Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretném látogatni az...

Nem szeretném látogatni az apámat, anyukám nem akarja neki megmondani? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

4 éves voltam, amikor elváltak, anyukám újra is házasodott. Emiatt vidékről Budapestre költöztünk kb a válás után rögtön. Eleinte 2 hetente mentem apához, amikor nem, néha eljött meglátogatni. Aztán ezek ritkultak, most minden hónap első hétvégéjén szoktam menni, péntek délutántól vasárnapig. De az az igazság, hogy nekem már ez is nyűg, nincs kedvem hozzá.


A régi, ottani barátnőimmel nem tartjuk a kapcsolatot. Semmit nem tudok ott csinálni, régen, kiskoromban is ilyen programjaink voltak, hogy kimentünk az erdőhöz sétálni, elvitt horgászni, én meg kicsiként is az a "csajos kislány" voltam, akinek ezek nem voltak jó programok. Most az van, hogy pénteken elmegyünk mindig ugyanarra a helyre vacsizni, este esetleg megnézünk egy filmet, másnap a nagyszüleimnél vagyok/vagyunk, vasárnap meg már készülök haza.

Kértem anyát, hogy beszéljen vele, hogy esetleg jöhetne ő Budapestre mondjuk szombatonként, elmehetnénk itt ebédelni, csinálnánk valamit, aztán ennyi. Ő nem akar vele beszélni, mert hogy nem hallgatja a hisztijét, beszéljem meg én vele. De gonosznak sem akarok tűnni, hogy azt mondom, itthon sokkal jobban szeretek lenni... Dehát valahol érthető, itt vannak anyáék, a barátom, barátnőim, a lehetőségek is mások azért.


16/L


2022. dec. 17. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
93%
De te miért is nem tudod megmondani neki? Ne anyádra hárítsd már a dolgot.
2022. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 A kérdező kommentje:

"25: de ha ilyen komolyn nagylány vagy (állítólag), akkor miért ide írod ki névtelenül ezt a helyzetet, és miért nem állsz ki apád elé ugyanezzel?????"

Mert erre való ez az oldal?:D



A nevemet azért akarom megváltoztatni és felvenni a nevelőapámnak a vezetéknevét, mert ő az, aki nevel, felnevelt. Akire anya mellett számíthatok, bármi gondom, bajom van, nem azzal ráz le, ha kérek valamit, hogy "nem és kész, hagyjál ezzel".


"De apádnak k sok pénz a megnövekedett üzemanyagár,"

Miért, anyáéknak nem az? Ők ingyen kapják vagy mi?

"Megbeszélhetnétek hogy ha elmenne érted az állomásra akkor nem kellene dupla annyit utaznod."

Nem kell értem jönnie semmilyen állomásra, mert nem fogok vonatozgatni a világ végére azért, hogy ott még csak jól se érezzem magam. Undorító az egész MÁV.

"Mész apádhoz és a nagyszülőkhöz karácsonyozni és 12 éven keresztül nem kapsz semmit...ezt én nem hiszem el."

Az utóbbi 4 évben ez pontosan így történt. Mamáéktól kaptam, tőle még egy csokor virágot, vagy doboz csokit sem.

2022. dec. 17. 14:41
 33/86 anonim ***** válasza:
70%
Kedves kérdező tudod mit mondd azt hogy túl lusta vagyok le utazni vidékre a vonattal mert már uri nő vagyok ki kérem magamnak ennyi én is voltam mamámnál internet és tévé nélkül el voltunk nem hisztiztünk ne nyavajogj hogy annyira unod magad vidéken találj ki magadnak valamit apukád a kedvedben szeretne járni a maga modján de neked ez nem jön át mert kis kényes pesti lány leszel aki le nézi a falusi embereket jobban is teszed maradj a városban az való neked kényes picsa
2022. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
46%
Ne haragudjatok, de a kerdezo helyebe en se lennek kicancsi az apamra. Tipikusan csak azert tartja a kapcsolatot mert a falu a szajara veszi meg meg megsertodik a mama. Na meg majd jol jon a felnott gyerek segitsege ga gondozni kell vagy keves a nyugdij. Az apuka igenis csak magaval van elfoglalva es szarba se nezi a gyereket csak parancsolgat. Ne mondjatok mar hogy a gyereked ha szereted nem vagy kepes venni neki vmt szulinapra..es meg fenyegetozik hogy keresztbe tegyen a lanya programjanak. Meg muszajbol se jarnek, jojjon o ha kivancsi. Utalom ezeket a parancsolgatos kontrollalo szuloket akik csak a maguk erdeket nezik.
2022. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
43%

Nem anyukadrol beszéltem hanem apáról. Apádnak nyilván sok az üzemanyagár ezért szeretné ha vonattal menj. De te ezt úgyse fogod soha megérteni mert egy elkényeztetett liba vagy. Még azt se mered neki megmondani hogy mi lenne ha pl ő menne el egy napra hozzád. Ha tévedek akkor bizonyítsd be. Hívd fel és mond el neki hogy más programokat szeretnél, mi lenne ha most Bp-en találkoznátok.

El tudom képzelni azt is hogy azért nem vett neked semmit mert jöttél az "igényeiddel" és nem tudsz értékelni semmit. Biztos volt sok kényeskedes és pofavágás az olcsóbb ajándékokra amiről itt nem beszélsz. Bár tudom. Mindig a szülők a gonoszak.

A nevedet meg 18 éves korod után még tudod változtatni, ez a 2 év már nem lényeges.

2022. dec. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 A kérdező kommentje:
Vadmancs, ne haragudj, de a vesszőket, egyéb írásjeleket otthagytad nagyanyádnál? Unalmadban tanultál volna meg írni... De látom, a trágárság, személyeskedés az nagyon megy.
2022. dec. 17. 15:02
 37/86 A kérdező kommentje:

Én meg nem szeretnék vonattal menni, szóval erről ennyit. :)

Nem az, hogy nem merem megmondani, szimplán nincs kedvem hallgatni a szokásos szövegelését arról, hogy ő az apám és mennem kell, meg így, úgy, amúgy, látni akar.


Igen, hatalmas igény szülinapra egy csokor virág, vagy a kedvenc csokim. :)

2022. dec. 17. 15:04
 38/86 anonim ***** válasza:
22%
Tudok vesszőt használni de nem szeretem használni interneten úgy irok ahogy akarok nem könnyű az élet elhiszem de valamit valamiért nem hiszem hogy 2 napot nem birnál ki apukáddal aztán mehetsz vissza a nagy városba mert neked az az élet
2022. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 A kérdező kommentje:
Akkor írogass máshol, köszi.
2022. dec. 17. 15:07
 40/86 anonim ***** válasza:
61%
30 évesen 500 nettó fölött is vonattal közlekedek, mert több értelme van. Olcsóbb, tudok közben olvasni, dolgozni, kávézni. Ráadásul a te esetedben az kétszer annyi idő és energia apukádnak, elegyérted, hazavisz, visszavisz, hazamegy. Komolyan ezt várnád tőle, mert túl kényes vagy a vonathoz?
2022. dec. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!