Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám megcsalta apukámat,...

Anyukám megcsalta apukámat, hogyan fogadják ezt el?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez az egész tegnap derült ki, és anyukám elmondta apukámnak. Én pedig ezt meghallottam a szomszéd szobából és bementem hozzájuk hogy megkérdeztem hogy minden rendben van-e. Erre apukám rám nézett és annyit mondott hogy: "Anyád éppen emgcsalt XY-nal". Erre én nagyon durván elkezdtem sírni, és ilyen sokkos állapotba kerültem. Nem vagyok benne teljesen biztos, de szerintem panikrohamom volt. Próbáltak lenyugtatni, de csak 2 óra múlva sikerült. Aztán végig sírtam az egész éjjelt, két órát ha aludtam. Ma nem mentem suliba, anyukám írt az osztályfőnöknek hogy beteg vagyok, és én is ugyan ezt hazudtam a barátaimnak.


Majd szeretném nekik elmondani de erre még nem állok készen.


Még fel kell dolgoznom ezt az egészet...


Anyukámhoz ezen a napon még nem szóltam, ha kérdez akkor nem reagálok. Terveim szerint ezt fogom csinálni két hétig. Tudom hogy neki ez a legrosszabb hogy nem mondok semmit, és ő is tudja hogy nekem ez az egész milyen rosszul esik, és hogy mekkorát csalódtam benne. Apukámat sajnálom a legjobban aki egy nagyon türelmes és jó ember. Nem ezt érdemelte anyukámtól...

Terveim szerint ha ő felhozza ezt az egész témát akkor arra sem fogok mondani semmit.

Ez azért lesz így jó mert így nem fogok ítélkezni ameddig meg nem tudom a teljes igazságot... Lehet hogy anyukám jogosan csinálta...? Lehet hogy apukám sem ártatlan..??


Van két fiatalabb testvérem, a 12 éves húgom és a 1,5 éves öcsém. Én 16 éves vagyok, és lány. Nagyon féltem főleg a húgom, úgy érzem hogy meg kell őt védenem ettől az egésztől. Ő is tudja hogy mi történt, de ő nem reagált ennyire hevesen mint én.


Nem tudom mi lesz... Ha a szüleim elválnak akkor mi lesz az öcsémmel? Nem érdemli meg hogy egy csonka családban nőjön fel. Olyan gyerekkort érdemel, mint amilyen az enyém és a hugomé volt. Boldog, önfeledt, és ami a legfontosabb hogy a szüleink nem váltak el.


Eddig ezért hittem az örök szerelemben, meg abban hogy ők soha nem fognak elválni és hogy majd mindig szeretni fogják egymást...



Nem tudom hogy ezt az egészet hogyan lehetne feldolgozni. Holnap már fogok menni suliba és szeretnék úgy tenni mintha minden a legnagyobb rendben lenne...


Terveztem azt hogy elmegyek az iskola pszichológushoz, de attól félek hogy valaki meglát közben, és pletyka leszek belőle. Nem akarom hogy tudják hogy mi történt... Még a nagyszüleim sem tudják, nem tudja senki...


Így nem is tudom erről senkivel sem beszélni , mert valaki mindig valamelyik fél pártját fogja fogni.


Nem tudok erről mit gondolni csak

egyszerűen szomorú vagyok... És dühös. De nagyon. Meg soha nem voltam ennyire..


Próbálok nyugodt maradni, és csendben lenni, mert ha csinálnám a cirkuszt azt csak rosszabb lenne... Mindenkinek.


Megszakad a szívem..


Nem hittem volna hogy valaha ez fog történni...


Légyszi adjatok tanácsot vagy elég egy-két támogató szó is, vagy ha hasonló helyzetben vagytok akkor nyugodtan meséljétek ti is el a sztoritokat.


Tudom hosszú lett. Köszönöm ha elolvastad.



2022. szept. 15. 11:45
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%

16 éves vagy és borzasztóan naiv, de nem baj, a te korodban ez még természetes, illetve pont egy érzékeny korban vagy.


Valószínűleg a szüleid házassága nem volt annyira tökéletes, mint te hitted, különben nem lett volna a megcsalás. Ennyi év együttlét után egyáltalán nem biztos, hogy el fognak válni, lehet, hogy apukád is végigfondolja, miben hibázott.


