Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pofátlanság új mobilt vennem...

Pofátlanság új mobilt vennem magamnak "nagyon drágán" a saját félretett pénzemből, ha a szüleim tartanak el?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, első éves. A szüleim tartanak el, igazából ők ajánlották fel, mondván koncentráljak csak a tanulmányaimra minimum az első évben. Nyári munkából van félretett pénzem, tehát nem tőlük akarok kérni. Nem szoktak beleszólni amúgy ilyen esetben, de ami több tízezres költség arról szoktam szólni, hogy oké-e, nehogy véletlenül az legyen, hogy gáz van, nekem meg nincs annyi félretett pénzem, hogy ha gáz lenne, akkor addig megoldjam a saját kis életemet.

És én most 4, lassan 5 év után le akarom cserélni a mobilomat, nyilván magamnak fizetném. Bénán érzékeli a töltőt, egyre lassabban működik, a ki-be kapcsoló gomb nem működik normálisan, a fülhallgatót random pillanatokban nem érzékeli, stb. Szóval szóbahoztam otthon, hogy ez van, 80 ezer felé semmiképpen nem megyek, ha veszek egy másikat saját, félretett pénzből (semmi részletfizetésről nincs szó, kifizetem egyben az összeget, amúgy meg feltöltőkártyás vagyok).

Erre le lettem cseszve, hogy pofátlanság ennyire sok pénzt kiadnom mobilra, miközben ők eltartanak, és ebből lett egy kisebb vita(én hallgatom, hogy anyu kiabál velem), hogy nekem ez hogy fordulhatott meg egyáltalán a fejemben. Hozzáteszem a korábbi telóimnál is ment a vita, pedig ott még kiskorúként a szülinapokra kapott félretett pénzemről volt szó.

Mit gondoltok? Ez tényleg pofátlanság? Kinek van igaza?


2022. okt. 13. 15:24
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
87%

Magyarázd el neki, hogy a mostani lassan használhatatlan, és egy normális telefont nem kap az ember 2000-ért

Egyébként 80 nem sok egy telefonra, ma már sajnos ilyenek az árak. Van ennyiért is tartósabb meg jó, nyilván nem csúcskategória, de átlagos használatra igen (úgy átlagos, hogy nem merül ki telefonálásban, hanem azért messenger, facebook, normális böngésző megy rajta)

Olcsóbban vagy használtat lehet venni, vagy gyengét, vagy bunkofont

Nem pofátlanság, mert ennyi gond mellett már én úgy látom, szükség is van rá és nem is a legdrágábbat nézted ki

2022. okt. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
94%
Vegyél oylat amire szükséged van, annak sincs értelme hogy nem olyan lesz ami kéne csak hogy oclsóbb elgyen.
2022. okt. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
96%
Én is valami fél millás telefonra gondoltam. A 80 ezer egyáltalán nem drága, főleg, hogy évekre veszed.
2022. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
89%

Ha a megélhetés szélén egyensúlyoz a család akkor sajnos ez a kiadás is túl sok, hiába szükséges volna és olcsón is megoldanád.

Persze az is lehetséges, hogy anyukád extrém fukar, ezt te tudod.

2022. okt. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
31%

Hát nézd, ők tartanak al. Nyilván kicsit többé kerülsz nekik, mint havi 80e. Érthető, ha anyad kiakad. Gondolj bele, ők miről mondanak le azért, hogy téged tamogassanak.

Nyilván a 80e nem sok egy telefonert, a helyzettel van a probléma

2022. okt. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
66%
15: Én itt csak azt nem értem, hogy akkor meg minek mártírkodnak, ha már most a fejére olvassák, hogy bezzeg eltartunk? Meg lehet mondani, hogy szarul megy, úgyhogy vagy marad otthon és elkezd egy közeli egyetemet/fősulit, ahova be tud járni vagy mehet dolgozni, levelezőn meg azt tanul, amit akar.
2022. okt. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
39%

16!


Nem gondolom alapbol martirkodasnak, ha a szülő eltartja a gyereket és itt se volt eddig a szemére hányva. Van, amikor nem kötik a gyerek orrára, miről kell nekik lemondani miatta, mert ez se feltétlenül tartozik rá. De azért xarul tud esni, ha mondjuk magának az olcsó párizsit veszi meg, hogy biztosan elég legyen a gyerekre a pénz, az meg benyogi, hogy vesz egy telefont.

2022. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
35%

Anyukádék távolabb látnak egy telefonnál.

Ők látják az óriási inflációt és remegve várják a villany- és a gázszámlát.

Érthető, hogy fontosabbnak tartják, hogy enni adjanak és fűteni tudjanak.

2022. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem igazad van, pár év után teljesen normális lecserélni egy telefont mert amúgy is elavul, illetve a tiéd már rossz állapotban is van, és egy normális telefon manapság már full alap mert szinte minden ügyet azon intéz az ember, és ez neked a tanulmányokhoz is kellhet nem csak szórakozásra.

80 000 Ft meg "semmi" egy telóért, főleg hogy a te pénzed, még ha egy 500 ezres felsőkategóriásról lenne szó talán érteném a szülők fennakadását. 20F

2022. okt. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
30%
17: akkor lehet megmondani, hogy 2 opció van érettségi után, ha tovább akar tanulni: elkezd egy olyan fősulit vagy egyetemet, ahonnan otthonról be tud járni, vagy menjen el dolgozni és levelezőn azt kezd el, amit akar.
2022. okt. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!