Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretném látogatni az...

Nem szeretném látogatni az apámat, anyukám nem akarja neki megmondani? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

4 éves voltam, amikor elváltak, anyukám újra is házasodott. Emiatt vidékről Budapestre költöztünk kb a válás után rögtön. Eleinte 2 hetente mentem apához, amikor nem, néha eljött meglátogatni. Aztán ezek ritkultak, most minden hónap első hétvégéjén szoktam menni, péntek délutántól vasárnapig. De az az igazság, hogy nekem már ez is nyűg, nincs kedvem hozzá.


A régi, ottani barátnőimmel nem tartjuk a kapcsolatot. Semmit nem tudok ott csinálni, régen, kiskoromban is ilyen programjaink voltak, hogy kimentünk az erdőhöz sétálni, elvitt horgászni, én meg kicsiként is az a "csajos kislány" voltam, akinek ezek nem voltak jó programok. Most az van, hogy pénteken elmegyünk mindig ugyanarra a helyre vacsizni, este esetleg megnézünk egy filmet, másnap a nagyszüleimnél vagyok/vagyunk, vasárnap meg már készülök haza.

Kértem anyát, hogy beszéljen vele, hogy esetleg jöhetne ő Budapestre mondjuk szombatonként, elmehetnénk itt ebédelni, csinálnánk valamit, aztán ennyi. Ő nem akar vele beszélni, mert hogy nem hallgatja a hisztijét, beszéljem meg én vele. De gonosznak sem akarok tűnni, hogy azt mondom, itthon sokkal jobban szeretek lenni... Dehát valahol érthető, itt vannak anyáék, a barátom, barátnőim, a lehetőségek is mások azért.


16/L


2022. dec. 17. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 A kérdező kommentje:
Nem, mivel nem szeretnék már menni hozzá. Számomra a vonatozás, buszozás stb undi.
2022. dec. 17. 15:12
 42/86 anonim ***** válasza:
60%
Na ezért mondom hogy nem is érdemli meg apukád a veled töltött időt mert félted a segged nehogy már neked kelljen le utazni mert az nem fér bele az értékrendedbe
2022. dec. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
100%

Buszozni meg vonatozni undi.... az eszem megáll.

Kérdező, én értem hogy apádnál unatkozol, nem szívesen mész oda - de jobb tanácsom nekem sincs, mint hogy ezt mondd el neki és keressetek más megoldást, ahol találkozni tudtok.

Viszont a nagy arcodból érdemes lenne visszavenni, mert az, hogy te inkább nem látod a családodat, mint hogy a popódat vonatra vagy buszra tedd, na az gáz. Elkényeztetett csitri vagy.

2022. dec. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 A kérdező kommentje:
Aha. Menj már valahová megint, ahol nincs internet.
2022. dec. 17. 15:16
 45/86 A kérdező kommentje:

Dehát ne mondjátok már, hogy a vonat jobb, gyorsabb, kényelmesebb, mint az autó. Nyilván rossz szembesülni ezzel, de azért a tények azok tények.


Beszélni fogunk vele, mondta anya, hogy esetleg mamáékat vonjam be, ha én nem akarom felhívni. Még eldöntöm. De nem szeretném olyan helyen tölteni a hétvégéimet, ahol nem érzem jól magam.

2022. dec. 17. 15:17
 46/86 anonim ***** válasza:
97%
Akkor marad a telefonon beszélgetés vagy online videó chat ez van
2022. dec. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 anonim ***** válasza:
98%
Ez a te döntésed, ha így érzed, akkor ne menj. Azzal viszont számolnod kell, hogy ha a nevedet megváltoztatod, és nem mész hozzá többet, azzal az apád és a köztes lévő kapcsolatot teljesen elvágod. Lehet, hogy most vállat vonsz, csak aztán nehogy sírás legyen a vége.
2022. dec. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
96%
A kérdésen nem változtat. Neked kell apáddal beszélned mert anyukád nem fogja megtenni 🙂.
2022. dec. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 A kérdező kommentje:
Nem lesz sírás, mert a nevelőapámat jobban szeretem. Ez van, vele nőttem fel.
2022. dec. 17. 15:27
 50/86 anonim ***** válasza:
89%
Akkor mondd meg nevelőapádnak beszéljen a valódi apáddal ketten megbeszélik valahogy ezt
2022. dec. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!