Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pofátlanság új mobilt vennem...

Pofátlanság új mobilt vennem magamnak "nagyon drágán" a saját félretett pénzemből, ha a szüleim tartanak el?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, első éves. A szüleim tartanak el, igazából ők ajánlották fel, mondván koncentráljak csak a tanulmányaimra minimum az első évben. Nyári munkából van félretett pénzem, tehát nem tőlük akarok kérni. Nem szoktak beleszólni amúgy ilyen esetben, de ami több tízezres költség arról szoktam szólni, hogy oké-e, nehogy véletlenül az legyen, hogy gáz van, nekem meg nincs annyi félretett pénzem, hogy ha gáz lenne, akkor addig megoldjam a saját kis életemet.

És én most 4, lassan 5 év után le akarom cserélni a mobilomat, nyilván magamnak fizetném. Bénán érzékeli a töltőt, egyre lassabban működik, a ki-be kapcsoló gomb nem működik normálisan, a fülhallgatót random pillanatokban nem érzékeli, stb. Szóval szóbahoztam otthon, hogy ez van, 80 ezer felé semmiképpen nem megyek, ha veszek egy másikat saját, félretett pénzből (semmi részletfizetésről nincs szó, kifizetem egyben az összeget, amúgy meg feltöltőkártyás vagyok).

Erre le lettem cseszve, hogy pofátlanság ennyire sok pénzt kiadnom mobilra, miközben ők eltartanak, és ebből lett egy kisebb vita(én hallgatom, hogy anyu kiabál velem), hogy nekem ez hogy fordulhatott meg egyáltalán a fejemben. Hozzáteszem a korábbi telóimnál is ment a vita, pedig ott még kiskorúként a szülinapokra kapott félretett pénzemről volt szó.

Mit gondoltok? Ez tényleg pofátlanság? Kinek van igaza?


2022. okt. 13. 15:24
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
92%

Mit szeretnének, mire költsd a pénzed? Gondolom arra, amire szükséged van. Most mobilra van szükséged.

Persze egy idősebb ember általában nem érti, hogy miért ilyen drága egy mobil a mai világban. De sajnos ennyibe kerül, és te kb a legolcsóbbat nézted ki. Várd, amíg megnyugszanak, majd egy csendes pillanatban magyarázd el nekik, hogy nem játékra szeretnéd használni, hanem kapcsolattartásra, jegyzetelésre, fotózásra (nagyon vacak, amikor le kell fotóznod valamit előadáson és fs minőségben sikerül csak, amit nem lehet elolvasni :/) Pdf, Word stb is kellenek tanuláshoz attól függetlenül, hogy mit tanulsz. Ügyeket intézni, de tényleg mindent lehet már mobillal (én simán a népszámlálást is ott oldottam meg, ügyfélkapu, fizetés, banki ügyek stb...). Ez ilyen világ már, szinte a tanárok is elvárják, hogy legyen még mobilneted is (nekem pl a főnököm elvárja, hogy bárhol vagyok, ha ő ír messengeren, akkor válaszoljak egyből...).

Nekem egyébként 5 vagy 6 éves a mobilom, Samsung Galaxy s7 és szuper még mindig, igaz akkoriban majdnem 200ezer volt. Nem csalódtunk még a Samsungban, én mindig meg voltam vele elégedve, apámnak pl egy 10 éves van, anyunak még csak 2 éves, de szuperál még mindig. Egy használttal sem lősz nagyon mellé, csak a csalókra vigyázz és nézz utána nagyon, hogy kitől veszed.

2022. okt. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Inkább örüljenek, hogy nem kell azt is nekik megvenniük.
2022. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:

A kajámmal, lakhatásommal, hazautazásommal kevesebb, mint havi 60 ezerbe kerülök nekik, már azon felül, amit kéthetente két napig otthon fogyasztok. Nem az albérletet fizetik nekem, hanem a kolit. Szórakozásra nem kérek tőlük, arra ott a félretett pénzem, a szociális ösztöndíjamat én osztom be (az egész féléves az annyi mint két havi koli díja.. :D)(ha lenne egyéb ösztöndíjam, akkor valószínűleg kevesebbe kerülnék, de ez ugye első félévben off), állandó melót nem vállaltam, de van két magántanítványom.

Egyébként bejárás nem lett volna opció. Olyan távolságon belül nem indult a szak, amire mentem...

Egyébként az a baj, hogy annyira nem engednek belelátni a család anyagi helyzetébe, ezért nem tudom eldönteni teljesen biztosan, hogy nagy baj lenne ha valami például random elromlana, vagy csak anyu ilyen erősen takarékos, szóval inkább jelzek nagyobb kiadások előtt még akkor is, ha nem tőlük kérek rá pénzt. De arra még nem volt szükség, hogy a saját megtakarításomhoz kelljen nyúlni, de azért inkább biztosra megyek. Viszont elméletileg (legalábbis anyu ezt állítja) van a szüleimnek megtakarítása, szóval a hónapról hónapra helyzet egészen biztosan nem állhat fenn.

