Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családi karácsonyozás, ha...

Családi karácsonyozás, ha haragszanak rám a párom miatt? Érdemes lenne megpróbálni, vagy idén legyünk inkább külön?

Figyelt kérdés

Long story short, a szüleimmel három hete fasírtban vagyunk egymással, mert kiderült, hogy ismerkedtem/randizgattam valakivel, aminek ők nem örültek. Megvolt az, hogy válasszak, vagy ők, vagy a párom, ha továbbra is tartom vele a kapcsolatot, őket ne is keressem stb. Nekem ez így túl sok volt, mert persze, lehet véleményük, mondják el, beszéljünk róla, de ne adjanak ilyen ultimátumokat (úgy, hogy egyetlen gyerekük vagyok és eddig mi hárman voltunk egy csapat, mindig, mindenki más ellen). Öröm az ürömben, hogy mióta velük nem annyira beszélek, a párommal sokkal több időt tudok tölteni és megkérdezte, hogy a karácsonyt én hogy tervezem... Őszintén, nem tudom. Eddig minden ünnepet a szüleimmel, nagyszüleimmel töltöttem, most viszont meg vagyok lőve ezzel. Ráadásul neki nem élnek már a szülei, egyedül lenne. Ezt nem akarom, viszont azt is kizártnak tartom, hogy boldogan leüljünk a szüleimmel négyesben mondjuk... Bár jelenleg azt sem tudom elképzelni, hogy Szenteste boldogan, nevetve beszélgessünk, társasozzunk, ahogyan eddig tettük.


Szerintetek így az ünnepekre tekintettel érdemes lenne nyitnom feléjük, vagy várjunk még? Bízom benne, hogy idővel oldódna a harag, hangulat, csak attól is tartok, hogyha meglépem azt, hogy külön karácsonyozom, kettesben a párommal, akkor az még nagyobb szálka lesz a szemükben.



2022. dec. 11. 19:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem a gondolatot. Nem is egyedül mennél hanem vinnéd apád haverját is?
2022. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 A kérdező kommentje:

Ez ennél kicsit összetettebb kérdés, ezért nem is akartam annyira belemenni, részletezni itt.


Közeli családbarát volt, nagyon sok időt töltöttünk együtt (családilag, nem kettesben). Már korábban is volt egy kisebb futórománc közöttünk, de akkor még nagyon fiatal voltam (17-18), kb. azért akartam, mert izgalmas volt az egész. Akkor abban nem is volt több néhány kellemes találkánál, utána évekig nem történt semmi több pár kósza összemosolygásnál. Aztán most durván fél éve ismét egymás útjába kerültünk, már nála sincs semmilyen akadályozó tényező, én sem egy éretlen kamaszlány vagyok, akivel max. a nyári szünetben lehet programot tervezni. Tudom, hogy ez a 5 hónap semmire sem garancia, de komolyan tervezünk egymással.

2022. dec. 11. 20:27
 13/81 anonim ***** válasza:
94%
Long story short, apád lehetne.
2022. dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
30%
Ha mar ilyen regen szemezgettek, mosolyogtok egymasra es kozben nem jott el a hozzad illo igazi nagy o, akkor szuleid orulhetnenek, hogy valaki azert neked is akadt. Bar ok jobbra szamitottak.
2022. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
89%
Már hónapok óta írod ki a hasonló kérdéseket, nem fogod fel, hogy ettöl nem változik meg a szüleid véleménye? És az elözmények ismeretében jogosan vannak ellene. (Ha egy házas, 20 évvel idösebb családi barát kikezd a 17 éves kislánnyal, az egyértelmüen negatív ember)
2022. dec. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 A kérdező kommentje:
18-22 évesen, egyetemistaként szerintem nagyon kevesen keresik az "igazi nagy Ő-t". Nyilván voltak kapcsolataim, fwb is akadt, de nem azt kerestem, akivel leélném az életemet.
2022. dec. 11. 20:43
 17/81 anonim ***** válasza:
77%
Töltsd a nagyszüleiddel.
2022. dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy úgy van nálunk, hogy Szenteste hármasban, utána egyik nap megyünk anyukám szüleihez, oda jönnek apukám szülei is, majd a második nap meg fordítva. Szóval ha a nagyszüleimmel lennénk, akkor vagy jönnek oda apukámék is és nagyon feszült hangulat lesz, vagy nem jönnek és meglesz az újabb ok a sértődésre.
2022. dec. 11. 20:56
 19/81 anonim ***** válasza:
92%
Szóval aláfeküdtél, mikor még házas volt, most meg játsszátok az "ifjú" szerelmespárt, és azt várod, hogy apád a kocsmai cimboráját egyszerre szólítsa fiamnak.
2022. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
82%

"18-22 évesen, egyetemistaként szerintem nagyon kevesen keresik az "igazi nagy Ő-t".


Pont ebben a korban szokták még a "nagy Ő"-t keresni, aztán pár pofáraesés után égnek ki sokan és jutnak el addig, hogy mindegy, csak legyen valaki. A szüleidnek is rossz érzés lehet látni, hogy már itt tartasz.

2022. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!