Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok emiatt?

Rossz ember vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

Van, hogy gyűlölöm az anyámat, és van, hogy nem.


Mindig mindent elvár tőlem, konkrétan a főzésen és a mosáson kívül semmit nem csinál, én takarítok, én teregetek, én mosogatok, én rakom el az edényeket, stb...


Ha valamit mégis neki kell megcsinálni akkor őrjöng és csapkod, hogy én soha semmire nem vagyok képes és nem csinálok semmit, soha semmit nem veszek észre (pedig kifejezetten jó megfigyelő vagyok) ő csinál mindent, ő a mártír. Ha meg mindent megcsinálok, akkor is talál belekötni valót, és egy unott köszin kívül semmit nem kapok. Apum dolgozik, ha itthon van csak veszekednek. Ő kiállna mellettem, de már belefáradt szerintem, szóval inkább a munkába menekül. Az öngyilkosságon is gondolkodtam, de rengeteg mindennel ideláncoltam magam. Vannak céljaim, tehetséges vagyok abban amit csinálok és szeretem csinálni. Vannak barátaim, vannak háziállataim. Jól és könnyen tanulok, mondhatni mindenem tökéletes.


Viszont mikor éppen elkönyvelem magamban, hogy ő egy rossz anya, és ne foglalkozzak vele, elkezd kedves lenni. Egyszer gyűlölöm, egyszer nem. Rossz ember vagyok emiatt?


Illetve valószínűleg mert soha semmilyen dicséretet nem kapok, egy jó szótól is órákig boldog tudok lenni, szomjazom az elismerésre ha kell a végsőkig elmegyek egy "ügyes vagy"-ért.



2022. szept. 25. 14:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

Jaj de sokan élnek itt az abúzió körben, gyerekként rájuk jár a rúd, aztán felnőttként meg ők verik le ugyanazt a saját gyerekükön.

Jesszus.


Viszket a tenyeretek, hogy na, milyen kortól lehet már verbálisan vagy fizikálisan bántani a gyereket? És még súlykoljátok, hogy megérdemli azt, hiszen a te gyerekkorod is ez volt. Aki szerint ez normális viselkedés, az maga se igazán százas...



Legyen hálás miért is? A minimumért?


Amikor gyereket vállalsz, ezeket a költségeket bevállalod, a gyerek ezekről nem tehet.

És nem, nem normális, hogy a gyerekeddel takaríttatod az egész házad, a férjed meg a te bugyijaidat is ő mossa.


Van segítés, ami életkorhoz mérten változik, de azért a háztartást a szülők vezetik, nem a gyerek.



És igenis megköszönöm ha valaki valamit csinál a ház körül, mert nem áll ki a kapanyél a számból. Ha a párom főz valami finomat, meg szoktam köszönni, és dícsérni is.

Ha én főzök, ő is nekem.

Ha észreveszem, hogy ki lett takarítva, meg szoktam jegyezni, hogy de jó illatú a ház.


Ez a normális.


Amit ezek ketten, a 6os meg a 8as gondolnak a társas együttélésről, az rohadtul nem 100as.

2022. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy az.
2022. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
17%
Oooh az erkölcscsősz vagy Te. Nagyon nagy asszony lehetsz. Az biztos.12-eske.
2022. szept. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz ember, nem tudom hany eves vagy, de anyadnak ez a minimum hogy eltart, ellat teged, ami 18 eves nem leszel.


Egyebkent meg igen, o is mergezo, mert lathatoan traumatizalt vagy. Ez igy nagyon nem lesz jo.

2022. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

16 vagyok, bocsi, elfelejtettem odaírni.


#6 tudom, hogy kell segítenem, és egy szavam sincs ellene. Azzal van a gond, hogy mindent én csinálok ő meg sorozatokat néz egész nap (de persze én vagy a sorozatfüggő, nem ő). És igen, sírok egy elismerésért, mert kitűnő eredményeim vannak mind az iskolában, mind zenei téren, mind a választott szakmámban, de itthon semmit nem kapok érte. Nem is akart ebbe a suliba engedni, csak azért jöhettem, mert apum rábeszélte. Én vezetem a háztartást, ő csak főz (bár nem egyszer volt már, hogy én csináltam azt is) és mos, mert én nem tudom kezelni a mosógépet. És igen, megköszönöm neki ha kivasalja a ruhámat, megköszönöm az ebédet, stb.

2022. szept. 25. 16:27
 16/23 anonim ***** válasza:
89%
A hatos meg a nyolcas valami másokat lenéző boomer idióta lehet, aki szerint csak akkor érsz valamit, ha MÁR LETETTÉL AZ ASZTALRA, meg AZ ÉN KENYEREMET ESZED stb stb értelmetlen hülyeségek, egészítsétek ki, amivel kényelmes.
2022. szept. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
25%

6-os, 8-as és többi számotokra szarnak tűnő beszéd írója vagyok.

