd keményen kell dolgozni, de arra nem voltam felkészülve, amit ott követeltek. Pontosan arra, a napi 7-8 óra tanulás után még otthon 4-5 órát tanuljak, hogy MINDENBŐL ötös legyek. Próbálkoztam, de ez a mennyiség sosem jött össze, legfeljebb napi 2-3 plusz óra tanulás. Az pedig nem volt elég a jelesre.

Akinek 4.8 alatt volt az átlaga, azt heti szinten b.szogatták a tanárok, de olyan lelki terrort kaptunk, hogy a fél osztály terápián kötött ki, nem túlzok (én is, természetesen). Csak a 120% volt elfogadható. Ezt minden nap hangoztatták is, és irgalmatlan lelki meg érzelmi abúzust kaptunk.

Azonnal megéreztem a gyenge általános iskola és az erős gimnázium közötti különbséget, romlottak a jegyeim, de azért továbbra is az ötösök domináltak nálam még az első évben, de észrevehetően több volt mellettük a négyes, mint korábban. És matekból az első félévben kettessel nyitottam, amin mindenki megdöbbent.

Az én szüleim valamivel nagyobb elánnal voltak hajlandóak tudomást venni a sz.r jegyről, mint a tieid, 42-es, de 1) magántanárra ők sem voltak hajlandóak költeni leginkább elvből, 2) tenni ők sem tettek semmit, a tanárt okolták meg a sulit, és tevőleges cselekedetek helyett hagytuk, hogy bukásig fajuljon a dolog. Ültünk hátra tett kézzel, és ennyi.

Tény, hogy vacak volt az első évben a tanárunk (sokan panaszkodtak rá, joggal), de az is tény, hogy olyan bonyolult volt hirtelen az absztrakt matematika, amit esélyem sem volt felfogni. Így teltek a hónapok, nekem egyre nagyobb lett a káosz a fejemben. 10.-ben kaptunk egy másik, jobb matek tanárt, de addigra olyan mértékű lett a lemaradásom, hogy nem volt esélyem. 3 kettes után (első év első félév, első év vége, második év első félév) második év végén megbuktam.

Anyámék hasonlóan reagáltak, mint a kérdező szülei. Én is úgy éreztem, hogy utálnak, hogy nem tudnak velem mit kezdeni, hogy legszívesebben rám sem néznének. Szégyent hoztam a családra. Én, aki addig a jó tanuló voltam, akire büszkék voltak. Hogy történhetett meg ez? Persze én voltam a h.lye (mert reális, hogy egy jó képességű gyerek két év alatt ELH.LYÜL, leépül az IQ-ja, vagy tudom is én) meg az iskola meg a tanárok... Mindenki hibás volt, de ők nem. Abba nem akartak belegondolni, hogy ők mit rontottak el, hogy min kellett volna változtatni.

Nekem is csak akkor kerestek magántanárt, amikor már megtörtént a baj, a bukás után. Szerencsére egy kimondottan jó, nyugalmazott tanárt találtak, aki az első pár óra után közölte anyámékkal, hogy a tudásom 6. osztályos szinten elakadt. Ezt eredményezi az, ha gyenge alapokkal érkezel, majd gyenge alapokra akarnak várat építeni komplex matematikából, geometriából, függvényekből... Csoda, ha összedől az építmény? Nem.

Két hónap alatt gyakorlatilag 4 évnyi anyagot kellett átvennünk, de valahogy sikerült. 4-es körüli eredménnyel mentem át a pótvizsgán, aztán 11.-ben már hármas, 12.-ben négyes voltam matekból (önerőből, teszem hozá, mert a külön tanárt csak a pótvizsgára felkészülés alatt fizették anyámék, utána ismét magamra maradtam), hármasra érettségiztem. Minden más tárgyból ötösre. Utána 4.8-as átlaggal szereztem főiskolai diplomát két szakon, majd szín jelessen tettem mellé az egyetemi kiegészítést (még a régi rendszerben tanultam, nem a bolognai-ban).

De a mai napig belém van égve, hogy én vagyok a bukott diák és most is emlékszem, anyámék milyen rosszul kezelték az egész helyzetet. Nálunk konkrétan letagadták mindenki előtt, hogy megbuktam. Nehogy már szó érje a ház elejét, nehogy már kiderüljön, hogy az ő gyerekük megbukott, hát az NEKIK ciki. Hogy én min mentem keresztül, hogy ez egy konkrét identitás válság volt nálam 16 évesen...? Ez senkit sem érdekelt. A maguk problémái körül forogtak.

Én talpra álltam ebből a helyzetből, de egyáltalán nem volt könnyű. 20 év telt el azóta, de még mindig tud fájni, hogy akkor nem álltak jobban mellettem.

Talán tanulságos a történetem mások számára. :)

37/N

2022. aug. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Ezernyi oka lehet, hogy ha egy gyerek nem jól tanul, megbukik. Egyvalamit azonban nem tehet a szülő: azt, hogy társaságban megalázza ezért. Sajnos sanszos, hogy nem szeretik a szülei szergény kérdezőt.

A bukásnak meg valóban lehet oka motiválatlanság, a szorgalom hiánya is, de az is lehet, hogy ha csak egy tantárggyal van baja, akár nem diagnosztizált részképesség-zavar is lehet a dologban. A szülők hanyagok, hogy csak követelnek a gyerektől, de nem néznek utána az okoknak, valamint nem képesek jól motiválni a gyereküket.

jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Én egyetemmel jártam úgy, hogy nem sikerült elvégezni. Fogtam elmentem dolgozni. Azóta minden áldott nap, anya sír, meg magas vérnyomása lett miatta. Egy szülő sokszor akkor szereti a gyerekét ,ha az gazdag és sikeres.

Keveset is keresek, így nap mint nap le tudnak ordítani, hogy utálnak, vendégségben mindenhol elmondják.


Szülői szeretet ára ma már elég nagy pénz.


Erről tettem fel kérdést:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

jan. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%
47-es, sajnos úgy tűnik, nem szeret anyukád. Ráadásul minősíthatatlenül beszél veled. Kizárt, hogy attól legyen rosszul, hogy nem sikerült neked az egyetem, ez szimpla érzelmi zsarolás, bűntudatkeltés. A saját érdekedben minimalizáld vele a kapcsolatot. Ház körüli munkára se kell kimenned, ha nem akarsz. Miért hagyod, hogy felnőttként parancsolgasson neked? Keress olyan embereket, akik szeretnek. Barátok, szerelmi partner.
jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!