Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleim utálnak mert...

Ha a szüleim utálnak mert megbuktam, akkor igazából előtte sem szerettek?

Figyelt kérdés
Mióta megbuktam a szüleim vagy levegőnek néznek, vagy csesztetnek. Minden családi összejövetelen meg vagyok alázva. És elgondolkodtam hogy igazából ha sikerül is a pótvizsgám, és jövőre tanulok, tehát jó jegyeim lesznek, akkor megint elkezdenek foglalkozni velem. De akkor tulajdonképpen nem is én vagyok fontos nekik, hanem a jegyeim. Nem? Vagy rosszul gondolom?

2022. aug. 7. 22:42
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt kérdezem meg, hogy mit csináltak a szüleid tanév közben? Nem nézték az ellenőrződet/e-naplódat, vagy legalább a féléves bizonyítványodat? Miért nem akkor cselekedtek vagy kezdtek el magántanárhoz járatni, amikor látták, hogy baj van?


Másrészről az is igaz, hogy általános- és középiskolában egy kettest összehozni nem nagy munka (feltételezve, hogy nem vagy diszlexiás, diszgráfiás vagy hasonló).


Egyébként melyik tárgyból buktál meg?

2022. aug. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
10%

az általánosítás nem szitokszó, hanem lefed olyan halmazokat, ahol 98 százalékban hasonló dolgok találhatóak.

és általánosságban elmondható, hogy egy irodai munkát végző ember napi rutinja is körülbelül azon a szinten mozog, ahol egy influencer neandervölgyi ténykedése.

magyarul: szart sem ér.


aki egy irodából hazavisz egymillió forintot, az esetek többségében pont nem az, aki tehetséges, hanem inkább a "rátermett".

nálunk pedig a rátermettség főleg seggnyalásban, helyezkedésben, jófajta kapcsolatokban merül ki, és nem a szó pozitív minőségére utal.


sokszor hallom ezt a kávéfőző micikézést, de azt már nem túl sokszor, hogy kik azok a komoly mr. bélák, akik egy irodában olyan szintű szellemi munkát végeznek, amitől el kéne ájulni. ezek az emberek mit is csinálnak pontosan?



általánosságban bizony elmondható, hogy az ország lakossága egyik hónapról, a másikra vegetál, és ünnepnapnak számít, amikor lecserélődk a lapostévé.

már az általános iskolai bizonyítványukra is roppant igényes emberek többsége pedig ehhez a halmazhoz tartozik.


biztosan van olyan ember is, aki ügyes volt nyelvtanból, felkészült matekból, tanult törire, és a zsámolyugrást is ment neki, és most a relativitáselméletet kutatja egy "irodában", havi hűdesok pénzért, de nem ez a jellemző. bár így lenne!

2022. aug. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

#31 Csak apa nézte az e-naplómat mivel neki van letöltve a kréta, ő meg csak leb*szott érte hogy jó leszek a gyárba, aztán ennyi. Fizika egyébként.


A megalázást úgy értem hogy elkezdenek azon nevetni a rokonokkal hogy bezzeg még xy is leérettségizett, pedig az egy lecsúszott drogos, de úgy látszik még az is többet ér nálam, meg hogy majd mehetek kukásnak.

2022. aug. 8. 09:22
 34/48 anonim ***** válasza:
43%
Mert a szüleid azt akarják, hogy sikeres felnőtt legyél, ne olyan, mint a #10, aki azt hiszi, hogy a semmivel eredményt fog elérni tartósan. Átmenetelieg is millióból egy ér el sikert grimaszolással és hamburger zabálással, a tőbbi lúzer meg csak nézi és példának tekinti.
2022. aug. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
54%

#34

a többi loser meg pontosan azt csinálja, amit te.

próbál hinni abban, hogy volt értelme a hármas érettséginek, meg aztán egyetem mellett elmenni egy büfébe dolgozgatni, hogy albérletről-albérletre járva aztán elmondhassa később, van egy másfél szobás lakása, amit jó, ha 20 év múlva esetleg ki tud fizetni, és büszkén bólogat, mikor a "főni" közli, hogy év végén jön egy 70ezer forintos bónusz is, az erzsébet-utalvány mellé.


ezt kéne hiteles életcélnak tartani, amikor az ember megbukik ének-zenéből?

2022. aug. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
58%

Nem a személyed miatt utálnak, kedves kérdező. Sokkal inkább azért, mert annyi igényesség nem szorult beléd, hogy legalább egy kettest összekaparj, ami valljuk be, nem igényel egetverő munkát. Normális gyereknek tűnsz pedig, még a helyesírás is viszonylag jól megy neked, egyszerűen felfogni nem tudom, hogy engedhetted lecsúszni egy tárgyból így magad. Miért jobb nyáron tanulni a pótvizsgára, ahelyett, hogy élveznéd azt a két és fél hónap pihenést?


Én arra tippelnék, hogy van valami lelki problémád, amit nem tudsz egyedül feldolgozni. B_szogatnak a suliban? Van ezen kívül más családi probléma is? Szerelmi csalódás? Mi történt, ami ilyen depressziót okozott nálad?

2022. aug. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
69%

#11


Ennyire fáj az élet? Kezdd el nézni a jó oldalát, ezt tudom javasolni mindenféle kötekedés nélkül.. amit itt produkáltál az siralmas.

2022. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy volt róla szó, de hányadikas vagy most?
2022. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: az egész évi fizika-anyagról (összes témakör) keress vázlatokat, kidolgozott tételeket, bármit, aztán a vázlatot töltsd meg tartalommal.

Nem tudom melyik megy nehezebben, az elméleti anyag vagy a példák, de biztos nem lesznek rosszindulatúak ha például az elméletből mindenhez hozzá tudsz szólni...

Egyébként remélem hogy már elkezdted júniusban a felkészülést.

2022. aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
#38 Tizedikes vagyok
2022. aug. 8. 10:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!