Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pofátlanság új mobilt vennem...

Pofátlanság új mobilt vennem magamnak "nagyon drágán" a saját félretett pénzemből, ha a szüleim tartanak el?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, első éves. A szüleim tartanak el, igazából ők ajánlották fel, mondván koncentráljak csak a tanulmányaimra minimum az első évben. Nyári munkából van félretett pénzem, tehát nem tőlük akarok kérni. Nem szoktak beleszólni amúgy ilyen esetben, de ami több tízezres költség arról szoktam szólni, hogy oké-e, nehogy véletlenül az legyen, hogy gáz van, nekem meg nincs annyi félretett pénzem, hogy ha gáz lenne, akkor addig megoldjam a saját kis életemet.

És én most 4, lassan 5 év után le akarom cserélni a mobilomat, nyilván magamnak fizetném. Bénán érzékeli a töltőt, egyre lassabban működik, a ki-be kapcsoló gomb nem működik normálisan, a fülhallgatót random pillanatokban nem érzékeli, stb. Szóval szóbahoztam otthon, hogy ez van, 80 ezer felé semmiképpen nem megyek, ha veszek egy másikat saját, félretett pénzből (semmi részletfizetésről nincs szó, kifizetem egyben az összeget, amúgy meg feltöltőkártyás vagyok).

Erre le lettem cseszve, hogy pofátlanság ennyire sok pénzt kiadnom mobilra, miközben ők eltartanak, és ebből lett egy kisebb vita(én hallgatom, hogy anyu kiabál velem), hogy nekem ez hogy fordulhatott meg egyáltalán a fejemben. Hozzáteszem a korábbi telóimnál is ment a vita, pedig ott még kiskorúként a szülinapokra kapott félretett pénzemről volt szó.

Mit gondoltok? Ez tényleg pofátlanság? Kinek van igaza?


2022. okt. 13. 15:24
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
7%
Vegyél olcsóbbat, add a szüleidnek a különbözetet, és mondd - "hogy ne legyen rád annyi gond".
2022. okt. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
93%
80ezren van anyád kiakadva? Kaputelefont nem kapsz annyiért. Ha ezen balhézik, akkor ha 5 ft-ért vennéd, azon is ki lenne akadva, csak hogy kiakadhasson valamin. Ne foglalkozz vele.
2022. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
96%

kérdést elolvasva azt hittem, hogy a legújabb iphonet akarod megvenni 500k-ért.


80ezret megkeresni sok pénz, elkölteni semmiség, főleg egy jobb belépő szintű telót nem kapsz ennyiért, max használtan.

2022. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
97%

A leírtak alapján a készüléked valóban cserére szorul és már egy egyszerűbb érintőképernyős teló is simán 80 felett van. Én megvenném a kinézett darabot és nem mondanám meg ilyen hozzáállás mellett a valós árat, ha rákérdeznek.

Plusz megindulnék a lehető leggyorsabban az anyagi függetlenség irányába (vagy legalább megpróbálnám csökkenteni), mert nekem ebből az jön át, hogy anyád később a szemedre veti majd, hogy ők tartottak el.

2022. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
95%
Hát ha a helyedben lennék, akkor keresnék valami munkát. Kis tartalékot kezdj el felhalmozni, amiből le tudsz lépni, ha úgy adódik. Ha már a második hónap elején fel van hánytorgatva, hogy eltartanak, akkor csak rosszabb lesz sajnos.
2022. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
13%
Ha anyukáddal ebből vita van jegeld az egészet. Annyira kell az a teló? Vehetsz később is egy kicsit ha lecsillapodnak a kedélyek meg lesz stabil kereseted.
2022. okt. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
31%
Vagy vegyél használtan egy olcsóbb kivitelt, ami jól működik. Ha annyi baj van a mostanival akkor persze érdemes kicserélni.
2022. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos rohadt drágák lettek a telefonok, a legolcsóbb is 50 ezer, 50 meg 80 között pedig nincs akkora szignifikáns különbség, hogy balhézzanak miatta. Nem is értem, min akadt ki anyukád, még tanulsz, neki kéne a telefont is megvennie és nem pedig neked a saját pénzedből.
2022. okt. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
13%
Ha jó telot akarsz amit 5+ évig is akarnál gyorsan és akadásmentesen használni akkor Iphone 13-14 szériát ajánlom. Akár a pro verziót is megveheted. Anyádékkal meg ne foglalkozz mert full műszaki analfabéták. 80e meg ne vegyél telot de 100 alatt se. Min 130tól kapsz értelmes samsung telot, de az is olyan alap 1-2 évig jó aztán belassul. Csak Iphonet.
2022. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
7%
Mobilcsere akció?
2022. okt. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!