Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pofátlanság új mobilt vennem...

Pofátlanság új mobilt vennem magamnak "nagyon drágán" a saját félretett pénzemből, ha a szüleim tartanak el?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, első éves. A szüleim tartanak el, igazából ők ajánlották fel, mondván koncentráljak csak a tanulmányaimra minimum az első évben. Nyári munkából van félretett pénzem, tehát nem tőlük akarok kérni. Nem szoktak beleszólni amúgy ilyen esetben, de ami több tízezres költség arról szoktam szólni, hogy oké-e, nehogy véletlenül az legyen, hogy gáz van, nekem meg nincs annyi félretett pénzem, hogy ha gáz lenne, akkor addig megoldjam a saját kis életemet.

És én most 4, lassan 5 év után le akarom cserélni a mobilomat, nyilván magamnak fizetném. Bénán érzékeli a töltőt, egyre lassabban működik, a ki-be kapcsoló gomb nem működik normálisan, a fülhallgatót random pillanatokban nem érzékeli, stb. Szóval szóbahoztam otthon, hogy ez van, 80 ezer felé semmiképpen nem megyek, ha veszek egy másikat saját, félretett pénzből (semmi részletfizetésről nincs szó, kifizetem egyben az összeget, amúgy meg feltöltőkártyás vagyok).

Erre le lettem cseszve, hogy pofátlanság ennyire sok pénzt kiadnom mobilra, miközben ők eltartanak, és ebből lett egy kisebb vita(én hallgatom, hogy anyu kiabál velem), hogy nekem ez hogy fordulhatott meg egyáltalán a fejemben. Hozzáteszem a korábbi telóimnál is ment a vita, pedig ott még kiskorúként a szülinapokra kapott félretett pénzemről volt szó.

Mit gondoltok? Ez tényleg pofátlanság? Kinek van igaza?


2022. okt. 13. 15:24
1 2 3 4 5 6
 41/57 xp ali ***** válasza:
100%
Fontos 1 jó teló és az drága. 4-5 év az sztem szép kor. Használtan még azért is kaphatsz pénzt, ha nem kell mondjuk a faterodnak. De ha kell vmi más nagy dolog, pl. laptop vagy mondjuk egy fél éves külföldi tartózkodás, akkor azért arra gondolj, hogy nehogy azt meg nekik kelljen kinyögni.
2022. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
19%
Jóember! Eszméletlen sokat magyarázkodsz-nyavalyogsz itt. Próbálj meg tömör lenni: szerinted hány forintot kellene hazaadjál?
2022. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:
#42 Ha dolgoznék, ebből adódóan magamnak fizetnék mindent és havi szinten jobb esetben maximum két napot lennék otthon? Hát figyu, abban az esetben szerintem ez az összeg nulla... (Huhú, mit fogok ezért kapni)
2022. okt. 20. 21:55
 44/57 anonim ***** válasza:
13%

Rendben! Legyen nulla! És egyúttal saját magadnak le is írtad a teendőidet! Ne itt zokogj, hogy anyuci nem ért meg, főleg most, hogy kiderült: pontosan tisztában vagy milyen alternatívád van. Tehát:

A) Dolgozz, magadnak fizess mindent, és havi szinten legfeljebb két napot legyél otthon ÉS tiszteld, szeresd szüleid!

B) Marad a mostani helyzet, fogadd el az ő álláspontjukat ÉS tiszteld, szeresd szüleid!


Sok sikert!


(Kérlek, ne sopánkodó választ írj, mert kínos... Ha írsz, pont olyan formában tedd, mint legutolsó alkalommal. Köszönöm!)

2022. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
5%

"A) Dolgozz, magadnak fizess mindent, és havi szinten legfeljebb két napot legyél otthon és NE tiszteld, szeresd szüleid!


B) Marad a mostani helyzet, fogadd el az ő álláspontjukat és NE tiszteld, szeresd szüleid!"


Javítva!

2022. okt. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom, ki az a sérült lélek, aki a "Javítva!" aláírással ellátott hozzászólást írta válaszom után. Sok feldolgoznivalója van még, az biztos.


Kérdező! Nem tudom, megfogadod-e (saját) javaslatod, de annyit mindenképpen tarts szem előtt, hogy igenis a legfontosabb: tiszteld és szeresd szüleidet!

2022. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
81%
Már eldöntötted hogy venni akarsz 80 ezerből telót. Vegyél.
2022. okt. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
68%
Én sokkal többért vennék.
2022. okt. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
28%
Dől a lé mi? :D
2022. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
100%

Heti 2 nap meló az pont annyira jön ki, hogy a havi 60 ezret attudod vállni.

Vedd meg a telefont, ne is említsd neki szerintem amúgyse tünne fel neki milyen van a kezedbe

2022. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!