Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pofátlanság új mobilt vennem...

Pofátlanság új mobilt vennem magamnak "nagyon drágán" a saját félretett pénzemből, ha a szüleim tartanak el?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, első éves. A szüleim tartanak el, igazából ők ajánlották fel, mondván koncentráljak csak a tanulmányaimra minimum az első évben. Nyári munkából van félretett pénzem, tehát nem tőlük akarok kérni. Nem szoktak beleszólni amúgy ilyen esetben, de ami több tízezres költség arról szoktam szólni, hogy oké-e, nehogy véletlenül az legyen, hogy gáz van, nekem meg nincs annyi félretett pénzem, hogy ha gáz lenne, akkor addig megoldjam a saját kis életemet.

És én most 4, lassan 5 év után le akarom cserélni a mobilomat, nyilván magamnak fizetném. Bénán érzékeli a töltőt, egyre lassabban működik, a ki-be kapcsoló gomb nem működik normálisan, a fülhallgatót random pillanatokban nem érzékeli, stb. Szóval szóbahoztam otthon, hogy ez van, 80 ezer felé semmiképpen nem megyek, ha veszek egy másikat saját, félretett pénzből (semmi részletfizetésről nincs szó, kifizetem egyben az összeget, amúgy meg feltöltőkártyás vagyok).

Erre le lettem cseszve, hogy pofátlanság ennyire sok pénzt kiadnom mobilra, miközben ők eltartanak, és ebből lett egy kisebb vita(én hallgatom, hogy anyu kiabál velem), hogy nekem ez hogy fordulhatott meg egyáltalán a fejemben. Hozzáteszem a korábbi telóimnál is ment a vita, pedig ott még kiskorúként a szülinapokra kapott félretett pénzemről volt szó.

Mit gondoltok? Ez tényleg pofátlanság? Kinek van igaza?


2022. okt. 13. 15:24
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tesóm lennél, én még kb 30.000 forintot adnék is bele neked, mert már keresek. 🙂

Elő karácsonyi ajándék.

Mondtad nekik, hogy egy normálisabb telefont nem kapsz olcsóbban?

2022. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 ibolya84 ***** válasza:
7%
Keres munkát .Már elèg nagy vagy.Ha már a szüleid tartanak szálj be te is a rezsiba.A szüleidnek igaza van.Minek olyan drága mobil ,mikor olcsóbb is jó Ha majd nem laksz otthon
2022. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 ibolya84 ***** válasza:
6%
akkor vegyèl magadnak drágábbat.Akkor a szüleid se szólhatnak semmit,hogy mire Költöd a pènzed.Ha már külön laksz,ès magadat tartod.
2022. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem engedik meg, ne vegyél. Ők tartanak el, tehát ők mondják meg, mit tehetsz és mit nem.
2022. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 NTBS ***** válasza:
100%
Nem pofátlanság, de konkrét ok miatt tiltakoznak. Így a megoldás, hogy saját lábra állsz.
2022. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 80 ezer forintert a mai vilagban max.egy kozepkategorias telefont kapsz. Nem tudom az anyagi helyzeteteket. Sajnos olcsobbert nem igazan kapsz jo telefont.


Kicsit eros az a kijelentes masoktol hogy "ok tartanak el tehat ok mondjak meg mit tehetsz meg" nem egy 10 eves kisgyerekrol van szo.


Anno az en fizetesembol laptopot vettem dupla ennyiert, en beszalltam a rezsibe stb.megis apum szerint megkellett volna kerdeznem.


En ugy vagyok vele, ameddig besegitek anyagilag, a tobbi penzemmel azt teszek amit akarok.

2022. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%
Itt a karacsony, kérjél szüleidtől a fa alá egy vadi új telefont :D
2022. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!