Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámék jogosan piszkálnak,...

Anyámék jogosan piszkálnak, tényleg vissza kellene fogadnom az exem?

Figyelt kérdés

A történet nagyjából: volt egy kicsit több mint 1,5 éves kapcsolatom. Nagyon szép volt minden egészen nyár elejéig amikoris mindketten leérettségiztünk. Az exem ekkor ugyanis teljesen életvitelt váltott. Minden hétvége arról szólt, hogy menjünk bulizni vagy iszogatni a haverokkal, a lényeg hogy lehessen inni. Én persze az elején benne voltam mert stresszes éven vagyunk túl, mindkettőnk jó eredménnyel zárt, hát miért ne ünnepelnénk? Csakhogy ez az egész fokozatossan átváltott abba, hogy ő minden pénteken/szombaton leitta magát, de olyan szinten, hogy órákig őriztem a mosdóban, mire kijött belőle minden aztán hazavittem, de konkrétan azt sem tudta hol van. Volt, hogy másnap reggel kérdezte hogy amúgy ki vitte haza, mert nem emlékszik miként került az ágyába. Én egy ideig elvoltam ezzel, gondoltam most lazít, neki nagyobb szüksége van erre. Augusztusra viszont kezdtem besokalni, mivel hétfőtől csütörtökig melóztam, aztán hétvégén néha annyira vágytam volna egy kis összebújásra vagy kikapcsolódásra, de ő csak inninakart menni. És ne essen félreértés, nekem nincs bajom a bulizással, szoktam inni, de nekem nem fér bele a munka mellett minden hétvégén a részegeskedés, ráadásul a pénzemet sem a kocsmában szeretném hagyni, hanem félretenni utazásra, később az albérletre, stb.

A lényeg, hogy ez az egyetem kezdete után sem változott. Próbáltam beszélni vele erről, de azt mondta ő most így akar élni, fogadjam el és támogassam. Csak nekem nehéz valakit támogatni, akit minden pénteken a hányásából vakarok össze, és viszek haza az anyjához aki velem együtt halálra aggódja magát miatta. Kérdeztem nincs e valami baja, vagy hogy esetleg csak nem akar velem lenni már ezért jár annyit szórakozni. Elmondása szerint szeret(ett) és nem akart szakítani. De októberre konkrétan csak akkor voltunk kettesben ha szexeltünk, ami nekem roh*dt kevés egy párkapcsolatban.


Szóval számos sikertelen próbálkozás után arra vonatkozóan hogy kicsit változtasson és ne igyon annyit szakítottam vele. Próbáltam segíteni, de szerinte semmi baj nincs azzal amit csinál, az egyetem viszonylag jól megy neki, van saját pénze akkor miért is ne ihatna. Én arra jutottam hogy nem egy irányba tartunk, nem vagyok boldog ebben a kapcsolatban és ezzel őt is boldogtalanná teszem majd, ezért elengedtem. Ez két hete volt.


A szüleim azóta folyton piszkálnak, hogy mekkora hibát követtem el, nincs kitartásom, nem küzdöttem eleget. Szerintük igazán kibírhatnám, hogy esetleg 1 vagy másfél évig elkísérem inni, figyelek rá, ha kell mellette vagyok míg a wc-n öklendezik, aztán majd abbahagyja ezt és újra törődni fog velem. Én nem értek velük egyet, de annyira mondják hogy kezdek elbizonytalanodni. Tényleg tévedtem és nem kellett volna szakítanom? Menjek vissza hozzá és tartsak ki hátha jobb lesz?



2022. dec. 4. 21:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
34%
Érdekes egy történet. Én speciel egy szülőt sem ismerek, aki egy alkesz pasira akarná rábeszélni a lányát.
2022. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
A szüleim nagyon szeretik az exem, mert az elején nagyon boldoggá tett. Alapvetően egy rendes ember, dolgozik, tanul, segített nekem mindig amikor tudott. Fiatalok vagyunk de el tudtam volna képzelni hogy még 10 év múlva is vele vagyok. Szerintem a szüleim pont azért akarják hogy ennyire mellette maradjak amiért én is elbizonytalanodtam jó döntés volt e a szakítás, mivel ő egy nagyon rendes, törödő srác csak kicsit (nagyon) meg van zuhanva.
2022. dec. 4. 21:28
 13/32 anonim ***** válasza:
98%
Van egy mondás,ami nem megy ne erőltessük,és ez most pont ilyen.Neki fontosabb a buli,haverok,ivászat,mint az, hogy veled legyen.A szüleidnek nincs igaza,ne egy alkoholistával akarjanak már kibékiteni.
2022. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
99%

Ez a "jó asszony köténye mindent eltakar" hozzáállás, régen ez volt az elvárt. A nő csak nyeljen, gürizzen, a pasi pedig nyugodtan menjen a kocsmába kikapcsolódni, nincs abban semmi.

