Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pofátlanság új mobilt vennem...

Pofátlanság új mobilt vennem magamnak "nagyon drágán" a saját félretett pénzemből, ha a szüleim tartanak el?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, első éves. A szüleim tartanak el, igazából ők ajánlották fel, mondván koncentráljak csak a tanulmányaimra minimum az első évben. Nyári munkából van félretett pénzem, tehát nem tőlük akarok kérni. Nem szoktak beleszólni amúgy ilyen esetben, de ami több tízezres költség arról szoktam szólni, hogy oké-e, nehogy véletlenül az legyen, hogy gáz van, nekem meg nincs annyi félretett pénzem, hogy ha gáz lenne, akkor addig megoldjam a saját kis életemet.

És én most 4, lassan 5 év után le akarom cserélni a mobilomat, nyilván magamnak fizetném. Bénán érzékeli a töltőt, egyre lassabban működik, a ki-be kapcsoló gomb nem működik normálisan, a fülhallgatót random pillanatokban nem érzékeli, stb. Szóval szóbahoztam otthon, hogy ez van, 80 ezer felé semmiképpen nem megyek, ha veszek egy másikat saját, félretett pénzből (semmi részletfizetésről nincs szó, kifizetem egyben az összeget, amúgy meg feltöltőkártyás vagyok).

Erre le lettem cseszve, hogy pofátlanság ennyire sok pénzt kiadnom mobilra, miközben ők eltartanak, és ebből lett egy kisebb vita(én hallgatom, hogy anyu kiabál velem), hogy nekem ez hogy fordulhatott meg egyáltalán a fejemben. Hozzáteszem a korábbi telóimnál is ment a vita, pedig ott még kiskorúként a szülinapokra kapott félretett pénzemről volt szó.

Mit gondoltok? Ez tényleg pofátlanság? Kinek van igaza?


2022. okt. 13. 15:24
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
67%
Vedd meg nyiga telefont. Max mondd azt, hogy használt. Először én is azt gondoltam, hogy 200 ezres telót akarsz, de így ok. Kell, mert a mostaninak nem sok ideje van már. Haver úgy keresett pénzt az egyetemen, hogy nem járt haza hétvégén csak havi 1x,keresett rakodói munkát egy költöztető mellett. Heti 15-40 ezer volt a bevétele. Jó ez nem olyan sok, de költőpénznek jó. Kaját úgy oldotta meg, hogy megtanult főzni.
2022. okt. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
87%
A szülőket is megértem, manapság nem mindegy mire adod ki a pénzed, egyébként a telefon az amire a legkevesebbet lenne célszerű költeni. Rengeteg használható olcsó telefon van a piacon, el lehet velük boldogulni. Találd meg a szülőkkel a közös nevezőt, igazuk van, minek vennél ilyen drága telefont ha pénz problémák vannak. Ha nem jó a mostani telefonod akkor cseréld le. Azért tetted ki a kérdést mert sokallod te is, meg a szüleid is, keress olcsóbbat.
2022. okt. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
70%
Meg annyi ha az olcsóbbal elboldogulsz 2 évig már nyertél vele, közben meg ha úgy érzed megteheted veszel egy drágább telefont. Ennyi. Sok sikert.
2022. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 A kérdező kommentje:

Sokkal többe kerül nekem egy teló olcsón, két évre, plusz aztán egy normális. Még infláció meg minden nélkül is. A nyolcvanezer az soknak sok(nek horribilis a többihez képest), de azaltt nem találtam olyat, ami megfelelő az igényeknek, ami nem csak annyi, hogy telefonálok, hanem tudjak olvasható fotót csinálni a jegyzeteimről, legyen viszonylag nagy tárhelye, meg ne merüljön túl gyorsan. A nagy tárhellyel meg már alapból ki van zárva a sokkal olcsóbb kategória.

Ha telefonálásra kéne csak, akkor nem lenne gond, de használom tájékozódásra, tömegközlekedésen sokszor telón olvasom a kötelezőt, írom a beadandót, ha nincs hely elővenni a laptopot, online korrepetálok, amihez kell a normális képminőség had ne soroljam tovább.

