Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámék jogosan piszkálnak,...

Anyámék jogosan piszkálnak, tényleg vissza kellene fogadnom az exem?

Figyelt kérdés

A történet nagyjából: volt egy kicsit több mint 1,5 éves kapcsolatom. Nagyon szép volt minden egészen nyár elejéig amikoris mindketten leérettségiztünk. Az exem ekkor ugyanis teljesen életvitelt váltott. Minden hétvége arról szólt, hogy menjünk bulizni vagy iszogatni a haverokkal, a lényeg hogy lehessen inni. Én persze az elején benne voltam mert stresszes éven vagyunk túl, mindkettőnk jó eredménnyel zárt, hát miért ne ünnepelnénk? Csakhogy ez az egész fokozatossan átváltott abba, hogy ő minden pénteken/szombaton leitta magát, de olyan szinten, hogy órákig őriztem a mosdóban, mire kijött belőle minden aztán hazavittem, de konkrétan azt sem tudta hol van. Volt, hogy másnap reggel kérdezte hogy amúgy ki vitte haza, mert nem emlékszik miként került az ágyába. Én egy ideig elvoltam ezzel, gondoltam most lazít, neki nagyobb szüksége van erre. Augusztusra viszont kezdtem besokalni, mivel hétfőtől csütörtökig melóztam, aztán hétvégén néha annyira vágytam volna egy kis összebújásra vagy kikapcsolódásra, de ő csak inninakart menni. És ne essen félreértés, nekem nincs bajom a bulizással, szoktam inni, de nekem nem fér bele a munka mellett minden hétvégén a részegeskedés, ráadásul a pénzemet sem a kocsmában szeretném hagyni, hanem félretenni utazásra, később az albérletre, stb.

A lényeg, hogy ez az egyetem kezdete után sem változott. Próbáltam beszélni vele erről, de azt mondta ő most így akar élni, fogadjam el és támogassam. Csak nekem nehéz valakit támogatni, akit minden pénteken a hányásából vakarok össze, és viszek haza az anyjához aki velem együtt halálra aggódja magát miatta. Kérdeztem nincs e valami baja, vagy hogy esetleg csak nem akar velem lenni már ezért jár annyit szórakozni. Elmondása szerint szeret(ett) és nem akart szakítani. De októberre konkrétan csak akkor voltunk kettesben ha szexeltünk, ami nekem roh*dt kevés egy párkapcsolatban.


Szóval számos sikertelen próbálkozás után arra vonatkozóan hogy kicsit változtasson és ne igyon annyit szakítottam vele. Próbáltam segíteni, de szerinte semmi baj nincs azzal amit csinál, az egyetem viszonylag jól megy neki, van saját pénze akkor miért is ne ihatna. Én arra jutottam hogy nem egy irányba tartunk, nem vagyok boldog ebben a kapcsolatban és ezzel őt is boldogtalanná teszem majd, ezért elengedtem. Ez két hete volt.


A szüleim azóta folyton piszkálnak, hogy mekkora hibát követtem el, nincs kitartásom, nem küzdöttem eleget. Szerintük igazán kibírhatnám, hogy esetleg 1 vagy másfél évig elkísérem inni, figyelek rá, ha kell mellette vagyok míg a wc-n öklendezik, aztán majd abbahagyja ezt és újra törődni fog velem. Én nem értek velük egyet, de annyira mondják hogy kezdek elbizonytalanodni. Tényleg tévedtem és nem kellett volna szakítanom? Menjek vissza hozzá és tartsak ki hátha jobb lesz?



2022. dec. 4. 21:01
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
97%
Alkohollal még most kéne megállni, míg nem emgy lejjebb.
2022. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid szerint, ha szeretsz valakit, akkor harcolsz érte, akkor harcoljon érted a barátod. Ne töltsd a szabadidődet egy ilyen gyenge fickóval. Sok más értelmes emberrel lehetsz, ahelyett, hogy az ő gusztustalan összehányt fejét nézegetnéd.
2022. dec. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek meg mondd azt, hogy ő sem akar veled lenni, akkor leszállnak rólad.
2022. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
12%
Tehát, ha akarnál se tudnál visszamenni hozzá.
2022. dec. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
97%

"Szerintük nincs kitartásom (meg úgy globálisan az egész generációmnak sincs) és nem tudom mit jelent küzdeni. Ebben pedig valamennyi értelem van, mivel szokták mondani hogy ha szeretsz valakit harcolsz érte."