Neked mindenesetre semmi közöd a szüleid házasságához és semmi szükség arra, hogy az amúgy is feszükt helyzeten tovább ronts ezzel a gyerekes viselkedéssel. Gondolom, te sem szereted, ha anyukád beleszól a magán dolgaidba, maradj ki te is az övéből. Ítélkezni meg végképp semmi jogod. Foglalkozz a tanulással, hagyd, hogy a szüleid megoldják a házassági problémájukat.

2022. szept. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Még nem biztos hogy el fognak válni. Azt mondta mindkettőjük hogy megpróbálják megbeszélni a dolgokat. Ettől függetlenül ha együtt maradnak akkor sem lesz már ez az egész ugyan olyan...
2022. szept. 15. 13:02
 13/35 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a válaszokat!♥️
2022. szept. 15. 13:02
 14/35 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem teljesen rendbe van a reakciód. Nehogy már neki kelljen visszafognia az érzelmeit, miközben önhibáján kívül érte egy trauma. Nyugodtan haragudd ki magam anyukadra, ki kell adni a haragot, ő felnőtt ember, valszeg elviseli a lelki világa, ha két hétig durcás vagy vele. Volt egy életed, amibe most beleronditottak, szíved joga dühösnek lenni, ne nehogy elfojtsad magadban. Ha kiadod, majd szépen le fog csengeni.


Másikat már írtak, h nyilván nincsen közöd szüleid hazassagahoz, de persze kihat rad. Nem biztos h elválnak, ha elég intelligensen állnak hozza, akkor veszik az adást ebből a pofonbol és akar fejlődhet is a kapcsolatuk. Barmi lehet. Ha meg el is válnak, lehet h azt is tudjak intelligensen kezelni. A válás azon nem változtat, h téged mennyire szeretnek. De nem fogok neked hazudni, a szülők válása egy kisebb trauma, utána az ember elgyaszolja a régi családi felállást. Idővel kiderül h mi lesz, nagyon sajnálom h ilyen helyzetben vagy, együttérzek veled ❤️

2022. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
33%
#1 Na gratulalok! Erzeketlen p***a!
2022. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
75%
Ezt egymás közt kell rendezniuk.
2022. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
56%
#15: de nemcsak ő, nagyjából majdnem az összes többi is, döbbenet. Egy félig felnőtt/félig gyerek világa osszeomloban van és raszolnak h van pofája haragudni, meg mi köze hozza, meg amúgy is…esz megáll h milyen empatiatlansag van.
2022. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 NTBS ***** válasza:
79%
Ezt nekik kell megbeszélni. De te ne büntesd anyudat még ha jogos is. Attól ugyanis semmi sem lesz jobb.
2022. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Katona Dius ***** válasza:
80%

Anno nagymamám és nagypapám egy időben sorra csalták egymást. Ma is házasok.

Rajtuk áll, elválnak e vagy sem.

2022. szept. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező, először is hidd el, teljesen érthető, akárki akármit mond, hogy a tinikor kellős közepén sokkolt téged, ami tegnap történt. Ez nem hiszti, és az sem igaz, hogy nincs közöd hozzá. Ha már apád indulatában beledobott téged is a mélyvízbe, és beavatott, nem lehet úgy tenni, mintha semmit sem hallottál volna.


Amellett, hogy látszik az írásodból, mennyire sokkolt ez, milyen sok félelmedet hozta elő, én látom az írásodban a fiatalkorodat meghazudtoló racionalitást. Hisz elismered, nem láthatsz rá úgy a szüleid kapcsolatára, mint ők, magad is érzed, hogy nem lenne fair anyukáddal, ha unblock őt tartanád főbűnösnek. Az hogy jelenleg rá haragszol, normális érzelem ebben a helyzetben.


Nagyon okosan gondolod, hogy el kéne menned az iskolai pszichológushoz. Ez egy jó döntés lenne.

Azt tanácsolom, ne foglalkozz azzal, ki lát meg, és mit szól hozzá. Pszichológus segítségét kérni nem szégyen, akárki akármit gondol. Hidd el, azok is rászorulnának, akik esetleg másokat lenéznek ezért, csak ők olyan éretlen érzelmi szinten vannak, hogy fel sem ismerik, hogy szükségük lenne rá.


Ha addig is anyukád próbál veled beszélni erről, de egyelőre nem érzed késznek magadat rá, kérj tőle időt. A pszichológus sok tanácsot fog adni, hogy tudnád kezelni a helyzetet, és magadban is helyére tenni a történteket.


Kitartást kívánok!

2022. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!