Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretném látogatni az...

Nem szeretném látogatni az apámat, anyukám nem akarja neki megmondani? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

4 éves voltam, amikor elváltak, anyukám újra is házasodott. Emiatt vidékről Budapestre költöztünk kb a válás után rögtön. Eleinte 2 hetente mentem apához, amikor nem, néha eljött meglátogatni. Aztán ezek ritkultak, most minden hónap első hétvégéjén szoktam menni, péntek délutántól vasárnapig. De az az igazság, hogy nekem már ez is nyűg, nincs kedvem hozzá.


A régi, ottani barátnőimmel nem tartjuk a kapcsolatot. Semmit nem tudok ott csinálni, régen, kiskoromban is ilyen programjaink voltak, hogy kimentünk az erdőhöz sétálni, elvitt horgászni, én meg kicsiként is az a "csajos kislány" voltam, akinek ezek nem voltak jó programok. Most az van, hogy pénteken elmegyünk mindig ugyanarra a helyre vacsizni, este esetleg megnézünk egy filmet, másnap a nagyszüleimnél vagyok/vagyunk, vasárnap meg már készülök haza.

Kértem anyát, hogy beszéljen vele, hogy esetleg jöhetne ő Budapestre mondjuk szombatonként, elmehetnénk itt ebédelni, csinálnánk valamit, aztán ennyi. Ő nem akar vele beszélni, mert hogy nem hallgatja a hisztijét, beszéljem meg én vele. De gonosznak sem akarok tűnni, hogy azt mondom, itthon sokkal jobban szeretek lenni... Dehát valahol érthető, itt vannak anyáék, a barátom, barátnőim, a lehetőségek is mások azért.


16/L


2022. dec. 17. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
93%
10-es, a gyerektartást azért kell fizetnie, mert ő csinálta meg azt a gyereket, ő vállalta és ez független attól, tartják-e a kapcsolatot.
2022. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 A kérdező kommentje:

A gyerektartás nem kívánság, hanem kötelesség. De 30 ezret fizet, azt is kb. úgy, mintha a lábát vágnák le közben, 5-6 hónapos késésekkel. Szülinapra, névnapra, karácsonyra nekem sosincs ajándék, de még egy csokor virág sem, mert "most nincs pénze".


Leírtam, miért nem szeretnék menni.

Nem tudok ott semmit csinálni, nincs figyelve rám, arra, miket szeretek, hogyan érzem jól magam. Már külön szoba sincs, ahol tudnék aludni, elvonulni.

2022. dec. 17. 13:36
 13/86 anonim ***** válasza:
54%

Tudom sajnos. Nem azt mondtam, hogy nem fizet, csak azt, hogy nem akar.

De sajnos meg igy is kell neki, pedig ez az igazan erdemtelenseg.

2022. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hivatkozz arra, hogy a nappaliban neked nagyon kényelmetlen aludni, mindenki ott jár, stb. Kérdezd meg apádat, mi lenne, ha egyszer ő jönne Budapestre.
2022. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem miért nem tudod egyedül elfoglalni magad. Csomó hobbi van, amit egyedül lehet csinálni. Tanulni nem kall nálatok? Azt pont ilyenkor lehetne. Nyelvet tanulni, sütni, főzni? Főzhetsz maganak valami délelőtt, akkor nem gond, hogy mi van a mamádnál. Én egyszerűen nem értem, hogy tud valaki ennyire unatkozni. Nincs társaság, rögtön megáll az élet? Otthogy minden hétvégén barátnőkkel vagy?
2022. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 A kérdező kommentje:
Mert nem komfortos ott a környezet, nem érzem ott jól magam.
2022. dec. 17. 13:39
 17/86 anonim ***** válasza:
100%

#15 Azért kellene az apjával tölteni két napot, hogy egyedül elfoglalja magát?

Ilyen esetben a kevesebb több: töltsetek együtt egy napot apukáddal, akár ott, akár Budapesten, de akkor viszont foglalkozzatok egymással, beszélgessetek, ne csak úgy egymás mellett legyetek.

2022. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
93%

Már húzgáltam a számat olvasás közben az ilyen kényeskedő "nem figyelnek az igényeimre" (nem vagyok hajlandó olyan magyartalanul leírni, mint szerepelt) résznél, de aztán hogy írod, hogy ki vagy paterolva a nappaliba... Tiszta vicc. Ha annyira számítanak rád és akarják, hogy ott legyél, nem a nappaliban szállásolnak el. Ez önmagában elég ok, hogy ne akarj odamenni.

Egyébként 16 éves vagy, elvileg majdnem felnőtt. Viselkedj is úgy! nehogy már anyádat kelljen ugrasztani, hogy az apádnak megmondjon valamit :D Ilyen korban már egyedül tudnak intézkedni a gyerekek sok hivatalosabb ügyben is, nehogy már apádnak ne tudd megmondani, mit szeretnél! Jogod van hozzá, hogy normálisan találkozzatok, úgy, ahogy neked is megfelel. Ne félj kinyitni a szádat! (és ha lehet, ne azzal érvelj apádnak, hogy azért nem mész, mert nem furikázza a kis hátsódat vidékre...)

Én azért lelkileg felkészülnék, hogy nem akar majd apád Pestre menni, hogy találkozzatok. Aki kipaterolja a rendszeresen látogató gyerekét a nappaliba, az jó eséllyel nem fog két fűszálat se keresztbe tenni a kedvéért, de hát ne legyen igazam.

2022. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
87%
Apád szerintem kibújna bőréből örömében, ha megmondanád neki, nem szeretnéd a jövőben tartani vele a kapcsolatot, inkább időnként videocsetelnétek. A leírtak alapján a havi egy hétvége neki is olyan, mint púp a hátára, egy kötelező dolog, amit le kell tudnia.
2022. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
100%
18, látom neked is leesett, hogy itt az apa sem akarja tartani a kapcsolatot. Szvsz vágja a centit, mikor leszel végre 18.
2022. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!