Már elnézést, de te egész nyáron, több hónapon át harcoltál érte. Szakítás óta az exed tett érte bármit is? Egyáltalán el sem gondolkozott azon, hogy te hogy érezted magad az elmúlt fél évben, egy ilyen emberért kár a kisujjadat is megmozdítani. Az exed már rég alkoholista, csak azt hiszi, hogy ez a jó, meg a menő.


Nagyon éretten megírtad, hogy nem tartotok egy irányba, ez pontosan így van.

2022. dec. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy nagyon jól átlátod, összeszedetten gondolkodsz, okos vagy, nagyszerű az önreflexiód, felelősséget vállalsz magadért, a jövődért. Helyén van az eszed és a szíved is. Jól döntöttél, nem a szüleidnek van igaza.

Az én anyám is azt mondta a nővéremnek, hogy az exével kellett volna maradnia, mert az milyen jó srác volt. Intelligens, humoros, nyitott, kiterjedt szociális kapcsolatokkal, még jó anyagi lehetőségekkel is. Ez mind igaz. Csak nem akart megállapodni és önállósodni, egy tizenéves gondtalan életét akarta folytatni 25 fölött is. Most is biztos ő a legjobb arc egy bulira, és nem okoz gondot neki, hogy valahol spontán három napig maradjon, vagy kiruccanjon pár országgal arrébb egy sörért. De a nővérem másra vágyott, lehorgonyzása, családra. a kapcsolat kihűlt, már nem is érezték jól magukat együtt. Ők is alig voltak kettesben. De anya kivette a képletből a boldogságot. Szerintem amiatt a cinikus gondolat miatt, hogy tapasztalatai szerint az így is, úgy is elmúlik, akkor meg minek annyira ragaszkodni hozzá. Nem értek vele egyet.

2022. dec. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
98%

Szerintük igazán kibírhatnám, hogy esetleg 1 vagy másfél évig elkísérem inni, figyelek rá, ha kell mellette vagyok míg a wc-n öklendezik, aztán majd abbahagyja ezt és újra törődni fog velem. - király jövőkép.


És esetleg viszeld el, hogy részegen fenyeget, megerőszakol (elvileg nem tudna, gyakorlatilag exemnek is sikerült), megüt...?


Az exed kezdő alkoholista - ha a szüleim azt mondanák, hogy én vagyok a sggfj, amiért nem maradok együtt egy ilyen emberrel, nagyon gyorsan elkezdenék félretenni a költözésre.

2022. dec. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, hogy ott hagytad!

Hát már bocs, de elég fura értékrendjük van a szüleidnek. Mondom úgy, hogy bőven anyukád lehetnék. Én már rég arra biztattalak volna, hogy hagyd ott.

Nagyon-nagyon sokáig türelmes voltál. Ilyen értékrenddel rendelkező srác nem kell melléd, és senki mellé. Nem való neki párkapcsolat. Nem fog megváltozni egyhamar.

2022. dec. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintük nincs kitartásom (meg úgy globálisan az egész generációmnak sincs) és nem tudom mit jelent küzdeni."


Ki ő neked, hogy küzdened kéne érte??? Esetleg szülhetnél neki néhány gyereket is és megmutathatnád, hogy tudod az alkoholista férjeddel a válladon vinni az egész családot, na akkor aztán bebizonyítanád micsoda erős, kitartó nő vagy!!


Semmi okod kitartani mellette. Jóval többet tettél, tűrtél mint elvárható lenne. Semmi közös már hozzá. Nagyon jól döntöttél.

2022. dec. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Egy kapcsolatért 2 embernek kell küzdenie, ha csak az egyik tesz érte, akkor ott ette meg a fene az egészet ahol van.
2022. dec. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!