Jól döntöttél.

2022. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
87%

A szüleidet sem ártana orvoshoz vinni, mert elmebetegek. Már ha igaz ez a sztori, amit erősen kétlek.


- Az exed alkoholista. Valóban mindenki álma egy ilyen, ráadásul mi lesz később?

- 18-19 évesek vagytok, még lesz egy halom partner, mire végképp megállapodtok. Miért is kéne leragadni a legelsőnél, aki ráadásul ilyen?

Milyen nemnormális szülő erőltetné ezt???


Á, én nem tudom elhinni ezt sehogy sem. Szerintem troll kérdés.

2022. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó (21:34)


Nem mondtam hogy erőltetik, csupán azt, hogy szerintük nem kellene ilyen hamar feladnom. Szerintük nincs kitartásom (meg úgy globálisan az egész generációmnak sincs) és nem tudom mit jelent küzdeni. Ebben pedig valamennyi értelem van, mivel szokták mondani hogy ha szeretsz valakit harcolsz érte.


A többieknek köszönöm a megerősítést, nagyon hálás vagyok hogy nem hagytok elbizonytalanodni♡

2022. dec. 4. 21:39
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Miféle szülő az ilyen komolyan?? Nem értem miért kellene kitarts el olyan személy mellett akivel már eltérőek a prioritások, az életvitel és megromlott a kapcsolat. Ő bulizni akar, te nem. A fiatalok 90%-a hasonló okok miatt szakít. Nehogy a szüleidre hallgass ebben, és ne hagyd hogy lelkiismeret furdalást okozzanak! Jól döntöttél és biztos nem volt egyszerű.
2022. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Aki 19evesen hullara issza magat kikapcsolódasként, az súlyos alkoholista. Menekülj tőle.


A függőseg megmarad örökké. Akkor is ha időlegesen nem inna.

Kesz eletveszely egy ilyennel csaladot alapitani..

2022. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban változik nagyot az emberek személyisége, új társaság, új érdeklődési területek, új tapasztalatok, új igények alakulnak ki benned és jól érzed, az exeddel nem egy irányba indultatok el. Ne hallgass a szüleidre, nekik jó lenne biztos, ismerős kézben tudni téged, de nem ez a világ rendje, nem kell ilyen fiatalon megalkudnod.

Egy hasonló jó embert hagytam ott, de neki nem az alkohol, hanem a munkamánia volt a függősége. Én is hallgattam, hogy milyen jó ember, őszinte, mennyit tesz a családjáért, jó teherviselő férj lenne, amíg én otthon mosolyogva szülök pár gyereket és mellette ragadok a minimális szabadidejének örülve. Meg fogom bánni, persze. Nem tettem és te sem fogod. Rövid idő alatt akadt olyan társam, aki mellett nem kell lemondanom magamról és majdnem ugyanazok a célok is. Ezzel lehet mit kezdeni. Te is találsz ilyet, csak ne nézz hátra.

2022. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

"Én arra jutottam hogy nem egy irányba tartunk, nem vagyok boldog ebben a kapcsolatban és ezzel őt is boldogtalanná teszem majd, ezért elengedtem. Ez két hete volt."


Így gondolkodik egy normális ember! A szüleidnek kellene elgondolkodni hogy miért is tarts ki egy olyan mellett aki nem akar változni és nem tesz boldoggá! Ráadásul ilyen fiatalon miért kötnéd az életed olyanhoz akivel nem passzoltok? Te miért tarts ki ha a fiú nem akar változni egyáltalán? Nem adtad fel azonnal, jó fél évig mellette álltál, ő meg tojt rád.

2022. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!