2022. okt. 15. 11:20
 35/57 anonim ***** válasza:
23%
Nincs igazad kérdező.
2022. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:
#35 Ezt mondjuk kifejthetnéd...
2022. okt. 15. 13:13
 37/57 anonim ***** válasza:
19%
Nincs mit kifejteni, fentebb leírtam a racionális lehetőséget. Erre te írtál egy irracionális választ.
2022. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
11%

Anyukádat szeresd!

Az ő döntése, hogy mennyit beszél meg veled saját anyagi helyzetéről. Ráadásul világosan fogalmaz: megmondja, hogy ez az összeg sok. Tiszteld őt annyira, hogy figyelembe veszed egyértelmű jelzését.

Mindent megtesz, hogy eltartson téged. És szól, hogy ez sok.

Ne értsd félre: egyetértek, hogy kell egy új teló neked. De felnőtt vagy, tehát viseld ennek pozitív és negatív következményeit is! Ha eltartatod magad, tartsd be az eltartó kéréseit. Ha ez nem tetszik, akkor önállósítsd magad.

Jelenleg jó úton haladsz a tipikus mamahotel lakó állapota felé: eltartatod magad, de gyakorin értetlenkedsz anyucira.

Legyél felnőtt!

De még egyszer a legfontosabb: szeresd és tiszteld szüleidet!

2022. okt. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem nem az a kérdés, hogy 80 E Ft-ért vegyél-e telefont. Döntsd el ezt te.

Az fontosabb kérdés, hogy szerinted havonta hány forintot lenne illendő havonta hazaadjál, felnőtt emberként?

Ugye, mióta szólt anyukád, hogy 80 E az sok, megértetted anyagi helyzetét, és azóta munkát keresel, igaz? (Már csak önbecsülésből is, hogy beszállj a költségekbe.)

De tényleg: szerinted hány forintot kellene hazaadjál?

2022. okt. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:

38, 39-es válaszra. Az addig szép és jó, hogy annyit oszt meg az anyagi helyzetéből, amennyit akar, de szerintem ha már felajánlotta, hogy eltart minimum az első egyetemi évem alatt, akkor szerintem a jelenleg ismerteknél kicsit több infót kéne tudnom, hogy azt az összeget, amit a megállapodások szerint önállóan kezelhetek(ösztöndíj, nyárimunkás tartalék és egyebek) azt nagyjából hogyan osszam be(avagy tegyek e félre a jelenleginél nagyobb mértékben). És nem, az, hogy anyám azt mondja, hogy sok a 80e, az kb semmit nem mond el a család anyagi helyzetéről. Nem tőle akarom kérni pluszban az összeget, ha így mondaná, hogy nem, mert sok, az mondana erről esetleg bármit is. Az én félretett pénzemmel nem számolnak a családi kasszában, ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy abból elköltöttem 80 ezret, vagy sem. Nekem nem mindegy, hogy ha azért sokall ennyit, mert rosszul állunk csak titkolja, vagy úgy sokallja, hogy tudom, hogy két elektronikus eszköz leírását nézegetve nem ért semmit belőle az áron kívül a saját bevallása szerint, mert ő kb annyit lát az egészből, hogy teló mindkettő, mindkettő okos, csak az egyik nagyon drága. Ha meg úgy lát az ember valamit, hogy van két saját nézőpontja szerint full egyforma dolog, akkor hülyeség a drágább, anyagi helyzettől függetlenül.

Az meg teljesen nonszensz, hogy majdnem mamahotelnek van titulálva, hogy elsőéves egyetemistaként eltartanak a szüleim úgy, hogy felajánlották.

Az meg hogy mennyit kéne hazaadnom, ha lenne melóm suli mellett... Kicsit furcsállom a kérdést. Egy kommentben írtam, hogy kollégista vagyok, kéthetente járok haza. Ez most havi négy nap. Havi négy napért, meg a cuccaim otthon-tároláséért mennyi a reális szerinted..? Sőt, ha lenne melóm, valószínűleg ennél kevesebbet járnék haza, mert hétköznap nem igazán fér be túl sok munka, feltéve, hogy bejárok az óráimra, és alszok napi 6-7 órát, és tényleg tanulok az óráimra rendszeresen. Tehát jó esetben hazamennék havi egy hétvégére, vagy ritkábban. Szerinted így mennyi a reális amivel be kellene szállnom az otthoni költségekbe? Úgy, hogy amúgy otthon se vagyok/lennék.

2022. okt. 20. 14:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!