Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értethetném meg a szüleim...

Hogy értethetném meg a szüleimmel, hogy soha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

2022. dec. 21. 08:39
 51/96 De La Cruse ***** válasza:
0%

Ezt nem kötelező nekik megérteni.

Neked kellene őket.

Beléd lapátolják a fiatalságukat, az erejüket a türelmüket te meg a fejükre sza..z.

Van az a kultúra ahol a szülők ilyenkor jogosan tagadják ki a gyereket sőt bírósági eljárást is a nyakukba varrnak, hogy viselkedjen normálisan.

Kiiírtod a dinasztiádat.

El kell számolni sokak felé ezzel az elkényeztetett állapottal.

2022. dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/96 A kérdező kommentje:
51: nem kell úgy viselkednem felnőttként ahogy ők kitalálják,nem vagyok szaporodó gép, és sz*arom le mi lesz az emberekkel, és én küldeném őket börtönbe, amiért Ők viselkednek így velem, ennyi erővel :))
2022. dec. 23. 11:19
 53/96 anonim válasza:
33%

Most azt látom, hogy az a "menő", hogy 20+ évesek, arrogánsan hangoztatják, hogy nekik aztán nem kell gyerek, mert utazni, és élni akarnak, meg amúgy sem lesz mit enni, inni, és persze a gyerek nevelés rossz oldalát hizzak fel, semmi pozitívumat. Sokszor senki nem is kérdezi őket, csak mondják és mondjak, hogy mert nem akarnak.

Mindenkinek a saját dontese, egy mondattal le lehet zárni a témát.

Anya, apa, én valóban nem szeretnék szülők lenni, és ezt tartsátok tiszteltben, és erről többet nem vagyok hajlandó beszélgetni.

2022. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/96 anonim válasza:
36%
Most olvasom, hogy 18 vagy. Egy ilyen komoly döntést nehéz meghozni és ragaszkodni hozzá egy életen át. Persze nem kizart, de ennyi idősen erre a gyerek témara nem is látsz rá igazán. Sok lánynak ez ilyen korban egy gyerek gondolataim valóban csak tehernek tűnik. Egy baba ha jó, kiegyensúlyozott kapcsolatba születik, az legtöbb esetben még jobb lesz és boldogabb, nem pedig teher... Szerintem a szüleid ezert nem értik meg.. Ha 30 éves lennél akkor az más.
2022. dec. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/96 anonim ***** válasza:
87%

53 Vannak olyan dolgok, ahol annyi a negativum, hogy nem erdemes a pozitivumokkal foglalkozni. Nekem eleve mar a terhessegnel, szulesnel kezdodik a problema, azt leszarom, ha lognanak a melleim, de minden egyeb fizikai valtozas es tunet, amire ilyenkor esely van, egyszeruen nekem nem fer bele. Olyan szinten leterheli a terhesseg a szervezetet, hogy az elkepeszto, a szulesbe pedig meg ma is halnak meg a fejlett orszagokban is egeszseges emberek. Na most ha valaki ehhez ugy all, hogy marpedig o szeretne gyereket, akkor nyilvan bevallalja a kockazatokat es a kellemetlensegeket, es persze statisztikailag nagyobb az esely ra, hogy rendben lesz, ha nem is minden, de megszuletik az egeszseges baba es az anya is felepul.

De aztan ott a gyerek, es kezdodik a gyerekneveles, amirol nem fogok most regenyeket irni, mennyi nehezseggel jar, mert szerintem mind tudjuk, de az van, hogy egy atlag embernek, atlag anyagi korulmenyek kozott gyakorlatilag teljesen felboritja az eletet. Krva draga minden, ami egy babaval kapcsolatos, es jo darabig egy bevetelbol kell ezt megoldani, aludni senki nem tud, folyamatos stressz, stb.

Szerintem nem kell csodalkozni, ha valaki ezeket nem tudja figyelmen kivul hagyni es arra gondolni, hogy hat de milyen cuki lesz, amikor kimondja az elso szot, amikor vicces fejeket vag, amikor egyutt fociznak apaval, mar ha nem lep le apa, stb. Amikor sulis kisgyerek, akkor jon a folyamatos veszekedes, amikor tinedzser, akkor veszekedes + aggodas, hogy hol van, mit csinal, aztan amikor mar FELNOTT 20 evvel kesobb es elkoltozott, akkor ertek el oda, hogy van egy gyereked, akivel vegre nem veszekedtek, gondoskodik magarol, tudtok beszelgetni, jol erzitek magatokat egyutt, o is erdeklodik irantad, stb.