1. Èrtelmezés a kèrdezőn kívül majdnem mjndenki másnak egyes.

Ha személyesen lenne a párbeszèd kíváncsi lennék mennyire lenne nyitva a szád, hogy próbálj szavakat formálni vele. Mert csak az történik mivel a leírt mondatokat nem értik a tyúk eszükkel.

Kedves kèrdező, értem, hogy miről írsz és igazából lehet valahogy beszélgetned kellene anyuddal ezekről a dolgokról mert lehet annyira be van fáradva az éltbe, hogy eleve a sorazatokba bújik, hogy elfeledje mind azt ami flusztálja. Lehet nem mer megnyílni neked olyan egyszerűen. Lehet a menopauza miatt egy kicsit rottyon van. Lányok vagytok. Beszélgess anyuddal! Sokat számit hogy áttudjátok rágni azt amit nen kapsz meg tőle megbecsülés szinten és talán elmondja Ő is, hogy miért nem mutatta eddig es azt ami neki most rossz és amiért szükség van a segítségrdre. Ne ítélkezz míg nem tudod az okokat. ;)

2022. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
88%

17, a kamasz gyerek nem az anyja pszcihológusa.


Nem vitatom, hogy az anyukának nehéz sorsa van, de azért ne játtszunk már fordított világot.



A felnőtt dolga a gyerekét bíztatni, beszélgetni vele, vezetni a háztartást.


A 16 éves gyerek nincs olyan érzelmi érettségi szinten, hogy a felnőtt emberek problémáit a nyakába aggassák, nem barátnői a viszonyuk, hanem anya és lánya.



Ez a barátnői viszony kialakulhat, anikor a gyerek már elmúlt 25, azaz felnőtt, saját élete van és nem függ a szülőktől anyagilag, érzelmileg, saját élettapasztalata és rálátása van.



Esetleg keress fel egy szakembert, mert nekem nagyon úgy tűnik te is ilyen "nyúl viszi a vadászpuskát" gyerek és fiatalkoron vagy túl, és természetesnek véled, hogy az anya-lánya dinamika felcserélődik. Ez a düh, elkeseredettség ami süt belőled pokt jól illusztrálja, hogy erre a teherre nem voltál még kész, összetörtél benne, és az egyetlen vigasz, hogy majd a saját lányodtól visszakapod ugyanezt.


Azt ajánlom szakítsd meg ezt az abúzív, mérgező körforgást és ne traumatizáld a következő generációt. Ha pedig nem bírsz megbírkózni ezzel, akkor lehet a gyerekvállalásra se vagy kész.

2022. szept. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
32%
18 Te most tényleg nekem magyarázol? :))))))) milyen jó emberismerő vagy. Igen,egy lelkinyomorék vagyok aki a hülye tanácsait osztogatja. Jaaaaa? Nem. Én anyámmal beszèlgettem amikor már nagyon rossz volt a helyzet. Velem csináltatott mindent amit kínnak éltem meg, mert 10 éves koromtól főztem, takaritottam stb...,de nem rólam van szó. A kérdezőnek kell segíteni. Ne velem szájjalj Te valaki vagy bármi is vagy. A kérdező a lényeg. Ha erre a fajta nemzedékre kellene csak hallgatnia akkor most reménykedj, hogy max röhög azon amit itt lát és nem épp felvágja az ereit. Még jó hogy nem azt adjátok tanácsként, hogy jelentse fel! Azt màr látom hogy csupa olyan személy van itt akiknek csak az internet vilagában vannak isemretei és csak itt tudnak csupa okos (íronikisan írom) gondolatait osztja meg tapasztalat nélkül.
2022. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
87%

#19

Nem az a gond, amit más válaszaidban írtál, hogy a kérdező elé nem borul le az anyja hálát rebegni minden porszem felsöprésekor. Bár megjegyszem, nálunk is értékelni szokás egymás munkáját, minimum a viselkedésünkkel, hogy pl. ha kész a kaja, akkor a másik örül, nem pedig odaveti, hogy "na végre". Időnként szavakkal is megköszönünk.

Hanem a probléma az, hogy a kérdezőt az anyja folyamatosan mindennek elhordja, és a fejéhez vágja hogy semmit sem csinál, pedig ez nyilvánvalóan nem igaz. Anyukának minimum be kéne fognia a száját. A kérdező sincs lelkileg a toppon, akkor neki is meg van engedve, hogy úgy ordítozzon az anyjával, mint egy kutyával?

2022. szept. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!