A mostani telóm anno 45 ezer körül volt, és azt is sokallta anyum, az azelőtti telefonom, pedig 8 éve volt 25 ezer, ahol szintén felmerült ez, holott akkor sem kértem külön plusszba tőlük semelyik alkalommal.

Csak engem az bosszant fel az egészben, hogy akkor mondják meg egyenesen, ha valami gond van, ne pedig az legyen, hogy apám tojik az egészre, holott egy háztartásban élnek anyuval, tehát nem is az van, hogy váltak, vagy valami, anyám meg felhánytorgatja, hogy mi mennyibe kerül. Pl a múltkor vett nekem valami egyáltalán nem fontos, hobbihoz kapcsolódó cuccot full random, nem volt szülinapom, vagy ilyesmi, és amikor odaadta rögtön azzal kezdte, hogy sokba került és, hogy konkrétan mennyibe, aztán lecseszett, hogy miért nem örülök, holott szemrehányással kezdte, holott nem kértem tőle, sőt egy szóval nem mondtam, hogy szeretném azt a dolgot. Ha meg megmondom neki, hogy ok, akkor dolgozni fogok suli mellet akkor besértődik, hogy mit fognak róluk gondolni a rokonok... Meg hogy nem jelentek gondot anyagilag, koncentráljak a tanulmányaimra.

2022. okt. 13. 20:18
 24/57 anonim ***** válasza:
40%
Én csak azt nem értem minek ez a rinya.... ha akarod vedd meg, a saját pénzed mint írtad és kész. Semmi értelme az egész kérdésnek.
2022. okt. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:
#24 Jó, csak mivel nem látok bele a költségekbe, nem tudhatom, hogy mikor jön az, hogy figyu, megszorult a család, old már meg magadnak egy kicsit az anyagiakat. Instant nem találok melót, valamennyi tartalék kell. Ráadásul heti két napot tudnék dolgozni az órarendjeim mellett, esetleg szűken hármat, abból nem élek meg még az ösztöndíjammal sem, legalábbis most első félévben biztosan nem. 80 ezerből meg kijön a havi alapszükségleteimnek az összessége, meg marad is valamennyi. Ez azért nem annyi, amennyi belefér, ha nem tudom, hogy random mikor lehet rá szükség....
2022. okt. 13. 20:34
 26/57 anonim ***** válasza:
79%
Figyelj, ha 80 ezer ekkora gondot jelent vegyél fele annyiért egy használt de 2-3 évig működőképes telefont. Most cáfoltad meg a sok okoskodó kijelentését hogy 80 ezer nem pénz egy telefonért... ó dehogyisnem. LEhet a forint értéke gyengül, de gazdaságilag a mélyszegénység felé közeledünk, jól meg kell gondolni mire dobod ki a pénzed ameddig még ér valamit.
2022. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem látsz bele a költségek e akkor ideje lenne ezt a átbeszélni mielőtt bármit is veszel.
2022. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
78%

80e?

Azt hittem kb a legújabb iPhone-rol van szó.

Ez nem pofátlanság. De ennyi pénzért nem kapsz normális telefont ami újabb 4-5 évet kibír. Gyűjts még kicsit hozzá.

2022. okt. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
33%

Most engem is anyámék tartanak el pedig szerencsére ez általában nem így van.

80 vagy 85 ért vettem telót, kb 2 évente szoktam cserélni.

Ez konkrétan telefonnál a legalsó határ. Én A22-t vettem nekem teljesen bevált és pont elég arra amire használom. Aksi jól bírja, jó képet csinál és gyors. A "nagyon drága" telefon kb 300 felett lenne.

80-nál olcsóbban amúgy ne nagyon vegyél. A samsung előtt 2 xiaomim volt mindkettő hulladék volt.

Egyébként nem tartom pofátlanságnak. Ez pont egy olyan teló ára aminek hasznát veszed és nem villogni akarsz a részletre vett 500k-s telóddal miközbe minimálbért keresel, na az a szánalmas :D

A mai világban a legutolsó hajléktalannak is új iphoneja van, mert bárki kihozhatja havi párezerért részletre.

2022. okt. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
58%

Sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak...

A 80 k-s teló szerintem még az olcsóbbak között van. Kell nekik tudniuk, hogy mennyit költöttél rá? Ilyen hozzáállással szerintem nem is értenek hozzá... Én megvenném, számlát, dobozt a koliban hagynám és otthon, ha nagyon kérdezik bemondanék egy 40-50 k-t, ha meg utánanéznének véletlen, akkor azt mondanám, hogy leértékelt volt, mert szépséghibás a csomagolása/szimplán akció volt.


A helyedben keresnék valami munkát, lehetőleg rugalmas beosztású ho-sat. Én is sokáig féltem, hogy jajj, hogy tudom egyetem mellett csinálni és már nagyon bánom, hogy nem kezdtem el hamarabb.

2022. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!