Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családi karácsonyozás, ha...

Családi karácsonyozás, ha haragszanak rám a párom miatt? Érdemes lenne megpróbálni, vagy idén legyünk inkább külön?

Figyelt kérdés

Long story short, a szüleimmel három hete fasírtban vagyunk egymással, mert kiderült, hogy ismerkedtem/randizgattam valakivel, aminek ők nem örültek. Megvolt az, hogy válasszak, vagy ők, vagy a párom, ha továbbra is tartom vele a kapcsolatot, őket ne is keressem stb. Nekem ez így túl sok volt, mert persze, lehet véleményük, mondják el, beszéljünk róla, de ne adjanak ilyen ultimátumokat (úgy, hogy egyetlen gyerekük vagyok és eddig mi hárman voltunk egy csapat, mindig, mindenki más ellen). Öröm az ürömben, hogy mióta velük nem annyira beszélek, a párommal sokkal több időt tudok tölteni és megkérdezte, hogy a karácsonyt én hogy tervezem... Őszintén, nem tudom. Eddig minden ünnepet a szüleimmel, nagyszüleimmel töltöttem, most viszont meg vagyok lőve ezzel. Ráadásul neki nem élnek már a szülei, egyedül lenne. Ezt nem akarom, viszont azt is kizártnak tartom, hogy boldogan leüljünk a szüleimmel négyesben mondjuk... Bár jelenleg azt sem tudom elképzelni, hogy Szenteste boldogan, nevetve beszélgessünk, társasozzunk, ahogyan eddig tettük.


Szerintetek így az ünnepekre tekintettel érdemes lenne nyitnom feléjük, vagy várjunk még? Bízom benne, hogy idővel oldódna a harag, hangulat, csak attól is tartok, hogyha meglépem azt, hogy külön karácsonyozom, kettesben a párommal, akkor az még nagyobb szálka lesz a szemükben.



2022. dec. 11. 19:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
76%
Akkor legyél a nagyszüleiddel 24-én, vagy 23-án, legalább segédkezhetsz a sütés-főzésben. A többi napon meg a pároddal. Ne vidd még a párodat a nagyszüleidhez. 5 hónapja vagytok együtt, az még nem sok. A párod ki fogja bírni azt is, ha pont 24-én lesz egyedül. Nem nagy dolog. A többi napon úgyis vele leszel.
2022. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
81%
Külön inkabb
2022. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 A kérdező kommentje:

Nem volt házas soha.

Nem játsszunk semmilyen szerelmespárt, megtartjuk privát szinteken a kapcsolatunkat.

Apukám életében nem járt még kocsmában szerintem, túl piperkőc ő az ilyen helyekhez. Nem várok el tőle semmit, nyilván én sem úgy gondoltam, hogy majd ahogy ez kiderült, rögtön tapsolni fognak a boldogságtól. Bár tény és való, hogy ilyen negatív fogadtatásra én nem számítottam.

2022. dec. 11. 21:02
 24/81 anonim ***** válasza:
93%

De mit vártál, ha öreg pasid van, szerinted melyik szülö örül annak, ha vele kb. egykorú családbarát összejön a gyerekükkel.


Ez beteg dolog

2022. dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
92%

"már nála sincs semmilyen akadályozó tényező,"


Ebből azért azt lehet sejteni, hogy ha házas ne is volt, nem volt független, amikor kikezdett egy olyan kamaszlánnyal, aki a lány lehetne.


Én nem állítanám ilyen választás elé a gyerekemet, mint téged a szüleid, de azért őszintén szólva meg tudom érteni a szüleidet, hogy ez a kapcsolat ilyen előzmények után nem fér össze az értékrendjükkel.

2022. dec. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
91%

Valami fura a sztoridban. Általában a gyerekkel értek egyet ilyen kérdésekben, de most kíváncsi lennék a szülők véleményére is.

Sok apróság feltűnő.

Egyke vagy. A legtöbb egyke anyja inkább akkor esik pánikba, ha egyetlen gyermeke nem akar ismerkedni, mert a korosztályra jellemző az unoka utáni erős vágy.

Ismerik őt, valószínűleg nálad jobban, és ellenzik. Teljesen biztos, hogy a kora miatt? Azért te még csak alig vagy felnőtt, ebben a korban a legtöbb lány naiv, az élettapasztalat (de főleg a hosszú ismeretség) meg nem félresöpörhető, igaz, nem is tévedhetetlen.

2022. dec. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
94%

Legjobb barátnőm írhatta volna ezt pár éve. Utólag örülne, ha akkor hallgatott volna a szüleire, és nem költözik a család barátjához.

A szüleid a legjobbat akarják neked, mert a gyerekük vagy. De egy aktuális pasi magának akarja a legjobbat, nem neked. Biztosan nem ok nélkül ellenzik.

2022. dec. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 A kérdező kommentje:

Nálam az ismerkedéssel sosem volt gond.

15 éves koromban volt az első barátom, nyilván akkor még eléggé diákszerelem volt csak az egész (évfolyamtársak voltunk a gimiben). Mindig voltak fiúk az életemben, akár csak 1-2 randi erejéig. Lehet, hogy ez most nagyképűnek fog tűnni első olvasatra, de tudom magamról, hogy jól nézek ki, dekoratív vagyok. Van, ami a természetnek, genetikának köszönhető, más a kemény munkámnak, de olyan is van, ami beavatkozásnak (orrom, fogaim, szám). Szóval attól sosem féltem, hogy egyedül öregednék meg, szerintem ettől a szüleim sem tartottak egy percig sem.

2022. dec. 11. 21:44
 29/81 anonim ***** válasza:
92%
Hany eves a bacsi?? Amugy eleg vedekezoen a nem veled egyeterto valaszokkal. Akkor minek irod ki?
2022. dec. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ha valami kérdés felvetődik, vagy téved egy válaszoló az életemmel kapcsolatban, azt azért megválaszolom. Ez nem védekezés, csupán leírom, mi a valóság.


45.

2022. dec. 11. 21:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!