Ez kb egy atlag csalad, ennel nyilvan vannak jobb es rosszabb viszonyok is szulo-gyerek kozott, de elore senki nem tudja, mi lesz a gyerekebol, mert nem csak te neveled, hanem a kornyezet is es senkibol nem lesz soha a szulei nevelesenek a tokeletes eredmenye.

Szoval egy hatalmas kockazat az egesz, es kb csak remenykedhetsz, hogy megeri. Lehet boven az interneten sztorikat olvasni arrol, hogy anonim anyak, ha ujrakezdhetnek, inkabb nem vallalnanak megsem gyereket, annak ellenere, hogy egyebkent szeretik a meglevo gyerekuket, de annak tudataban, hogy mivel jar az egesz, inkabb mashogy dontenenek. Termeszetesen az ellenkezorol is lehet, ahol valaki nem akart gyereket, de aztan lett es most ugy sokkal boldogabb :)

2022. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/96 anonim ***** válasza:
100%

“Beléd lapátolják a fiatalságukat, az erejüket a türelmüket te meg a fejükre sza..z.”


Mártírkodás 5*. Már elnézést, de ha jól sejtem senki nem tart/ott fegyvert a másik fejéhez, hogy márpedig szüljél, a gyerekvállalás az ember ÖNKÉNT, önszántából meghozott döntése (jobb esetben), szóval nehogy már sajnálni kelljen itt őket, hogy “jaj szegények feláldozták a fiatalságukat blablabla”. ŐK VÁLASZTOTTÁK ezt az életet, akkor vállalják is a felelősséget. És csak azért, mert a kérdező szülei úgy döntöttek gyereket vállalnak, mert ők ezt akarják, még véletlenül sem jelenti azt, hogy a kérdezőnek is kötelező ugyanezt az életutat választania. Nem tartozik semmiféle hálával, nem ő kérte hogy megszülessen, ne várjuk már el tőle, hogy ő is ugyanúgy akarja élni az életét, mint a szülei!


A gyerekvállalás mindenkinek a legbensőbb magánügye és senkinek nincsen hozzá semmi köze! Büszke lehet magára az a “szülő” (bár ez sértés az igazi szülőkre nézve), aki képes egy ilyen szánalmasan nevetséges dolog miatt kitagadni a saját gyerekét.🤦🏻‍♀️ Magyarán ő csak azért vállalt gyereket, hogy a saját maga mini mására alakítsa és csak addig szereti őt (már ha ezt lehet egyáltalán annak nevezni), ameddig úgy viselkedik, ahogy azt elvárja tőle. Gusztustalan. Inkább ezeket az embereket kéne kötelezni normális viselkedésre vagy leginkább elkötni a francba, az ilyenből egy is sok..


Azt azért megnézném mégis hol és hogyan köteleznek bárkit is bíróság által, hogy normális viselkedés címszó alatt toljon ki magából pár kölköt, mert anyuci és apuci unokát akar, meg különben is “feláldozták a fiatalságukat”. Ez még viccnek is gyenge, azontúl hogy kivitelezhetetlen is.

2022. dec. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/96 anonim ***** válasza:
87%

#53

"egy mondattal le lehet zárni a témát."

Álmodban.

10+ éve nem sikerül lezárnia a témát a családomnak.

2022. dec. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/96 A kérdező kommentje:
#55 nem a férfiaknak kell átélni ezeket könnyen beszélnek az egészről...
2022. dec. 23. 15:20
 59/96 anonim ***** válasza:
30%

"#55 nem a férfiaknak kell átélni ezeket könnyen beszélnek az egészről..."


Mit nem kell a férfiaknak átélni? Az 55 ös komment első felében arról beszél, hogy a terhesség meg a szülés az szívás, aztán olyan dolgokról, ami férfiakat is érint nem? Vagy csak a nők fizetnek a gyerekre csomót? Csak a nőkkel ordibál egy baba? Férfiakkal nem?

2022. dec. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/96 A kérdező kommentje:

55# bőven nem bírnának ki annyi fájdalmat, könnyen akarhatnak gyereket...

ÉS ez első fele a legnehezebb!!

2022. dec. 23. 22:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!